با دیدن این نشانه ها در مایکروویو به فکر تعمیر باشید و نه تعویض

سه‌شنبه 31 فروردین 1400 آگهی ، گوناگون

یکی از لوازم خانگی های محبوب و کاربردی در زندگی امروزی ما، مایکروویو یا همان ماکروفر است. این دستگاه به پروسه پخت و پز و حتی گرم کردن غذا، سرعت بخشیده و باعث شده زمان کمتری را در آشپزخانه سپری کنیم. پس طبیعی است که با خرابی مایکروویو یا مایکروفر، بخشی از جریان زندگی ما کند و یا مختل شود. آن زمان است که علاوه بر دردسرهای خرابی دستگاه، پیدا کردن یک تعمیرکار خبره برای تعمیر ماکروفر (مایکروویو) نیز به چالشی بزرگ تبدیل می‌شود. شاید مایکروویو شما هم دچار مشکل حادی شده است که از نظر شما غیر قابل تعمیر است. این مشکلات شما را سردرگم کرده‌ و شما را به این فکر انداخته که مایکروفر را با دستگاه جدید تعویض کنید. در این مطلب مشکلاتی که با تعمیر برطرف می‌شود آورده شده است. با مشاهده‌ی این نشانه‌ها در ماکروفر خود می‌توانید به فکر تعمیر باشید و نیازی به تعویض آن نیست.

روشن نشدن مایکروویو

یکی از مهم‌ترین و ترسناک‌ترین مواردی که ممکن است برای هر وسیله الکتریکی از جمله ماکروفر (مایکروویو) به وجود آید، روشن نشدن دستگاه است. در این زمان ماکروفر باز زدن هر دکمه ای کار نمیکند و به طور کلی از کار افتاده است.

در صورتی که با این مشکل مواجه هستید باید وضعیت برق، پریز و دو شاخه آن را بررسی کنید. در صورتی که خرابی در این قسمت‌هاست باید مشکل را برطرف کنید. ولی اگر دلیل روشن نشدن این موارد نباشد احتمالا قطعات دیگری مانند برد ایراد پیدا کرده باشد. برای حل مشکلات این قطعات باید تعمیر را به متخصصین این حوزه بسپارید.

خاموشی ناگهانی دستگاه

ممکن است ماکروفر روشن شود و بدرستی هم کار کند ولی ناگهان در حین استفاده خاموش شده و از کار بیافتد. این مورد ممکن است برای هر مایکروفری به وجود آید و شما را به این فکر بیاندازد که عمر دستگاه تمام شده است. ولی این  مورد اشتباه است زیرا اغلب به دلیل خراب بودن میکروسوئیچ درب یا برد ماکروفر این مشکل به وجود می‌آید. فرقی نمی‌کند که این ایراد از چه قسمتی است با تعمیر اصولی دستگاه می‌توانید برای مدتی دیگر از دستگاه استفاده کنید.

غذای داخل ماکروفر گرم نمی شود

اگر با مشکل گرم نشدن غذا داخل مایکروویو مواجه هستید ممکن است تنظیمات آن را بدرستی انتخاب نکرده باشید. اغلب این مشکل با انتخاب برنامه‌ی درست برطرف می‌شود ولی در صورتیکه با انتخاب درست برنامه همچنان مشکل پابرجا باشد باید تعمیر مایکروویو را به کارشناسان مربوطه بسپارید. معمولا خرابی قطعاتی مانند خازن و دیود مایکروویو دلیل به وجود آمدن این ایراد است.

کار نکردن گریل

همزمان با خرابی قطعات مثل ترموستات، برد و المنت مایکرویو مشکل کار نکردن گریل به وجود می‌آید. این مشکل باید حتما توسط فرد اهل فن این حوزه رفع شود. برای اینکه بتوانید فردی متخصص در این حوزه را ظرف چند دقیقه پیدا کنید، جست‌و‌جو در اینترنت و استفاده از خدمات آنلاین است.

جرقه زدن داخل دستگاه

یکی از مواردی که در طول عمر هر وسیله برقی ممکن است به وجود آید، جرقه زدن آن در حین کار کردن است. از طرفی بدلیل اینکه این وسایل به برق متصل هستند در صورت بی‌توجهی به جرقه زدن دستگاه ممکن است به آتش سوزی منجر شود. می‌توانید برای جلوگیری از به وجود آمدن جرقه در مایکروویو موارد زیر را رعایت کنید:

  • ظروف فلزی را درون دستگاه قرار ندهید.
  • از وارد کردن ظروف لب پریده و شکسته شده به دستگاه جلوگیری کنید.
  • فضا و قطعات داخلی ماکروویو را تمیز کنید.
  • از وارد کردن ضربه و خط و خش به ماکروویو خود جلوگیری به عمل آورید.

اگر موارد بالا دلیل جرقه زدن دستگاه نباشد، ممکن است به دلیل اتصالی قطعات یا خرابی برق این پدیده به وجود آمده باشد. در اینصورت باید به سرعت دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید و برای تعمیر دستگاه با یک کارشناس فنی تماس بگیرید.

نچرخیدن سینی گردان

عموما خرابی موتور مایکروویو باعث نچرخیدن سینی گردان ماکروفر می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل تکنسین وضعیت موتور را به وسیله دستگاه اهم متر بررسی می‌کند. اگر امکان تعمیر موتور وجود داشته باشد خرابی برطرف شده در غیر اینصورت با قطعه جدید جایگزین می‌شود.

در هنگام استفاده از مایکروویو مداوم فیوز برق می سوزد

معمولا به دلیل خرابی دیود و خازن مایکروویو این مشکل به وجود می‌آید. برای بررسی این مشکلات باید تجهیزات و مهارت داشته باشید. این تجهیزات در هر منزلی وجود ندارد و ممکن است با دستکاری قطعات خرابی دستگاه بیشتر شود.

درب مایکرویو قفل می شود

به مرور زمان که تعداد دقعات استفاده از مایکروویو زیاد می‌شود، ممکن است قفل ماکروفر خراب شود. ماکروفرها اغلب دارای 3 قفل هستند که با بسته شدن درب باعث می‌شود درب قفل شده و باز نشود. در صورتیکه قفل مایکروویو خراب باشد درب بسته نشده و دستگاه شروع به کار نمی‌کند. در نتیجه برای اینکه از قفل شدن درب مطمئن شوید کافیست بعد بستن درب، وضعیت لامپ را بررسی کنید اگر لامپ مایکروویو خاموش باشد یعنی درب آن بسته شده است. اگر در حوزه تعمیرات وسایل دست به آچار هستید و تشخیص دادید که قفل دستگاه خراب است، می‌توانید قفل جدید خریداری کرده و آن را تعویض کنید.

موارد بالا تنها بخشی از مشکلات مایکروویو است که بیشتر برای کاربران به وجود می‌آید. در صورتی که دستگاه شما با هر مشکلی مواجه شد و سابقه تعمیر آن را ندارید بهترین و مطمئن‌ترین راه، تماس با تکنسین مایکروویو است. زیرا قطعات این وسیله بسیار حساس است و با کوچکترین اشتباهی می‌تواند به مشکلی بزرگ منجر شود. پس در صورتی که در این زمینه تجربه ندارید خودتان برای تعمیر آن دست به کار نشوید.

درج رپورتاژ آگهی

لینکدونی بهترین محیط برای درج رپورتاژ آگهی

بهترین کیک برای خامه کشی کدام است؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi