» بیوگرافی » زندگینامه هوتن شکیبا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۱:۴۴

بیوگرافی هوتن شکیبا

زندگینامه هوتن شکیبا

زندگینامه هوتن شکیبا

بیوگرافی هوتن شکیباهوتن شکیبا متولد ۲۴ خرداد ۱۳۶۳ در تهران، بازیگر است

 

فارغ التحصل لیسانس رشته کارگردانی از دانشگاه سوره و فوق لیسانس بازیگری از دانشگاه هنر است به نقاشی علاقه داشته و هم استعدادش اما در نهایت تئاتر را انتخاب کرده است

 

او با سریال لیسانسه ها سال ۹۵ به شهرت رسید

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

هوتن شکیبا اولین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۸۸ در ۲۵ سالگی در فیلم بخاطر یک مشت روبل بـه کارگردانی حسن معجونی بازی کرده اسـت.

هوتن شکیبا با بازی در سریال لیسانسه ها و ایفای نقش حبیب بسیار معروف شده و مورد توجه مردم قرار گرفته است. سریال لیسانه ها به کارگردانی سروش صحت یکی از سریال های کمدی سال های اخیر بوده که هوتن شکیبا نقش پسری با نمک به نام حبیب را بازی می کند. وی از بازیگران دیده شده ی تئاتر، تلویزیون و سینما می باشد و در کارنامه ی هنری خود کارهای بسیاری را ثبت کرده است. هوتن شکیبا در سن ۱۵ سالگی فیلم کوتاهی به نام “به دنبال بی رنگی” را با دوربین خانگی ساخته و به جشنواره ای در تهران ارسال کرده است.

از تهران تا سنندج

 

متولد شده تهرانم ولی در سنندج بزرگ شدم و بیشتر خود را سنندجی می دانم، در خانواده بزرگ شدم که مادرم معلم ابتدایی و پدرم کارمند بود

بیوگرافی هوتن شکیبا

اولین بازی در مدرسه

 

چهارم ابتدایی بودم، در شهر سنندج، مدرسه نمونه مردمی (انقلاب) در منطقه مبارک آباد و ماجرا از آنجا آغاز شد که یک روز معلم پرورشی آمد سرکلاس‌ شان و گفت :

 

هوتن ! برای جشن ۲۲ بهمن در گروه نمایش شرکت کن، من بهت زده جواب دادم : من! چشم آقا معلم ولی من فقط می‌ توانم ادای عبدلی و اوستا را تقلید کنم

 

همان زمان یکی دیگر از بچه‌ های کلاس گفت : منم می‌توانم نقش اوستا را در کنار هوتن ازی کنم، در ادامه من و همکلاسی‌ ام به شکلی نقش بازی کردیم که کل همشاگردی‌ ها همراه معلم قهقهه می‌ زدند

 

فعالیت در دانشگاه

 

دوران دانشگاه تا می‌ توانستم کار می‌ کردم، کارهای نمایشی دانشجویی، سعی می‌کردم بازی‌ هایم متفاوت باشد و این تفاوت همیشه از فانتزی که در ذهنم بود نشأت می‌ گرفت

 

خاطرات بچگی هوتن شکیبا

چهارم ابتدایی بودم، در شهر سنندج، مدرسه نمونه مردمی «انقلاب» در منطقه مبارک آباد و ماجرا از آنجا آغاز شد کـه، یک روز معلم پرورشی آمد سر کلاس‌ و گفت: هوتن! برای جشن ۲۲ بهمن در گروه نمایش شرکت کن، مـن بهت زده جواب دادم: مـن! چشم آقا معلم. ولی مـن فقط می توانم ادای عبدلی و اوستا را تقلید کنم.

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

همان زمان یکیدیگر از بچه‌‌هاي کلاس گفت: منم میتوانم نقش اوستا را درکنار هوتن بازی کنم، در ادامه مـن و همکلاسی‌ام بـه شکلی نقش بازی کردیم کـه کل همشاگردی‌ها همراه معلم قهقهه می‌زدند. دوران دانشگاه تا می‌توانستم کار میکردم، کارهای نمایشی دانشجویی، سعی میکردم بازی‌هایم متفاوت باشد و این تفاوت همیشه از فانتزی کـه در ذهنم بود نشأت می گرفت.

 

آغاز به کار هوتن شکیبا در تلویزیون

سروش صحت کارگردان تلویزیون کـه بیشتر سراغ تئاتری‌ها می رود و ازآن‌ها پدیده می‌سازد اینبار بـه سراغ هوتن شکیبا رفته اسـت و نقش اصلی سریال جدیدش یعنی لیسانسه‌ها رابه وی واگذار کرده اسـت. هوتن در سریال لیسانسه‌ها نقش حبیب را بازی می کند کـه یکی از کاراکترهای اصلی قصه میباشد و اولین سریال وی در تلویزیون می باشد.

 

حضور هوتن شکیبا در سریال لیسانسه‌ ها

هوتن درباره بازی در مجموعه لیسانسه‌ها میگوید: حضورم در «لیسانسه‌ها» اولین همکاری‌ام با صحت در قالب کارگردان اسـت، چراکه سال ها پیش با او دریک اثر نمایشی همبازی بودم. صحت یکی از دوستان خوب مـن اسـت کـه تا بحال چند بار از مـن برای بازی در سریال‌هایش دعوت کرده اسـت کـه بـه دلایلی کـه گفتم این همکاری محقق نشده بود.

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

اما بسیار خوشحالم کـه امسال این اتفاق افتاد ودر این مجموعه با آقاى صحت همکارى دارم. او فرد طنازی اسـت کـه موقعیت‌هاى کمدى را خیلى خوب می‌شناسد و بـه خوبی نیز بازیگر را هدایت می کند.

بیوگرافی هوتن شکیبا

کارهای سینمایی هوتن شکیبا

هوتن درباره ورودش بـه سینما چنین میگوید: مقابل دوربین بهروز شعیبی دریک تله فیلم بودو پس ازآن کاوه سجاد حسینی بازی در فیلم «شب بیرون» را پیشنهاد داد و مـن هم قبول کردم و این اولین حضورم دریک فیلم بلند بود. هنوز فیلم برداری «شب بیرون» تمام نشده بود، حبیب رضایی کـه بازیگردان فیلم «طبقه حساس» بود پیشنهاد نقش حسن رابه مـن داد.

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

این‌ چنین بود کـه بـه فیلم کمال تبریزی پیوستم و بعد ازآن «حق سکوت» هادی نائیجی از طرف محسن قرایی دعوت شدم. وی تا کنون در فیلم‌هاي سینمایی نظیر: شب بیرون / حق سکوت / طبقه حساس / هلن و … بـه ایفای نقش پرداخته اسـت . او همچنین در سریال ابله نیز حضور داشته اسـت.

 

هوتن شکیبا و تئاتر

هوتن شکیبا بیشتر در زمینه تئاتر مشغول بوده و کارهای تئاتر بسیاری در کارنامه خود دارد و کمتر در فیلم و سریال‌ها حضور داشته اسـت. او همچنین صدا پیشه هم می باشد و صدای عروسک دیوی در مجموعه کلاه قرمزی صدای اوست.

 

ازدواج هوتن شکیبا

وی هنوز ازدواج نکرده و مجرد اسـت و می گوید خیلی بـه ازدواج فکر نمیکنم.

 

حضور هوتن شکیبا در تئاتر چگونه شکل گرفت؟

هوتن شکیبا: مـن جداى از نمايش هايى كه در نوجوانى ودر مدرسه كار كردم. ليسانس كارگردانى تئاتر و فوق ليسانس بازيگرى دارم و از دانشگاه شروع كرده ام.

 

آقای هوتن شکیبا اولین تئاتر هیجان انگیز که کار کردید؟

هوتن شکیبا: همه ی اجراها براى مـن همان‌ گونه هيجان انگيز اسـت اما «ويلون هايتان را كوك كنيد» دومين اجراى عمومى مـن بودو هيجان زيادى براى آن داشتم.

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

اجراهايى مانند ويران، جن گير، مترسک، ستوان آينيشمور، بر پهنه ى دريا، پرده ى سوم صحنه ى چهارم، دن كاميلو، زمان لرزه، و ننه دلاور بيرون پشت در، هنوز هم كه يادم مى آيد، هيجان زده ميشوم.

 

تئاتر برای شـما نسبت بـه مدیوم هاي دیگر چـه جذابیتی دارد؟

 

هوتن شکیبا: ارتباط بى واسطه ودر لحظه با مخاطب لذت بخش اسـت.

 

دلیل حضورتان در سریال لیسانسه‌ ها بفرمایید؟

 

برای مـن فیلمنامه خیلی مهم اسـت. بعد از خواندن فیلمنامه «لیسانسه‌ها» دوستش داشتم، البته حضور آقای صحت هم خيلى تعیین کننده بود.

 

آقای هوتن شکیبا برای رسیدن به نقش چه عواملی موثر بود؟

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

هوتن شکیبا: برای رسیدن بـه نقش خیلی از فاکتورها دخیل هستند تا بتوانیم یک نقش را بسازیم. مثل پرداخت كاراكتر در فيلمنامه، نگاه کارگردان. ولى خودم بعنوان بازيگر، مشاهداتم از آدمها و تجربه حضور در صحنه تئاتر در رسیدن بـه نقش کمک کرد.

 

هوتن شکیبا و واکنش مردم‌ نسبت به بازی شما در سریال لیسانسه‌ ها چگونه بود؟

 

هوتن شکیبا: واكنش هاى خوبى و جالبى داشتند. اما انها كه براى اولين بار مـن را ديده اند، بعد كه در فضاى مجازى خودم را ميبينند باورشان نميشود كه اين همان حبيب اسـت.

 

آقای هوتن شکیبا حضور در مدیوم تلویزیون را ادامه می‌دهید؟

 

هوتن شکیبا: کار اصلی مـن بازيگرى اسـت و تئاتر و سینما كار كرده ام. نمیتوانم آینده را پیشبینی کنم اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم در هر مدیوم استقبال میکنم.

 

وضعیت حضور بازيگران جوان تئاترى در مديوم تصوير چگونه است؟

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

هوتن شکیبا: سینما بـه سمتی میرود كه از افرادی کـه تخصص و تحصیلات دارند و از تئاتر شروع کرده اند، بيشتر استقبال میشود. بازيگرانى كه از دانشگاه مى آيند و تجربه ى تئاتر دارند، بـه قول خودمان با جیب پر و با پتانسیل بیشتری می آیند.

 

آیا موضوع پرداخت پول برخی از افراد برای وارد شدن به عرصه هنر را قبول دارید؟

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

هوتن شکیبا: مـن اين مسئله را ندیدم و بیشتر شنیدم و نمیتوانم نظر بدهم! بـه هرحال هر شخصی می تواند تلاش خودش را برای ورود داشته باشد اما مهم ماندگار بودن اسـت.

 

فیلم‌ های هوتن شکیبا

= هلن «۱۳۹۴»

= طبقه حساس «۱۳۹۲»

= حق سکوت «۱۳۹۲»

= شب بیرون «۱۳۹۲»

 

فیلم های تلویزیونی هوتن شکیبا

= تله فیلم کویر«۱۳۹۰»

= کلاه قرمزی ۹۴ «صداپیشگی دیبی»۱۳۹۴

= کلاه‌قرمزی ۹۳ «صداپیشگی دیبی»۱۳۹۳

= ابله «مجموعه نمایش خانگی»

= لیسانسه‌ها «سروش صحت»۱۳۹۵

صفحه اینستاگرام هوتن شکیبا hootanshakiba@

در آخر نیز مروری داریم بر صفحه اینستاگرامی آقای هوتن شکیبا و از زاویه نزدیک تری با او و فعالیت هاي مجازی اش آشنا میشویم، شکیبا ازآن دست بازیگرانی کـه در فضای مجازی دست بـه حاشیه نمیزند و دیده شدن بـه هر قیمتی برای او مهم نیست.

بیوگرافی هوتن شکیبا و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های هوتن شکیبا

او درباره این عکس نوشته: اكران رسانه فيلم شبى كه ماه كامل شد

 


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.