تغییر لوگوی گوگل در اعتراض به قوانین مهاجرتی ترامپ (+عکس)-فناوری

دوشنبه 9 اسفند 1395 فناوری

سایت جستجوگر گوگل که به عنوان یکی از قوی ترین جستجوگرهای فضای مجازی شناخته شده است در حرکتی اعتراض امیز به قوانین مهاجرتی ترامپ لوگوی خود را تغییر داد .

تغییر لوگوی گوگل در اعتراض به قوانین مهاجرتی ترامپ (+عکس)

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ان پی ار، امروز گوگل دودل تصویری از ” فردکورماتسو” فعال حقوق مدنی و بازمانده اردوگاه جنگ جهانی دوم در ایالات متحده را در سر فصل لوگوی خود قرار داد.

” کورماتسو” یک مبارز سیاسی و حقوق مدنی اهل امریکا بود که به بازداشت ژاپنی ها در امریکا در طول جنگ جهانی دوم اعتراض کرد .

او از پدر و مادر مهاجر ژاپنی در اوکلند کالیفرنیا متولد شد . او سعی کرد در گارد ملی و گارد ساحلی ایالات متحده نام نویسی کند اما به علت قومیت خود درخواستش رد شد.

در سال 1942 میلادی رئیس جمهور امریکا ” فرانگلین روزولت ” بیش از 115 هزار نفر از اتباع ژآپنی را زندانی کرد .او بازداشت دسته‌جمعی ژاپنی‌ها در آمریکا به جای رفتن به اردوگاه خود را مخفی کرد و در سال ۱۹۴۲ دستگیر شد و در نتیجه، او و خانواده اش به جنگ مرکزی یوتا تا پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ فرستاده شد.

وی در سال ۱۹۹۸ از بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا جایزه نشان افتخار آزادی رئیس‌جمهوری که عالی‌ترین جایزه غیرنظامی کشور است را دریافت کرد.

چند دهه بعد در سال 1976 میلادی “جرالد فورد” از ژآپنی های مقیم امریکا به خاطر چنین رفتاری عذرخواهی کرد .

5 سال بعد  “رونالد ریگان” رئیس جمهور امریکا علت این رفتار را تبعیض نزادی بیمارگونه در زمان جنگ و فقدان رهبری سیاسی صحیح خواند .

اکنون با فرمان ورود مسلمانان و مهارجان 7 کشور به امریکا و اعتراضات مردمی گوگل نیز با مردم همراهی کرده و تصویر نمادین این فعال مدنی را در لوگوی خود به معنی اعتراض قرار داده است .

منبع : عصر ایران

رونمایی از گوشی‌های هوشمند سری Galaxy A 2017 سامسونگ در ایران-فناوری

چرا ال جی ادعا می‌کند که جی 6 یکی از مقاوم‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار است؟ - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا