تبلیغ و فروش دارو و مکمل ها به صورت اینترنتی ممنوع شد

چهارشنبه 28 خرداد 1399 سلامت
ممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها

ممنوعیت تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد : تبلیغات و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است ، رییس سازمان غذا و دارو پیرو نامه ای به رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فاتب اظهار کرد: با توجه به گزارشهای دریافتی و اخبار واصله، سایت های غیرمجازی به نام های داروخانه ی مجازی،داروخانه آنلاین، داروخانه آنلاین مثبت سبز، داروکده، ایزی دارو، سلام دارو و عناوین مشابه نسبت به تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل(داروئی، تغذیه ای، ورزشی، رژیمی) اقدام می کنند.

همچنین وی ادامه داد با توجه به اسناد بالادستی نظیر مواد 3 و14 قانون مقررات مربوط به امور پزشکی و دارویی، تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بند ج ماده 7 قانون احکام دائمی توسعه ای کشور و قانون منع تبلیغات کالاهای آسیب رسان سلامت و غیرمجاز و مقررات جاری، تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع می باشد و بعضی کالاهای نظیر کالاهای آسیب رسان سلامت نیز حسب مورد با ممنوعیت و یا محدودیت در تبلیغ و فروش اینترنتی مواجه هستند.

شانه ساز با اشاره به اینکه جرائم و تخلفات مذکور در فضای مجازی، ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت عمومی داشته و اغلب آثار زیانبار آن غیرقابل جبران بوده و حائز شرایط اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نمی باشند، تاکید کرد:ضرورت دارد که به صورت فوری و بدون فوت وقت مراتب مورد پیگیرد قانونی قرار گیرند.

آیا می دانید رژیم غذایی متناسب با ویژگی های خودتان کدام است

وی همچنین اذعان داشت :با رعایت مقررات مربوط به تبلیغ و فروش اقلام غیردارویی توسط داروخانه های حقیقی، مجوز ارائه خدمات آنها توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ناظر محل صادر می گردد. در هر صورت تخلفات احتمالی داروخانه های مورد اشاره توسط دانشگاه مربوطه مستقیماً پیگیری می شود.

در ادامه  از رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فاتب در خواست کرد که با توجه به موارد مذکور و اهمیت، حساسیت، فوریت و ارتباط جرائم و تخلفات مذکور با بهداشت عمومی و سلامت جامعه، اقدامات لازم صورت گیرد.

ماست برای جلوگیری از بیماری اوتیسم

رژیم کانادایی

رژیم لاغری سریع‌ و کاهش وزن ۱۰ کیلوگرمی در یك ماه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا