تهیه حلوای رولی مجلسی

جمعه 26 اردیبهشت 1399 آشپزی
tempFile ۲۰۲۰ ۰۵ ۱۳ ۲۲ ۲۷ ۱۶

برای تهیه ابن حلوا از سه آرد استفاده میشود آرد گندم ،آرد برنج، آرد نخود چی این حلوا بسیار خوشمزه است و بافت نرمی دارد و به خوبی روی نان بخش میشود.و برای ماسوره زدن مناسب است و به راحتی از قیف بیرون  میاید. البته به شرط اینکه مراحل کامل انجام شود و مواد کم یا زیاد نشود.

مواد لازم:

آرد سفید            1و1/2پیمانه

آرد برنج             1/2 پیمانه

آردنخودچی       1/4پیمانه

روغن مایع           1 پیمانه

شکر                   2 پیمانه

آب                    2 پیمانه

گلاب                1/2پیمانه

زعفران دم کرده و غلیظ   3 قاشق غذا خوری

نان میکادو یا نان بستنی  به تعداد لازم

( پیمانه از یک لیوان دسته دار استفاره شود )

 دستور پخت:

ابتدا شربت  حلوا را درست کنید و  کنار بگذارید.شکر ،آب،گلاب ،زعفران،را روی حرارت گذاشته و هم زده تا شکر حل شود نیازی به جوشیدن ندارد از روی حرارت بردارید .

حال روغن مایع را در ظرف مورد نظر ریخته و آرد گندم را اضافه کنید و 15 دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید.تا رنگ آرد کمی تیره شود، سپس آرد برنج  را اضافه کنید و 6 تا 7 دقیقه دیگر تفت دهید، بعدآرد نخود چی را اضافه کرده و 5 تا 6 دقیقه  با حرارت ملایم تفت دادن را ادامه دهید.سپس شربت آماده شده را به آردها اضافه کنیدو تند تند هم بزنید تا زمانیکه حلوا در ظرف جمع شود . 2 دقیقه اجازه دهید تا حلوا  کمی خنک شود .

سلفون یا پلاستیک پهن کنید و نان میکادو را روی آن گذاشته و نان را با آب کمی آسپری کنید تا راحت رول شود  و نان نشکند ،حلوا را  روی نان پهن کنید به طوری که تمام لبه ها پوشیده شود .بعد از این مرحله روی حلوا  را با یک پلاستیک فریزر پوشانده و 15 دقیقه اجازه دهید بماند تا نان میکادو نرم شده و به راحتی رول کنید .

بعد با کمک سلفون زیر نان شروع به رول کردن کنیدو یک ساعت در یخچال قرار دهید وسپس با چاقو  اره ای  برش دهید.و درظرف مورد نظر چیده و با خلال پسته تزئین کنید.

نوش جان

 

 

 

دستور پخت کیک هویج

دستور پخت کیک هویج خوشمزه

۱۶۵۲۱۸

تهیه کیک موز خوشمزه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا