تسلا مدل S؛ رکورددار کمترین استهلاک پیشرانه

سه‌شنبه 11 اردیبهشت 1397 فناوری

 

یک مدل خودروی برقی تسلا مدل S با کارکرد ۱۶۲,۰۰۰ کیلومتر، کاملا بدون نقص عمل می‌کند و شرایط سیستم محرکه، مثل اولین روز تولید است.

آیا خودروی الکتریکی  تسلا مدل S که در انگلستان رکورددار مسافت پیموده شده محسوب می‌شود، هنوز هم مانند روز اول،کارمی‌کند؟ نشریه بریتانیایی کار (Car) در مقاله‌ای طولانی به این پرسش و برخی از ابهامات در مورد خودروی برقی تسلا مدل S پاسخ می‌دهد. یک مدل از این خودروی الکتریکی توانسته است از سال ۲۰۱۳ تاکنون، مسافتی حدود ۱۶۱۹۰۰ کیلومتر طی کند. طبق گفته‌ی این نشریه ممکن است در انگلیس چنین خودرویی با برند تسلا و این میزان کارکرد طولانی وجود نداشته باشد.

امروزه بیش‌تر خودروها به راحتی می‌توانند رکورد ۱۶۰ هزار کیلومتر (۱۰۰ هزار مایل) را ثبت کنند. حتی این تعداد روزبه‌روز نیز بیش‌تر می‌شود و شاهد خودروهایی هستیم که به دو برابر این رکورد یعنی ۳۲۰ هزار کیلومتر نزدیک می‌شوند. رکورد کنونی گینس در این زمینه توسط ایرو گوردون ثبت شد که از سال ۱۹۶۶ با خودروی ولوو P1800 توانست بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار کیلومتر (۳ میلیون مایل) را طی کند.

Tesla Model S / خودروی الکتریکی تسلا مدل S

اما این بدان معنا نیست که بسیاری از این وسایل نقلیه که چنین مسافتی پیموده‌اند، هنوز هم در شرایط خوبی هستند. بسیاری از آن‌ها، بارها تحت تعمیر و نگهداری بوده‌اند تا بتوانند به این نقطه برسند. در حالی که برخی از مدل‌ها نیز یافت می‌شود که مسافت‌های طولانی را بدون ایجاد مشکل و عیب خاصی طی می‌کنند.

همان‌طور که نشریه اتوویک،توضیح می‌دهد:

اکثر قریب به اتفاق خودروهای لوکس که در بازار ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسند، نمره بالایی در حفظ کیفیت اولیه کسب کرده‌اند. از سوی دیگر، کیفیت بلندمدت خودرو، موضوع دیگری است که با مسائلی مانند مدل‌های مربوط به سال‌های مختلف، نسخه‌های متفاوت سیستم‌های انتقال قدرت، تکرار فراخوانی توسط سازنده و تعمیر و نگهداری توسط صاحبان تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

البته در بعضی موارد نیز خودروهایی پیدا می‌شوند که کاملا بدون عیب هستند و دچار هیچ ایراد خاصی نشده‌اند؛ و مدل‌هایی نیز هستند که با قطعات رد شده توسط کنترل کیفیت مونتاژ می‌شوند یا این‌که از قطعات خودروهای تصادفی در آن‌ها استفاده می‌شود. این خودروها نیز برعکس گروه قبلی، هر روز با مشکل تازه‌ای روبرو می‌شوند و پای مالک خود را به نمایندگی یا تعمیرگاه باز می‌کنند.

تأمین انرژی خودروهای خودران، چگونه انجام می‌شود؟ - فناوری

Tesla Model S / خودروی الکتریکی تسلا مدل S

مقاله‌های مرتبط:

طی سال‌های اخیر به نظر می‌رسد که خودروهای الکتریکی نسبت به مدل‌هایی که از پیشرانه احتراق داخلی بهره می‌برند، مسافت‌های بیش‌تری را بدون عیب طی می‌کنند. این امر در میان خودروهای برقی شایع شده است و هر روز با مدل‌های بیش‌تری آشنا می‌شویم که قادر هستند رکورد طولانی‌ترین مسیر طی شده را ثبت کنند.

مجله CAR بخشی از زمان خود را به بررسی خودروی تسلا مدل S P85 متعلق به سال ۲۰۱۳ اختصاص داد که از شرکت چارج‌مستر (Chargemaster) به عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده ایستگاه شارژ در بریتانیا قرض گرفته شد. این مجله اطلاعات فراوان و مفیدی در مورد خودروی الکتریکی و نحوه عملکرد آن ارائه می‌دهد، اما چیزی که جلب توجه می‌کند “بدون نقص” بودن سیستم محرکه الکتریکی آن است.

مجله کار می‌گوید:

پکیج باتری ۸۵ کیلووات ساعت خودروی الکتریکی تنها ۱۶ کیلومتر از کل محدوده رانندگی یعنی ۳۸۶ کیلومتر را از دست داده است. یعنی، تنها عیب سیستم محرکه الکتریکی خودرو، ایجاد اندکی صدای اضافی در موتور الکتریکی است.

به غیر از باتری و موتور الکتریکی، بقیه اجزای خودرو چگونه کار می‌کنند؟ مجله CAR تاکید می‌کند که سدان برقی تسلا مدل S با کارکرد  ۱۶۱۹۰۰ کیلومتر و همچنین نسل جدید 85D، کاملا بدون عیب هستند و شرایطی شبیه روز اول خود دارند.

منبع : زومیت

۱۵ روش برای بهینه‌ سازی پروفایل اینستاگرام

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس با حافظه‌ ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی اواخر اردیبهشت عرضه می‌شوند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا