تنها فراری الکتریکی دنیا؛ 308 GTS مدل ۱۹۷۶ – فناوری

دوشنبه 18 دی 1396 فناوری
فراری الکتریکی دنیا؛ 308 GTS مدل ۱۹۷۶ فناوری

فراری 308 GTS مدل ۱۹۷۶ یکی از خودروهای کلاسیک با پیشرانه‌ی مدرن الکتریکی است، که آماده‌ی حراج در آریزونا می‌شود.

الکتریکی شدن خودروهای آینده به سرعت نزدیک می‌شود و هر چند ممکن است برخی از این تحول ناراضی باشند، اما به‌ هر حال دنیای خودرو با شتاب زیادی به سمت پیشرانه‌های الکتریکی حرکت می‌کند. اما نظر شما درباره خودروهای کلاسیک با فناوری مدرن در قوای محرک، چیست؟ یکی از این خودروها فراری 308 GTS مدل ۱۹۷۶ است که تبدیل به یک محصول الکتریکی شده و بزودی در یک حراجی به فروش می‌رسد.

این فراری کلاسیک خودروی معمولی نبود و قبل از تبدیل شدن به خودروی الکتریکی از پیشرانه قدرتمند خورجینی هشت سیلندر در زیر کاپوت خود استفاده می‌کرد؛ فراری 308 GTS در عوض حالا از نیروی الکتریکی تولید شده توسط سه موتور  HPEVS AC-51 بهره می‌برد. با وجود تغییرات ایجاد شده در سیستم محرک، جعبه دنده دستی پنج سرعته سر جای خود باقی می‌ماند؛ باتری ۴۷ کیلو وات ساعت در جعبه‌های سفارشی آلومینیومی و فیبر کربنی قرار گرفته و نیروی الکتریکی موتورها را تامین می‌کند. حداکثر سرعت این خودروی الکتریکی  ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت  ادعا شده است. پس، موتورهای الکتریکی  قدرت و سرعت فراری را کاهش نداده‌اند.

فراری 308 GTS علاوه بر تغییر پیشرانه، تحولاتی نیز در سیستم تعلیق داشته است؛ فنربندی با استفاده از کویل‌اورهای QA1 کاملا بازسازی شده و راحتی بهتری در اختیار راننده قرار می‌دهد. دیگر قطعات اضافه شده شامل ترمزهای مسابقه‌ای جیرودیسک، چراغ‌های LED، رینگ‌های ۱۸ اینچی کارخانه BBS از فراری 360 و تبدیل سپر یورو است. در درون اتاق خودرو فضای داخلی با استفاده از چرم ایتالیایی سیاه با کیفیت بالا همراه با یک سرعت‌سنج و تاکومتر سفارشی بازسازی شده، که ابهت بیش‌تری به این فرای کلاسیک می‌بخشد.

Ferrari 308 GTS/ فراری

مقاله‌های مرتبط:

بهینه‌سازی‌های زیادی در داخل و خارج خودرو انجام شده از جمله بدنه و رنگ، که این فراری مدل ۱۹۷۶ با سقف تارگا را عالی‌تر از قبل می‌کند. به نظر می‌رسد این پروژه با وسواس و دقت بسیاری انجام شده باشد چرا که امکانات استفاده شده در آن بسیار لوکس و مشتری‌پسند هستند. الکتریکی کردن خودرو باعث خاموش شدن ابدی پیشرانه قدرتمند فراری شده، اما مطمئن باشید که موتورهای الکتریکی قادر است هواداران زیادی جذب این اسب خرامان (اشاره به لوگوی فراری) کند.

خودروی الکتریکی فراری 308 GTS در حراجی بارت-جکسون در اسکاتس‌دیل آریزونا به فروش خواهد رسید و باید دید، کدام مشتری خوش‌شانسی می‌تواند آن را تصاحب کند. هنوز کسی قیمت خاصی برای این خودرو پیشنهاد نکرده ، اما هزینه‌ای در حدود ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار برای فراری الکتریکی تصور می‌شود. در میان خودروهای الکتریکی فراری، می‌توان به سوپراسپرت هیبریدی لافراری اشاره کرد که تولید آن از سال ۲۰۱۴ شروع شد و امروزه بیش از یک میلیون دلار، ارزش دارد.


منبع : زومیت

HD 820 معرفی شد؛ سلطان ۲۴۰۰ دلاری دنیای صدا فناوری

سنهایزر HD 820 معرفی شد؛ سلطان ۲۴۰۰ دلاری دنیای صدا - فناوری

واگن خودروی مفهومی I.D. Buzz را با فناوری‌های خودروی هوشمند انویدیا تجاری می‌کند فناوری

فولکس واگن خودروی مفهومی I.D. Buzz را با فناوری‌های خودروی هوشمند انویدیا تجاری می‌کند - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا