آمارهای نگران کننده کرونا

دوشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۹ گوناگون
کرونا ویروس

تعداد بستری شدگان کرونا از ترخیصی ها پیشی گرفت

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از بستری شدن  ۳۹۹ بیمار جدید مبتلا شده  به ویروس  کرونا در بخش‌های عادی بیمارستان‌های تهران خبر داد و گفت: برای نخستین بار تعداد افراد بستری‌ شده جدید تهران از تعداد  بیماران ترخیصی‌ها بیشتر بوده است.

 دکتر علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان اینکه آمار کرونا در تهران به شکل نگران‌کننده‌ای در حال تغییر است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۹ نفر با تشخیص کرونا در بخش‌های عادی بستری شدند.

وی افزود: در طول سه هفته اخیر، بالاترین میزان بستری جدید در بخش‌های ویژه را شاهد بوده‌ایم. ۴۷۰ نفر نیز در ۲۴ ساعت اخیر از بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شده‌اند و برای اولین بار تعداد افراد بستری‌  شده جدید تهران از تعداد ترخیصی‌ها بیشتر بوده است  و این پیشی گرفتن جای نگرانی دارد .

وی ادامه داد:  ۸٫۶ درصد افرادی که در بخش‌های بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند نیاز به بستری بیمارستانی داشته‌اند و در روزهای اخیر، الگوی مراجعین ما، الگوی تنفسی و شامل تب، علائم تنفسی و تنگی نفس است.

وی خاطرنشان کرد: علائم تنفسی نسبت به علائم گوارشی می‌تواند باعث اقامت طولانی‌تر در بیمارستان شود.

زالی با اشاره به تلاش تیم پزشکی و بهداشتی تصریح کرد: حدود چهار ماه است که تیم بهداشتی و درمانی در حال خدمت کردن است و دچار فرسایش و خستگی خواهد شد، بنابراین علی‌رغم این‌که تجهیزات بیمارستانی وجود دارد، باید بر بحث مدیریت ورودی بیمارستان‌ها مداخله جدی انجام دهیم زیرا ممکن است با تغییرات آماری تصمیم بگیریم مداخلات متفاوتی را با هماهنگی ستاد ملی در تهران انجام دهیم.

فلفل سفید و خواص بی نظیر

از خواص بی نظیر فلفل سفید

قیمت طلا، دلار، سکه امروز

قیمت ارز و طلا وسکه در بازار امروز 99/04/07

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا