تقویت رابطه پدر دختری با روش های تایید شده روانشناسی

یکشنبه 3 بهمن 1400 گوناگون ، موفقیت

تقویت رابطه پدر دختری

پدرها نقش اساسی در تربیت و رشد فرزندان دختر دارند . درواقع حضور حضور یک پدر خوب باعث میشود دختران باحس سالم واطمینان خاطر بزرگ شوند.همچنین درک بیشتری از زندگی دارند و بااعتماد بنفس تر خواهند بود.پدر همیشه به عنوان یک مرد معیار روابط آینده دختر است.به همین علت تقویت رابطه پدرو دختر اهمیت بالایی دارد.

 

تاثیرات رابطه عاطفی پدر و دختری

تقویت رابطه عاطفی پدر و دختر تأثیرات قابل توجهی بر زندگی هر دو آنها دارد. تحقیقات نشان می دهد دخترانی که با پدرشان روابط امن و عاشقانه دارند در موارد زیر بهتر عمل می کنند:

  • بدون پرخاشگری و قاطعانه عمل می کنند
  • احساس بهتری نسبت به خود دارند
  • در روابط با مردان اعتماد به نفس بیشتری دارند
  • در مدرسه نمرات بهتری کسب می کنند

رابطه عاطفی پدر دختری

بهبود رابطه پدر و دختری

علاوه بر این نکات مثبت که تاثیرات بلند مدت روی زندگی فرزندتان دارد ، بهبود و پرورش این نوع روابط عاطفی در خانواده بسیار مسرت بخش است. صرف نظر از پیوند عاطفی که بین پدر و دختر ایجاد می شود زمینه موفقیت او در آینده را فراهم می کنید.

در انجام تکالیف و مطالعه به دخترتان کمک کنید:کمک به تکالیف درسی و مطالعه فقط وظیفه مادر نیست و پدر هم باید در انجام این امور همکاری کند. دختر خود را به دلیل اشتباه در تکالیف، سرزنش نکنید و برای او وقت بگذارید، اگر در درسی مشکل دارد برای او توضیح دهید و در حد اعتدال سختگیر باشید تا روابط خود را با دخترتان تقویت کنید.

او را برای مدرسه آماده کنید:بعضی روزها او را برای رفتن به مدرسه آماده کنید. در حین انجام این کار می توانید درمورد آنچه با دوست صمیمی خود گفته و شنیده و یا با فردی که دعوا کرده صحبت کنید.

این عادت می تواند در نهایت شما را از رویاها، جاه طلبی ها و نظرات دخترتان آگاه کند و منجر به گفتگوهای سازنده در آینده شود.همچنین این کار باعث می شود دخترتان برای دریافت هر گونه پیشنهاد یا توصیه مثل یک دوست شما مراجعه کند.دختران را برای مدرسه اماده کنید

در جلسات مدرسه شرکت کنید:شرکت در جلسات معلمان با والدین، به شما در دانستن نحوه عملکرد دخترتان در مدرسه کمک می کند و احساس مهم بودن به او می دهد. همچنین اگر دخترتان در انتخاب دوست یا حل مسئله ای مشکل دارد او را در این مرحله یاری کنید.

دوستان دخترخود را بشناسید:ارتباط شما با دوستان دخترخود و والدین آنها باعث می شود شما در مورد آنچه در زندگی دخترخود اتفاق می افتد آگاهی لازم را پیدا  کنید.

فعالیت های سرگرم کننده داشته باشید:برای گذراندن وقت بیشتر با دخترتان می توانید با او به پارک یا طبیعت بروید. مدتی را با او و دوستانش (با رعایت محدودیت سنی 4 تا 10 سال یا کمی بالاتر) سپری کنید. علاوه براین می توانید ورزشی که با آن آشنایی دارید را به او بیاموزید.

با دختر خود فیلم ببینید و درمورد آن صحبت کنید، به این ترتیب علاوه بر مکالمات بیشتر، یک رابطه دوستانه بین شما و دخترتان ایجاد خواهد شد. صرف ناهار و شام یا گردش می تواند به لذت بردن از مکالمات طولانی کمک کند. این کار روشی بسیار خوب برای با هم بودن و سپری کردن اوقات فراقت با دخترتان است.

فعالیت های سرگرم کننده برای دختران

با دخترتان به خرید بروید:برای دختر خود ارزش قائل شوید زیرا هیچ کس مثل یک پدر نمی تواند شان و منزلت دختر خود را حفظ کند به همین منظور برای او لوازم مورد نیاز، لباس یا کتاب بخرید.

احساس خاص و زیبایی به دخترتان بدهید:اجازه ندهید دخترتان تسلیم ایده های کلیشه ای در مورد زیبایی شود. به او بگویید از نظر وزن، رنگ، چهره و قد زیباست و مهم فقط داشتن قلب زیبا است. همیشه یک پدر با تایید به جا درمورد رفتار و گفتار دختر خود می تواند به او اعتماد به نفس و اطمینان خاطر دهد.

به رویاپردازی هایش گوش دهید:دختر ها زیاد حرف می زنند و فکرها، آرزو های خود را بیان می کنند. به رویاپردازی هایش گوش دهید و به بهانه های کوچک، برنامه های دو نفره تدارک ببینید.

زیبایی درونش را مهم تر از زیبایی ظاهر بدانید:به او یاد بدهید زیبایی درونش اهمیت دارد، نه زیبایی ظاهرش. با این کار به او آموزش داده اید که زیبایی در وجود هر فردی نهفته است و نیازی به لباس و آرایش های آن چنانی نیست.

زیبایی دروون

از او عذرخواهی کنید:اگر اشتباهی کرده اید و دخترتان را رنجانده اید، سرتان را بالا بگیرید و با افتخار از او عذرخواهی کنید. اینگونه مهارت ارزشمند عذرخواهی کردن و جبران کردن را به فرزندتان یاد می دهید.

گوش شنوا داشته باشید:به حرف های فرزندتان گوش داده و از آرزوهایش بپرسید و بی آنکه حرف هایش را قضاوت کنید. پدری که خوب می شنود، نه تنها اعتماد فرزندش را جلب می کند، بلکه از مشکلات، رویاها و هراس هایش هم باخبر می شود و می تواند برای بازکردن گره زندگی اش راه بهتری پیدا کند.

کارهای جدید به آنها بیاموزید:برای دخترتان دوچرخه سواری، بسکتبال یا حتی انجام برخی کارهای منزل بسیار جالب است اما اغلب چیزهایی که پدران می توانند به دخترها بیاموزند، از نظر جامعه کارهای مردانه تلقی می شود.

به طور مثال مهارت هایی مانند بررسی روغن اتومبیل، قرار دادن طعمه روی قلاب ماهیگیری، ساخت برنامه کامپیوتری، استفاده از چکش و میخ یا حتی زدن توپ گلف برای دخترها شگفت انگیز است.

با انجام این کارها علاوه بر یادگیری مهارت های جدید، دختر شما اعتماد به نفس لازم برای مقابله با هر موضوعی را پیدا می کند. بنابراین صرف نظر از آنچه به دخترتان می آموزید، اجازه دهید با قرار گرفتن در کنار شما، کارهای جدید بیاموزد زیرا اینکار تأثیر بسزایی در عزت نفس و بهبود رابطه کلی خواهد داشت.پدر و دختر

رازدار دخترتان باشید:بسیاری از دخترها صحبت کردن را دوست داشته و بیشتر از پسران هم سن خود به آن می پردازند ، شما با گوش دادن به صحبت های دخترتان و اعتماد به او می توانید رابطه عاطفی بهتری ایجاد کنید.

رازداری شما به عنوان یک پدر برای دخترتان اهمیت زیادی دارد بنابراین بیش از هر مورد دیگری، راز دار او باشید و و قتی مسئله خصوصی را با شما در میان می گذارد آن را در جای دیگر باز گو نکنید چرا که باعث از بین رفتن اعتماد او نسبت به شما می شود.

موهایش را ببندید:برای اینکه به دخترتان ثابت کنید که عاشقش هستید و او را خوشحال کنید، کارهایی که پیش از این به عهده مادر بوده، مانند بافتن و بستن موها و لاک زدن ناخن ها را انجام دهید. چنین مهارت هایی به او نشان می دهد که یک مرد، با قدرت و جدیت پدرش، می تواند لطیف و مهربان باشد.

بستن موی دختر

مثل یک دوست در کنارش باشید:مثل یک دوست در کنارش باشید اما قبل از آنکه در قامت یک دوست ظاهر شوید، باید برای فرزندتان پدری کنیدو نظم، قانون مداری و احترام گذاشتن را به او یاد دهید و درست و غلط را برایش متمایز کنید و زمان خطا کردن روی اشتباهش سرپوش نگذاشته و با او همدست نشوید بلکه مثل یک پدر قاطع برخورد کنید.

رابطه پدر و دختری

با همسر خود در یک تیم باشید:در مطالب قبلی بخش سبک زندگی نمناک به این مورد مهم بارها اشاره شد و دانستید که برای اینکه به اقتدار پدرانه شما لطمه ای نخورد، شما و همسرتان باید با هم در یک تیم باشید و هوای همدیگر را داشته باشید. وقتی شما و همسرتان مدام برای گرفتن تصمیم ها با هم بحث می کنید و حرف های همدیگر را نقض می کنید، فرزندتان برای هیچ کدامتان احترامی قائل نمی شود.

بدون قید و شرط او را دوست داشته باشید:هر دختری باید بداند که حتی وقتی به هم ریخته باشد باز هم دوست داشتنی است. با آگاهی از انتخاب های نادرست دخترتان مراقب باشید که او را مورد تمسخر و تحقیر قرار ندهید و به جای آن به پیشرفت و رشد شخصیت دخترتان کمک کنید.

از این موقعیت ها به عنوان فرصت هایی برای آموزش او استفاده کنید اما در این شرایط، آرام ، صبور و عاشق او باشید.

دوست داشتن بدون قید و شرط به این معنی نیست که او را تنبیه نکنید. در مورد اشتباهات آنها صریح باشید، اما روی آن تمرکز نکنید. به جای این کار پیشنهاد کنید که چگونه می تواند در آینده با روش دیگری شرایط را مدیریت کند. علاوه براین می توانید به اهمیت زیبایی درونی او تاکید کنید.

به طور مثال وقتی کار انسانی برای دیگران انجام می دهد، از ویژگی های وی مانند مهربانی، قوی بودن، باهوشی و همدل بودن او تعریف کنید. دخترها باید بدانند که پدرانشان ، آنها را فراتر از یک چهره زیبا می بینند و کاملا باورشان دارند.

نگذارید به عشق شما شک کند:در هر فرصتی به دخترتان بگویید که دوستش دارید. او به عشق شما بیش از همه چیز نیاز دارد و هیچ کس نمی تواند جای پدررا برای او بگیرد وبه او بدهد. او ممکن است موجب نا امیدی شما شود اما هیچ گاه نگذارید به عشق شما شک کند.عشق پدر و دختری

یادداشت بنویسید:تقریباً هر دختری عاشق نوشتن یادداشت و نامه است. برای دخترتان وقت بگذارید و یادداشتی در مورد احساسات خود بنویسید. به دخترتان بگویید چه احساسی نسبت به او دارید و چقدر به او افتخار می کنید.

این عبارات برای دختران معنای زیادی دارد و روش خوبی برای نشان دادن عشق است. لازم نیست یادداشت های طولانی بنویسید بلکه فقط احساس خود را به اشتراک بگذارید.

علاقه تان به مادرش را پنهان نکنید:دختر شما به رفتارتان با مادرش توجه زیادی می کند و رفتار شما را زیر ذره بین دارد پس نشان بدهید که مادرش را دوست دارید و او در اولویت همه برنامه های زندگی شما خواهد بود. کودکی که احترام و عشق پدرش به همسر را می بیند، با درک عمیقی نسبت به اینکه کیست و چه جایگاهی در این جهان دارد، رشد می کند و اعتماد به نفس بالایی پیدا می کند.

این کار به دخترتان برای داشتن یک دیدگاه مثبت درباره ازدواج نیز کمک می کند و او به مردها به چشم آدم هایی قابل احترام می نگرد و به فرزندانش هم عشق همراه با احترام را می آموزد.

الگوی خوبی از مردان باشید:نحوه برخورد شما با زنان دیگر نگرش او نسبت به مردان را تغییر خواهد داد. بنابراین نسبت به او، همسرتان و همچنین سایر اعضای خانواده در زندگی مهربان، سخاوتمند و دوست داشتنی باشید.

ادب و مهربانی شما به عنوان پدر کمک زیادی به او در انتخاب همسر خواهد کرد زیرا خواهد دانست که چه انتظاری باید از مرد زندگی اش داشته باشد.

تاریخ روز مادر ۹۷ (روز زن) در ایران

تاریخ روز مادر 1400 (روز زن) در ایران

14 نقل قول الهام بخش

14 نقل قول الهام بخش برای تغییر همیشگی زندگی شما

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا