انتخاب عطر مورد نظر بدون قهوه

شنبه 1 آبان 1400 آرایش پوست ومو
تست عطر

تشخیص تست عطر مطمئن

در این مقاله روش هایی را به یاد میدهیم که دیگر برای تست عطرهای مختلف نیاز بوییدن قهوه ندارید و مشامتان را جوری دیگر پاک کنید.

 

روشی مناسب برای تست عطر

حتما برایتان پیش امده است که وقتی چند عطر را تست میکنید مشامتان با بوهای مختلف پر می شود تشخیص درست عطر سخت میشود و نمی توانید عطر مورد نظرتان را انتخاب کنید. فروشندگان عطر و ادکلن برای چنین مواقعی کاغذ تست عطر را پیشنهاد می کنند.

تست عطر

 

نکات کلیدی موقع تست عطر

کاغذهای تست عطر امروزه بسیار مد شده اند و فروشندگان عطر به مشتریان خود از این بلاتر ها که عطر روی آن ها پاشیده شده است میدهند تا در زمان طولانی آن را همراه خود داشته باشند و با بوئیدن آن تصمیم خود را برای خرید عطر بگیرند.

تست عطر

حالا میخواهید بعد از سال ها عطر همیشگی تان را عوض کنید و عطر جدیدی امتحان کنید اما وقتی وارد فروشگاه عطر فروشی میشوید با وجود رایحه های مختلف گیج میشوید و همچنین بعد از بو کردن تعدادی عطر شامه تان دچار مشکل میشود و نمیتوانید تشخیص بدهید در چنین شرایطی همان عطر همیشگی تان را میخرید و برمیگردید اما ما در این بخش از دنیای مد دایان به شما روشی معرفی میکنیم تا بتوانید به راحتی عطری جدید و خوشبو برای خود انتخاب کنید.

تست عطر

روش تست عطر مطمئن

وقتی میخواهید عطر جدیدی بخرید بهترین کار این است که مقداری از آن را روی کاغذهای تست عطر یا همان بلاتر ها بزنید و بو کنید، سپس برای بو کردن عطر بعدی دیگر لازم نیست قهوه بو کنید تا بوی عطر از مشام تان پاک شود همین که ساعد دست تان را بو کنید کافی است و میتوانید عطر بعدی را تست کنید. پوست بدن بویی خنثی دارد که میتوانید برای تست عطر های مختلف با بو کردن ساعد دست تان بهترین عطر را انتخاب کنید.

کاغذ های تست عطر (بلاترها)

بلاتر عطر چیست؟

بلاترها، که در فرانسوی به نوارهای معطر یا mouillettes نیز شناخته میشوند، توسط عطرسازها در فرایند عطرسازی و توسط مصرف کنندگان به منظور تست رایحه (به جای اینکه آن را بر روی پوست آزمایش کنند) استفاده میشوند. با این حال بوی عطر روی این کاغذها در مقایسه با هنگامی که روی پوست آزمایش میشوند کمی متفاوت است، هر چند که معمولا رایحه اصلی حفظ میشود.

کوشن چیست / پوست صاف و یکدست با استفاده از کوشن

بلاتر چگونه نگهداری می شود؟

عطرسازها از یک قاعده کلی پیروی میکنند و اینکه بلاتر ها را درون شیشه های نمونه عطر فرو میکنند، اغلب میتوانید ببینید که چطور آنها را از وسط تا میکنند تا هنگام خیس شدن درون شیشه خم نشوند.

نحوه انتخاب عطر بر اساس شخصیت

برای انتخاب عطر فقط سلیقه و انتخاب شخصی ملاک نیست، بلکه باید برای انتخاب صحیح از یک عطر، موارد زیادی مثل نوع پوست و شخصیت خود را در هم نظر بگیریم. انتخاب و استفاده از عطرها و رایحه ها با شخصیت ما رابطه ای مستقیم را دارند.

هر فردی با یک رایحه ای خاص احساس آرامش می کند. روحیات افراد را می توان بر اساس بو و رایحه عطر و ادکلن آنها تشخیص داد. در انتخاب عطر بر اساس شخصیت می توانند افراد روحیه شادتر و سرزنده تری را هم داشته باشند.

سوالات در رابطه با انتخاب عطر

چه چیزی شما را به انتخاب یک عطر خاص وادار می‌کند؟

آیا فقط عاشق بویی هستید که با استفاده از عطر مورد علاقه‌تان به شما اضافه می‌شود؟

آیا عطر انتخابی شما با شخص خاصی یا دوره زمانی خاصی در زندگی‌تان ارتباط دارد؟

آیا نام خاص یک عطر و حس‌وحالی که با این نام گرفته خورده است، شما را به انتخاب آن وادار می‌کند؟

آیا زیبایی بطری عطر است که شما را به‌سوی یک عطر خاص می‌کشاند؟

آیا یک عطر خاص را فقط به این دلیل انتخاب می‌کنید که مورد علاقه اطرافیانتان است؟

این‌ها فقط چند مورد از مهم‌ترین دلایلی هستند که افراد مختلف را به‌سوی یک عطر خاص جذب می‌کنند. انتخاب عطر، یکی از جنبه‌های اظهار وجود اجتماعی هر فرد است که با تصویر ذهنی او از خودش پیوند محکمی دارد.

ماسک لایه بردار

7 ماسک های لایه بردار برای داشتن پوست روشن /نحوه استفاده از آنها

رنگ موی شرابی

فرمول ترکیب رنگ موی شرابی با رنگ مختلف

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا