بیوگرافی و تصاویرمحمد نادری

دوشنبه 20 آذر 1396 سینما
بیوگرافی و تصاویرمحمد نادری

بیوگرافی و تصاویرمحمد نادری

نام:محمد نادری

محمد نادریبیوگرافی بازیگران

زمینه فعالیت :بازیگر، نویسنده، صداپیشه، کارگردان هنری

تولد:10 تیر 1357 (39 سال)تهران

ملیت :  ایرانی

مدرک تحصیلی :کارشناسی نمایش (گرایش کارگردانی) از دانشگاه سوره، کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس

 

سروش جمشیدی و محمد نادری

سروش جمشیدی و محمد نادری بازیگران دورهمی

محمد نادری 10 تیر ماه 1357 در تهران است.او از باسوادان رشته خودش است دارای  کارشناسی نمایش (گرایش کارگردانی) از دانشگاه سوره،کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس است بازی زیبای او در سریال شمعدانی او را مشهور کرد.
مادر و خواهر و برادران
در زندگی ام به هیچ کسی به اندازه مادرم مدیون نیستم .او وقتی تنها 30 سال داشت با چهار فرزند قد و نیم قد بیوه شد و همه جوانی اش را به پای من و خواهر و برادرهایم گذاشت تا بدون آنکه آب در دلمان تکان بخورد بزرگ شویم.
 شایعه ازدواج با نگار عابدی
این شایعه با منتشر شدن یک عکس دو نفره از این دو بازیگر در شبکه های اجتماعی رونق گرفت. به دلیل اینکه این دو بازیگر مجرد هستند سایت های زرد و شبکه های اجتماعی با انتشار عکسی دو نفره شایعات عجیب در مورد ازدواج این دو بازیگر ساختند که سریعا مشخص شد کذب است.
خواستگاری محمد نادری از پرستو صالحی
پرستو صالحی در لایو استوری روز گذشته اش در پاسخ یکی از کاربران که درباره ازدواج کردن او سوال کرد گفت :ازدواج میکنم اما کسی که قرار است با او ازدواج کنم باید بپذیرد که با مادرم زندگی کند ، تنها در این صورت است که میپذیرم ازدواج کنم.
این خانم بازیگر در حین گفتن همین جملات بود که کامنت هایی از صفحه محمد نادری روی صفحه پرستو صالحی ظاهر شد و درخواست خواستگاری از این خانم بازیگر در آن مطرح شد. طبق کامنت های منتشر شده محمد نادری برای پرستو صالحی نوشت:
می پذیرم ، صالحی با من ازدواج کن… این لایو استوری پرستو صالحی برایش حاشیه ساز شد و او را به صدر خبرهای رسانه ها برد.
بیوگرافی محمد نادری
بیوگرافی محمد نادری
 پرستو صالحی و خواستگاری های جنجالی اش
پرستو صالحی که تجربه خواستگاری دیگری از سوی یک آقای بازیگر را جلوی دوربین برنامه زنده و در مقابل دیدگان مردم دارد ، این بار با ماجرای دیگری از این قبیل خواستگاری ها مواجه شد. ماه رمضان امسال بود که دوباره ماجرای جنجالی خواستگاری از پرستو صالحی مطرح شد . علی صالحی بازیگر طنز پرداز کشورمان در برنامه زنده تلویزیونی دعوت با اجرای نیما کرمی از پرستو صالحی خواستگاری کرد.
در این برنامه که با موضوع صمیمیت خانواده روی آنتن رفت مجری برنامه اعلام کرد که اگر ازدواج کنند به عنوان هدیه یک سفر زیارتی به آنها تعلق میگیرد که علی صالحی گفت :اگر اینطور است من و خانم صالحی با هم ازدواج میکنیم که این پیشنهاد باعث تعجب همه شد .
اولین باری که عاشق شدم
 یادم است وقتی دبیرستان بودم در اثر سانحه ای پایم شکست و چون مراقبت درستی از آن انجام ندادم تا مدت ها شل می زدم و مجبور بودم با عصا راه بروم. برای پسری در سن و سال نوجوانی راحت نیست که با عصا در خیابان راه برود. به هر حال شرایط برای من به گونه ای پیش رفت که برای بهبود سلامتی پایم مجبور شدم تن به عمل جراحی بدهم. یادم است وقتی پایم را گچ گرفتند خانم پرستار جوان و خوش رویی اولین یادگاری را روی گچ پایم نوشت که «این نیز بگذرد». یادم است همین یادگاری باعث شد تا اولین عشق زندگی ام را تجربه کنم و عاشق خانم پرستار شوم. در آن ایام مدام دعا می کردم که شیفت ایشان شود و او کارهای مربوط به مداوایم را انجام دهد.
 محمد نادری خالق جناب خان
محمد نادری قبل از بازیگری در مقام فیلمنامه نویس در مجموعه کوچه مروارید است شاید جالب باشید او را می توان خالق کاراکتر جناب خان خندوانه دانست که او از مجموعه کوچه مروارید متولد شد و سپس در خندوانه تبدیل به کاراکتر محبوب شد.محمد نادری از همان ابتدا صدای محمد بحرانی رو برای جناب خان در نظر داشت.
محمد نادری
محمد نادری در سریال شمعدونی 
 اولین تجربه  
اولین تجربه او با سریال فوق سری مهدی فخیم زاده در نوروز سال 1394 بود .او قبل از بازی در سریال تجربه حضور در تله فیلم را نیز داشت.
اولین حضور جدی در یک سریال تلویزیونی، با نقش یک و در کنار سروش صحت
ـ من سر سریال کوچه مروارید بودم که آقای سالار زهی تهیه کننده و کارگردان سریال به من خبر دادند که سروش صحت بازیگر نقش اول کارش را پیدا نکرده است، ساعت دوازده شب بود، خندیدم گفتم بابا نقش اول را که همین جوری به من نمی دهند! (می خندد) گفت حالا تو برو ضرر ندارد. سکانس را آوردند و گفتند چون ما تا به حال هیچ بازی و کاری از تو ندیده ایم این سکانس را کار کنید. عذرخواهی کردند ولی من خواندم و نقش را بازی کردم. همانجا نسبتاً خوششان آمد، ولی من آمدم سرکارم و ادامه دادم چون وسط ضبط بودم.گفتم نمیشود! نقش اول یک سریال 52 قسمتی؟! بعد زنگ زدند گفتند بیا برای تست گریم، یکبار دیگر هم تست گریم شدم، مهراب و پیمان قاسمخانی هم بودند، یک سکانس دیگر بازی کردم و ظاهراً خیلی خوششان آمد، حداقل این چیزی بود که به نظرم رسید، گفتند حالا باید مدیران شبکه هم ببینند و نظر بدهند…من گفتم احتمالاً همان جا کار من گیر می کند… (می خندد)
ولی دو روز بعد گفتند بیا برای تمرین و عقد قرارداد و از پس فردا هم ضبط شروع می شود. خیلی ناگهانی من به گروه پیوستم. در حالیکه بقیه افراد انتخاب شده بودند و تمرین های ابتدایی را انجام داده بودند.
برای اینکه همسر آتنه فقیه نصیری شوم استرس داشتم
همچنین بخوانید : ناهید دایی جواد در 75 سالگی درگذشت + بیوگرافی و عکس
وقتی متوجه شدم در سریال «شمعدونی»نقش همسر آتنه فقیه نصیری را بازی می کنم دچار استرس شدم چراکه ایشان یکی از بهترین بازیگرهای ایران به شمار می روند و از سابقه درخشانی در این عرصه برخوردارند ضمن اینکه وقتی چهارده، پانزده ساله بودم سریال «خاله سارا» با بازی خانم نصیری از تلویزیون پخش می شد و من هم با علاقه خاصی بازی شان را دنبال می کردم به همین خاطر برای من راحت نبود که بخواهم نقش همسر ایشان را بازی کنم و برای کنارشان قرار گرفتن استرس داشتم اما خانم نصیری به قدری برخورد حرفه ای و خوبی داشتند و بزرگوارانه به من اعتمادبه نفس دادند که خیلی زود توانستم خودم را در این قالب پیدا کنم و بدون استرس در مقابل ایشان قرار گرفتم.
الیکا عبدالرزاقی و محمد نادری
الیکا عبدالرزاقی و محمد نادری
نقشی که از من 15 سال بزرگتر است
 هوشنگ مظاهری به لحاظ سنی حداقل 15 سال از من بزرگتر است، ضمن اینکه ما به لحاظ شرایط زندگی با یکدیگر تفاوت زیادی داریم چراکه او ازدواج کرده و صاحب دو فرزند است درحالی که من حتی تجربه ازدواج را هم ندارم، چه برسد به اینکه بچه داشته باشم. از طرفی نقش فرزندانم را امیر کاظمی و ویدا جوان ایفا می کردند؛ کسانی که اختلاف سنی ام با آنها بسیار کم بود. به طور مثال ویدا تنها دو سال از من کوچکتر است هر چند به لحاظ ظاهری سال ها کوچکتر از سن واقعی اش نشان می دهد. به هر حال همه تلاشم را به کار بستم تا بتوانم خودم را به این نقش نزدیک کنم تا کاراکتر هوشنگ مظاهری برای مخاطب باورپذیر شود.
حضور در دورهمی 
مهراب قاسم خانی کارگردان دورهمی او را به تیم هنری دورهمی آورد اما ممنوع الکاری وی کار به مهران مدیری سپرده شد، او نیز به محمد نادری اعتماد نمود و باعث حضور او در سری اول این مجموعه شد
علت جدایی از دورهمی
وقتی بازخوردها نظر مردم نسبت به دورهمی را می دیدم .این حس بیشتر محرز می شد که مردم بیشتر استندآپ کمدی خود مدیری را دوست داشتند و بخش مهم دورهمی نیز همان بخش بود بنابراین با صحبتی که با دوستان داشتم به این نتیجه رسیدم که اگر حضور در این برنامه را ادامه ندهم، در روند کارنامه بازیگریم بهتر است .چرا که می ترسیدم به تکرار بیفتم و از آنجایی که متن ها هم خیلی تازه به دستمان می رسید، نمی شد روی آن زمان کافی گذاشت و برای آن طرحی داشت.
کشته شدن پدرش در تصادف با محمد مایلی کهن
محمد مایلی کهن مربی همیشه ناراضی ! در سال های دور وقتی بازیکن فوتبال بوده در یک سانحه باعث فوت پدر محمد نادری شده است او در تعریف این ماجرا می گوید ماشین رو در منتهای الیه سمت راست جاده نگه داشته بودم و در حدودا 30 درجه باز شده بود.پدر محمد نادری با موتور گازی بوده به هر دلیلی ندیده یا متوجه نشده یا در یهویی باز شده میخوره به در و بعد از 4 روز که در کما بوده فوت میکند. مادر محمد نادری همان شب خواب میبیند همسرش به خوابش اومده و گفته مایلی کهن مقصری ندارد و ماجرا به شکایت و دستگیری او نمیکشد.
از پزشکی تا بازیگری
دوران مدرسه به ویژه دبیرستان درسم خوب بود واز آنجایی که در رشته تجربی تحصیل می کردم همه انتظار داشتند پزشک شوم اما من همه را با انتخاب رشته هنر سورپرایز کردم چون بازیگری و نویسندگی همواره دغدغه من بود و دوست داشتم در این حوزه کار کنم.
محمد نادری
محمد نادری در برنامه دورهمی
کاش اینجوری بمیرم
باید اعتراف کنم که از مرگ، به ویژه مردن در تنهایی می ترسم .دوست دارم در سن بالا در تختخواب و در کمال آرامش و کنار عزیزانم بمیرم هر چند یک تصور فانتزی هم نسبت به مرگ دارم و آن این است که با گلوله کشته شوم.
علاقه به شب بیداری
باید اعتراف کنم که عاشق آرامش و سکوت شبم .همین موضوع باعث شده بیشتر شب ها بیدار باشم، شاید این سبک زندگی برای سلامتی خوب نباشد و باعث بی نظمی شود اما واقعیتش این است که باعث می شود با تمرکز بیشتری به کارهایی مانند کتاب خواندن، نوشتن و فکر کردن بپردازم.
شوخ طبعی منافاتی با جنتلمن بودن ندارد
 تصور جامعه نسبت به آدم های شوخ طبع این است که آنها زندگی را جدی نمی گیرند درحالی که به نظرم آدم هایی که شوخی می کنند و بلدند که چطور یک موقعیت غمناک را به موقعیت خوب بدل کنند؛ از نبوغ و استعداد برخوردار بوده و افراد تواناتری هستند. اما ما فکر می کنیم آدم های جدی، آدم های موفق تری هستند و زودتر به جایگاه های بالای اجتماعی می رسند به همین خاطر بچه های مان را به جدی بودن دعوت می کنیم ولی شوخ طبعی نه تنها منافاتی با جنتلمن بودن ندارد بلکه شما اگر نگاهی به زندگی نوابغ دنیا بیندازید متوجه خواهید شد که اکثر آنها اهل شوخی و خنده هستند.
بیوگرافی محمد نادری
پرستو صالحی و محمد نادری
شباهت بین من، بهنام تشکر و امیر جعفری
بعد از پخش سریال «شمعدونی» یکی، دو نفر به من گفتند جنس بازی ات در این سریال به سبک بازی بهنام تشکر در سریال «ساختمان پزشکان» شباهت دارد. وقتی در اینستاگرامم از طرف فردی این موضوع را خواندم، برایم تعجب آور بود چون خودم هرگز متوجه چنین شباهتی نشده بودم. من با بهنام در تئاتری کار کرده بودم. هر چند که آن اثر با بازی بهنام تشکر به دلیل سفرش هیچ گاه روی صحنه نرفت اما این موضوع باعث شده بود که ما شناخت خوبی را در تمرینات نسبت به هم پیدا کنیم.
به هر حال هیچ نیتی برای شبیه شدن بازی من به بهنام تشکر وجود نداشت و اگر این حس ایجاد می شود به دلیل شرایطی است که این دو کاراکتر در آن قرار داشتند. شخصیت نیما و هوشنگ شباهت های بسیاری با هم دارند. هر دو این کاراکترها مدام بلا سرشان می آید و مدام گاف می دهند و حتی از سوی دیگران تا حدی تحقیر هم می شوند. ضمن اینکه جنس صدای من و بهنام هم تا حدودی بم و به هم نزدیک است. در عین حال که من سعی می کردم تاحد زیادی صدایم را نازک کنم و از لحن خودم فاصله بگیرم. حال نکته جالب برای من اینجاست که بعضی ها به من می گویند تو شبیه امیر جعفری هستی.

فیلمشناسی (به عنوان بازیگر)

  • سریال معمای شاه – کارگردان:محمدرضا ورزی
  • سریال شمعدونی – کارگردان:سروش صحت
  • دورهمی (شبکه نسیم) کارگردان:مهران مدیری
  • تله فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی – کارگردان:آیدا پناهنده
  • تله فیلم شکار – کارگردان:سعید سالارزهی
  • فیلم سینمایی هزارپا – کارگردان:ابوالحسن داوودی
مهران مدیری و محمد نادری
مهران مدیری و محمد نادری و مهران رنجبر

گویندگی

مجموعه «کوچه مروارید» (شبکه نمایش خانگی) – کارگردان:سعید سالارزهی
مجموعه «فوق سری» (سریال تلویزیونی) – کارگردان:مهدی فخیم زاده
فیلمنامه نویسی
مجموعه «کوچهٔ مروارید» (شبکه نمایش خانگی) – کارگردان:سعید سالارزهی
حضور در برنامه خندوانه
محمد نادری چند بار به عنوان کمدین استند آپ کمدی در خندوانه اسنتد آپ کرد و او در مسبقهٔ ادا بازی که مسابقهٔ «پانتومین» بود دوبار شرکت کرد که بار اول یار او نصرالله رادش بود که در مراحله دوم این مسابقه به برادران بنفشه خواه باختند و حذف شدند و بار دوم شرکت او در این مسابقه با ارزنگ امیرفضلی بود که حضوری موفق داشتند و در مسابقه دوم شدند که قهرمان آن دوره گروه صدا سیما شد که (بهزاد قدیانلو و محمد معتضدی بودند)
منبع:نمناک
توصیه نیما کرمی به لیلا اوتادی و سحر قریشی

توصیه نیما کرمی به لیلا اوتادی و سحر قریشی

زندگینامه و عکس آزاده زارعی

زندگینامه و عکس آزاده زارعی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا