ترک عادات غلط و اشتباهات رژیم لاغری

شنبه 27 بهمن 1397 گوناگون

افرادی که قصد دارند لاغر شوند و وزن خود را کاهش دهند همیشه به دنبال رژیم غذایی هستند، اما باید به این موضوع توجه کنند که هر رژیم غذایی مناسب نیست و در برخی از رژیم ها، اشتباهات رژیم لاغری وجود دارد که می تواند عواقب بدی داشته باشد.

چگونه اعتیاد به غذا را قبل از شروع رژیم غذایی و لاغری ترک کنیم؟
اشتباهات رژیم لاغری
اشتباهات رژیم لاغری
یکی از سخت ترین مسائل مربوط به شروع رژیم غذایی، رها کردن غذاهای خاص است ، رها کردن وچسبیدن به رژیم غذایی در ابتدا بسیار دشوار است و شاید به همین دلیل بارها افراد در ادامه رژیم های لاغری برای کاهش وزن و.. ناموفق بوده اند ؛یکی از اشتباهات رژیم لاغری شما اعتیاد به مواد غذایی است اما این تنها اشتباهتان نیست . در ادامه به اصلی ترین روش های نادرست که مانع از موفقیت در رژیم های لاغری می شوند اشاره خواهیم کرد.

“رژیم های جادویی” را انجام ندهید

این نوع رژیم های غذایی نتایجی فوق العاده در زمانی کوتاه و با تلاش بسیار کمی به همراه دارند، آنها معمولا در ابتدای تابستان به منظور بدست آوردن بدنی لاغر توسط مردم انجام میشوند. البته بیشتر راهنمایی هایی که در این رژیم ها ارائه می شوند اشتباه است و حتی برای سلامتی شما نیز مضر میباشد.

نمونه هایی از رژیم های معجزه آسا و جادویی

رژیم غذایی یونجه:این رژیم غذایی در دهه 1920 منتشر شد و به مخلوط کردن پروتئین ها و کربوهیدرات ها در یک وعده غذایی توصیه نمی کرد و این نمونه ای از اطلاعات غلط با عواقب است. رژیم غذایی آتکنز یا آتشین:این رژیم غذایی به منظور کاهش میزان مصرف کربوهیدرات ها از غلات، شیر، حبوبات و محصولات شکر در نظر گرفته شده است.
اگرچه رژیم سالم نباید بیش از حد کربوهیدرات داشته باشد، ولی آنها مواد مغذی ضروری هستند که نباید از رژیم غذایی حذف شوند.
رژیم دوکان:این یک رژیم غذایی حاوی پروتئین از قبیل گوشت، ماهی و تخم مرغ است. بسیار نامتعادل است و می تواند باعث مشکلات سلامتی شود. به طور کلی، چنین رژیم های غذایی ،موجب میشوند که بدن مقادیر زیادی چربی را ذخیره کند، هنگامی که رژیم غذایی خود را تغییر می دهید.

از صبحانه فرار نکنید

صرف نظر کردن از صبحانه یک اشتباه رایج است که بسیاری از مردم در رژیم غذایی انجام می دهند. اگر می خواهید وزن کم کنید و رژیم غذایی خود را به درستی کنترل کنید، مهم این است که اولین وعده غذایی روز را از دست ندهید.
در غیر این صورت، تنها نتیجه شما یک اشتها و گرایش زیاد و شدید قبل از ناهار است، که کنترل مصرف مواد غذایی شما را دشوار می کند و به همین دلیل به جای حذف یا کاهش صبحانه، باید چربی های اشباع شده مانند کره و شیرینی ها را با میوه ها و یا غلات جایگزین کنید، انجام این کار به شما کمک می کند تا یک رژیم غذایی متعادل تر و مغذی تری داشته باشید.

پنج وعده غذایی در روز داشته باشید

اعتیاد به مواد غذایی به خصوص زمان غلبه بر گرسنگی کاری بسیار سخت است، بنابراین شما باید در طول روز وعده های غذاهایی بیشتری بخورید، سه وعده غذایی متوسط و دو وعده سبک تر.
انجام این کار باعث می شود تا وعده های غذایی شما در طول روز بیشتر شود، که به نوبه خود باعث کاهش میل گرسنگی و غذای بین وعده های غذایی می شود، برای به دست آوردن بهترین نتایج، بهترین کار این است که برنامه خود را جوری تنظیم کنید که بتوانید 5 وعده غذایی را بخورید.

غذاهای ممنوعه را نخورید

با ممنوع کردن غذاهای خاص در رژیم غذایی خود، فقط وسوسه شما نسبت به استفاده از آن افزایش میابد. در کل شما نباید چیزی را از رژیم خود حذف کنید مگر اینکه شما گیاهخوار باشید یا غذاهای خاصی را بخاطر دلایل اخلاقی مصرف نکنید.
شما باید به سادگی مصرف خود را از محصولات ناسالم مانند آب نبات، شکلات، بستنی، شیرینی و غیره کاهش دهید و یک راه خوب برای خوردن غذاهای خاصی که سعی در خوردن آنها ندارید، مصرف آنها در روز خاصی از هفته است و شما می توانید آن را پاداش برای تلاش های خود در طول هفته در نظر بگیرید و سعی کنید روی میز، در یک بشقاب، و به آرامی غذا بخورید.
غذا خوردن در حالی که روی یک میز نشسته اید و در بشقاب تان غذا میخورید کمک خواهد کرد که شما بتوانید بفهمید که چقدر غذا خورده اید ، سرو کردن غذا در بشقاب به شما اجازه می دهد مقدار خود را تخمین بزنید تا بدانید که آیا به اندازه غذا می خوردید و یا بیش از حد، به آرامی غذا خوردن در حالی که نشسته اید می تواند به شما کمک کند تا سریعتر احساس سیری کنید.
خوردن بیش از حد به سرعت می تواند موجب دل درد شود. اگر فردی هستید که در طول روز خیلی گرسنه میشوید، در این جا می توانید به رژیم غذایی خود کمک کنید.
منبع:نمناک
زمان لحظه تحویل سال 98

زمان لحظه تحویل سال 98

ارگاسم چندگانه یا ارضای چندگانه چیست

ارضای چندگانه یا ارگاسم چندگانه چیست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا