تزریق ژل

شنبه 14 اسفند 1400 آرایش پوست ومو ، بازار
تزریق ژل

تزریق ژل

یکی از روش های از بین بردن یا کم کردن چین و چروک‌های پیری تزریق ژل یا فیلر است که می‌تواند چروک را از بین ببرد و جوانسازی پوست نیز داشته باشد.

 

ژل‌ها بر اساس میزان ماندگاری به ۳ گروه تقسیم می‌شوند:

۱- ژل‌های دایمی یا Permanent

این ژل‌ها خانواده پلی‌اکریل‌آمید هستند. اکوامید از برندهای معتبر این خانواده است که به علت عوارض زیاد، هنوز موفق به دریافت FDA نشده است. ژل پاژ یکی دیگر از ژل‌های این خانواده است که به علت قیمت پایین و دائمی بودن، متقاضی زیادی داشت ولی عوارض زیادی مانند جا به جایی ژل، عفونت و التهاب، واکنش افزایش حساسیت تاخیری و تورم گاه‌گاهی، دفرمه شدن صورت و … دارد.به خاطر همین عوارض در حال حاضر هیچ ژل دائمی موفق به دریافت FDA نشده است.

 

۲- ژل‌های نیمه موقت یا Semi Permanent

این ژل‌ها شامل چند خانواده هستند از جمله کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی کپرولاکتون، پلی ال لاکتیک اسید و… که بین ۲ تا ۴ سال ماندگاری دارند.از خانواده کلسیم هیدروکسیل آپاتیت می‌توان رادیز معروف را نام برد که برای جوانسازی پشت دست بسیار عالی است.از خانواده پلی کپرولاکتون می‌توان الانسه را نام برد که انواع ۱، ۲، ۳ و ۴ ساله دارد.از خانواده پلی ال لاکتیک اسید می‌توان اسکلاپترا را نام برد.

 

۳- ژل‌های موقت یا Temporary

ژل‌های موقت از متداول‌ترین و کم عارضه‌ترین انواع ژل‌ها هستند که علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز کلاژن را هم تحریک می‌کنند و به این وسیله به پوست قوام بیشتری می‌دهند.ژل‌های کلاژن به علت ماندگاری بسیار کم خیلی زود از بازار حذف شدند ولی از پرکاربردترین و کم عارضه‌ترین ژل‌ها در دنیا ژل‌های هیالورونیک اسید است.

 

 

موارد استفاده و مناطق قابل تزریق ژل کدام است؟

تزریق ژل

تزریق ژل

بسته به نوع ژل برای افزایش حجم و اصلاح لب، گونه، زاویه فک، زیر چشم، شقیقه، خط خنده، خط اخم عمیق، چانه، خط غم، باسن، سینه، زاویه‌سازی صورت و جوانسازی پشت دست استفاده می‌شود.

 

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

چربی چون از بدن فرد است بدن هیچ واکنش آلرژی به آن نشان نمی‌دهد. در نتیجه احتمال عوارض آن کم است اما تزریق چربی پروسه‌ای پیچیده‌تر و زمان‌بر است، بنابراین هزینه آن بیشتر است. درصورتی که ژل یک ماده از قبل آماده است که به نقطه مورد نظر تزریق می‌شود. پس به عنوان یک قاعده کلی اگر بیمار نیاز به تزریق در چند منطقه داشته باشد، چربی مقرون به صرفه‌تر و بهتر است و اگر فقط برای یک یا دو منطقه نیاز باشد ژل به صرفه‌تر است. البته برای خط خنده و خصوصاً لب‌ها ژل مناسب‌تر است.

 

از چه سنی می‌توان تزریق ژل انجام داد؟

معمولاً تزریق ژل در افراد با سن بالای ۱۸ انجام می‌شود.

 

ماندگاری ژل و عوارض آن چیست؟

هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به صورت طبیعی در پوست یافت می‌شود ولی با افزایش سن، میزان آن در پوست کاهش می‌یابد. با تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید، این ماده در لایه مناسب پوست قرار می‌گیرد و باعث حجم‌دهی و اصلاح دفورمیتی‌های صورت و در نتیجه باعث جوانسازی پوست می‌شود.این ژل‌ها توسط بدن فرد تجزیه و جذب می‌شوند بنابراین ماندگاری ژل در افراد مختلف متفاوت و از ۹ تا ۲۴ ماه است. البته به شرط اینکه از ژل‌های استاندارد استفاده شود اما در صورت تزریق ژل‌های غیر استاندارد به علت وجود ناخالصی در آنها که با بدن سازگار نمی‌باشد و قابل جذب نیستند، سال‌ها در بدن باقی می‌ماند و عوارض زیادی از جمله واکنش‌های آلرژیک، عفونت، گلوله گلوله شدن و… دیده می‌شود که ریسک این عوارض در صورت استفاده از ژل‌های استاندارد و تکنیک درست تزریق بسیار پایین است.

ماسک ضد چروک صورت

ماسک های ضد چروک صورت

ماسک آبرسان صورت

ماسک آبرسان صورت برای پوست خشک

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا