بیوگرافی محمد صلاح بازیکن مصری تیم لیورپول

دوشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ بیوگرافی
بیوگرافی محمد صلاح بازیکن مصری تیم لیورپول

نام: محمد صلاح 

جدول لیگ برتر
تاریخ تولد:۱۵ ژوئن ۱۹۹۲
محل تولد: بسیون، مصر
قد:۱٫۷۵ متر
شمارهٔ پیراهن: ۱۱
پست: مهاجم
باشگاه کنونی:لیورپول
——————————————–

فعالیت ورزشی محمد صلاح

محمد صلاح متولد ۱۵ ژوئن ۱۹۹۲ بازیکن فوتبال تیم ملی مصر و باشگاه لیورپول می باشد. وی در پست های هافبک هجومی و حمله و وینگر راست بازی می کند و سابقه عضویت در تیم های المقاولون العرب، بازل،چلسی، فیورنتینا، رم و لیورپول را دارد. صلاح سابقه ۵۶ بازی و ۳۲ گل ملی در کارنامه دارد.

جام جهانی

محمد صلاح در بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ با گل کردن پنالتی دقیقهٔ ۹۵ باعث صعود مصر به جام جهانی پس از ۲۸ سال شد.

تیم محمد صلاح

خوشحالی محمد صلاح

تیم ملی
۲۰۱۰–۲۰۱۱ زیر ۲۰ سال مصر ۱۱ (۳)
۲۰۱۱–۲۰۱۲ زیر ۲۳ سال مصر ۱۱ (۴)
۲۰۱۱– مصر ۵۷ (۳۳)

 

 

باشگاه های حرفه ای*
سال ها باشگاه ها بازی (گل)
۲۰۱۰–۲۰۱۲ المقاولون العرب ۳۸ (۱۱)
۲۰۱۲–۲۰۱۴ بازل ۴۷ (۹)
۲۰۱۴–۲۰۱۶ چلسی ۱۳ (۲)
۲۰۱۵ ← فیورنتینا (قرضی) ۱۶ (۶)
۲۰۱۵–۲۰۱۶ ← رم (قرضی) ۳۴ (۱۴)
۲۰۱۶–۲۰۱۷ رم ۳۱ (۱۵)
۲۰۱۷– لیورپول ۳۱ (۲۹)
محمد صلاح در لیورپول

قرارداد محمد صلاح با تیم لیورپول

بازی در لیورپول

پنج ماه قبل بود که وینگر مصری باشگاه رم به لیورپول پیوست. محمد صلاح که طی پنجره نقل و انتقالات تابستانی با مبلغ ۳۹ میلیون پوند به جمع لک لک ها پیوست، پس از دومینیک سولانکه، دومین خرید یورگن کلوپ در پنجره نقل و انتقالات بود. قرار شده بود صلاح در فصل ۱۸-۲۰۱۷ پیراهن شماره ۱۱ را بپوشد. اما کدام یک از اعضای کادر رهبری لیورپول مایل به خرید وی بودند؟

ستاره مصری، از المقاولون تا رم

او طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به تیم بزرگسالان این باشگاه پیوست و آن گاه راهی بازل سوییس شد. مهاجم ۱۷۵ سانتی متری بازل طی دو سال در ۴۷ بازی ۹ گل برای این تیم به ثمر رساند و دو بار در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با این تیم سوپرلیگ سوییس را فتح کرد. آن گاه راهی چلسی شد. تیمی که تنها ۱۳ بار برای آن به میدان رفت و دو بار موفق به گلزنی شد. البته با این که او تا سال ۲۰۱۴ با چلسی قرارداد داشت و حتی در لیست نفرات فاتح لیگ ۱۵-۲۰۱۴ و مسابقات لیگ کاپ همان فصل نیز قرار گرفته بود، اما بیشتر به صورت قرضی در تیم های دیگر بازی کرد. ابتدا در سال ۲۰۱۵ راهی فیورنتینا شد و ۶ گل در ۱۶ بازی برای این تیم زد و آن گاه به صورت قرضی فصل ۱۶-۱۵ را در رم سپری کرد. جایی که به خوبی در آن درخشید و ۱۴ گل در ۳۴ بازی آمار قابل قبولی بود که در این تیم برجای نهاد. به این ترتیب فصل ۱۷-۲۰۱۶ با رم قرارداد امضا کرد و ۱۵ گل در ۳۱ بازی برای این تیم وارد دروازه رقبا کرد و سرانجام مورد توجه لیورپول قرار گرفته و بار دیگر راهی لیگ برتر انگلیس شد.
 عکسهای محمد صلاح

 تیم محمد صلاح قبل از لیورپول

۱۳ گل در ۱۶ بازی و صعود به صدر جدول گلزنان لیگ برتر

صلاح امسال در لیورپول عملکرد فوق العاده ای داشته است. وی هفته قبل با به ثمر رساندن دو گل برابر وستهم، یک نمایش تاثیرگذار ارائه کرد و با به ثمر رساندن گل چهارم لیورپول برابر وست هم در اواخر نیمه دوم، تعداد گل هایش برای قرمزها را به ۱۲ گل ارتقا داد. البته این پایان روند درخشان صلاح نبود و او در دربی مرسی ساید در تساوی(۱-۱) لیورپول مقابل اورتون موفق شد یک بار دیگر گلزنی کرده و با ۱۳ گل به صدر جدول گلزنان لیگ برتر صعود کند.

لحظه هایی شیرین در کنار مانه

بدون شک بهترین لحظات این وینگر مصری در لیورپول، در کنار سادیو مانه رقم خورده است. لیورپول یورگن کلوپ در فصل گذشته، به سرعت و نفوذهای سادیو مانه بسیار وابسته بود. حالا با حضور صلاح، وابستگی قرمزها به سادیو مانه کمتر شده و در عین حال، به قدرت لیورپول در استفاده از ضد حمله ها افزوده شده است. این دو بازیکن به درک خوبی از بازی یکدیگر رسیده اند و آمار گلهای تیم نیز نشان دهنده این درک متقابل است.
بازی محمد صلاح

 محمد صلاح بازیکن لیورپول

هافبکی شبیه به مهاجمان

 او هافبک هجومی است که بیشتر به یک مهاجم شباهت دارد. صلاح در رم به عنوان مهاجم دوم، پشت ادین ژکو بازی می کرد و نیاز داشت که پس از ملحق شدن به لیورپول با سبک بازی جدیدی سازگار شود. البته او در برابر وستهم در همان پست بازی کرد و لذت برد.

مهم ترین لحظه صلاح در تیم ملی

صلاح در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار پیراهن تیم ملی زیر ۲۰ سال مصر را به تن کرد و طی دو سال در ۳۸ بازی ۱۱ گل برای این تیم به ثمر رساند. سه سال بعد عضو تیم زیر ۲۳ سال مصر شد و ۱۱ بازی هم برای این تیم انجام داد. از همان سال(۲۰۱۱) او به عضویت تیم ملی بزرگسالان مصر نیز انتخاب شد و تا امروز در ۵۶ بازی ملی، آمار خیره کننده ۳۲ گل را برجای نهاده است. اما بدون شک مهم ترین لحظه امسال صلاح در مقدماتی جام جهانی و با پیراهن تیم ملی مصر رقم خورد.
محمد صلاح

تیم محمد صلاح بازیکن مصری لیورپول

بهترین بازیکن آفریقا

با این وجود این ها تمام اتفاقاتی نبود که در سال جاری برای صلاح رخ داد و ملی پوش مصری لیورپول به عنوان بازیکن سال آفریقا در سال ۲۰۱۷ از نگاه BBC انتخاب گردید. صلاح امسال جلوتر از پیر امریک اوبامیانگ مهاجم گابنی دورتموند، نبی کیتا هافبک گینه ای لایپزیش، سادیو مانه وینگر سنگالی لیورپول و ویکتور موزس هافبک نیجریه ای چلسی به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۷ قاره آفریقا برگزیده شد. او بعد از دریافت این جایزه گفت:همیشه، هنگامی که جایزه ای را برنده می شوید، خوشحال خواهید شد. سال بسیار عالی ای را تجربه کردم. بنابراین بسیار خوشحال هستم.

تشکر ویژه از هم تیمی های سابق

البته صلاح هم تیمی های سابق خود در رم را فراموش نکرده است. او که آگوست ۲۰۱۵ به رم پیوست و فصل گذشته موفق به زدن ۱۹ گل برای جالوروسی شد به BBC گفت:خیلی خوشحالم که موفق به کسب چنین جایزه ای شدم، احساس خاصی دارم. دوست دارم از همه تشکر کنم، هم تیمی هایم و کسانی که با آنها کار کردم. فصل گذشته برای من فصل بسیار خوبی بود و لازم می دانم از هم تیمی هایم در رم و همچنین تیم ملی تشکر کنم.
محمد صلاح

دریبل محمد صلاح مصری

می خواهم بهترین بازیکن مصر باشم

می خواهم بهترین بازیکن مصر باشم پس بسیار سخت کار می کنم. من همیشه می خواهم راه خودم را دنبال کنم و می خواهم همه مردم مصر نیز راه خود را در پیش بگیرند. می خواهم از لیورپول تشکر کنم. باید از هم تیمی هایم در تیم ملی نیز تشکر کنم. هنگامی که به اینجا آمدم، می خواستم سخت کار کنم و فوتبال خودم را به دنیا نشان دهم. از زمانی که لیگ انگلیس را ترک کردم، می خواستم به اینجا باز گردم. در حال حاضر بسیار خوشحال هستم.

تمجید توتی از محمد صلاح

فرانچسکو توتی در تمجید از مهاجم مصری بندرنشینان گفت:با سطحی که صلاح بازی می کند باید گفت که او یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان است. به نظرم او می تواند در آینده حتی بهتر از این شود. شناخت خیلی خوبی از صلاح دارم. او دوست خوب من است و می خواهد که به عنوان بازیکن بهتر و بهتر شود.

فرانچسکو توتی و محمد صلاح

فرانچسکو توتی و محمد صلاح

افتخارات محمد صلاح

بازل

سوپر لیگ فوتبال سوئیس (۱):۱۳–۲۰۱۲

چلسی

لیگ برتر فوتبال انگلستان (۱):۱۵–۲۰۱۴
جام اتحادیه باشگاه های انگلستان (۱):۱۵–۲۰۱۴

عکسهای جدید محمد صلاح

سلفی محمد صلاح با اهرام مصر

سلفی محمد صلاح با اهرام مصر

جوایز محمد صلاح

جوایز محمد صلاح

سجده شکر محمد صلاح

سجده شکر محمد صلاح

محمد صلاح و مسی

محمد صلاح و مسی

رونالدو و محمد صلاح

رونالدو و محمد صلاح

چراغ جادوی محمد صلاح

چراغ جادوی محمد صلاح

منبع:نمناک

بیوگرافی و عکس های سلنا گومز | دانستنی‌های جالب درباره سلنا گومز

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا