بیوگرافی ماریون کوتیار بازیگر فرانسوی هالیود +عکس

سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ بیوگرافی
بیوگرافی ماریون کوتیار

ماریون کوتیار متولد ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۵ در شهر پاریس فرانسه  و بزرگ شده منطقه اورلئان و لوآر همین شهر است.او  در یک خانواده اهل هنر به دنیا آمد پدرش ژان کوتیار بازیگر و مدرس بازیگری و مادرش نیز بازیگر و مدرس تئاتر است به همین علت ماریون از سنین کودکی وارد دنیای تئاتر و تلوزیون شد اولین کار وی بازی در نمایش متو مادرس  عدد به همراه پدرش بود.

 تجربه های بازیگری کوتیار در سالهای کودکی  و نوجوانی باعث شد جایزه اول کنسراواتوار هنرهای نمایشی اورلئان  را دردر سن ۱۹ سالگی دریافت کند.

 .بعد از حضور در چندین نقش کوتاه تلویزیونی، در سال ۱۹۹۴ در فیلم تلویزیونی “کلوئه” موفق به ایفای نقش اصلی شد

کوتیار ،در سال ۱۹۹۸ با بازی در اولین قسمت از فیلم کمدی و محبوب « تاکسی » توانست توجه بسیاری را به خود جلب نماید و نامزد دریافت جایزه سزار شود.

او با بازی در فیلم « چیزهای کوچک » ژیل پاکه برنر در سال ۲۰۰۱ خوب درخشید و این امر سبب موفقیت بزرگ برای کوتیار شد و بار دوم برنده جایزه سزار شد.

نقش سوفی کوالسکی در فیلم اگر جرئت داری دوستم داشته باشدر سال ۲۰۰۴ موقعیت خوبی برای دیدن قابلیت ‏های او در زمینه بازیگری بود.

و نقش تینا لومباردی در نامزدی بسیار طولانیسال ۲۰۰۴ باعث شد جایزه سزار را برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل در دستان وی قرار داد.

کوتیار پس از آن، رویه بین المللی را پیش گرفت و موفق شد نقش کوتاهی در فیلم « ماهی بزرگ » تیم برتون ایفا نماید و به این ترتیب تبدیل به بازیگری بین المللی شود.

اوج موفقیت هنری ماریون کوتیار در سال ۲۰۰۷ بود یعنی سالی که او موفق شد در نقش خواننده مشهور فرانسوی، اِدیت پیاف ، در فیلم « به رنگ ارغوان » به ایفای نقش بپردازد.

کوتیار با بازی در این نقش توانست تمامی جوایز مهم سینمایی سال را بدست بیاورد و در آخرین مرحله نیز جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن را کسب کند.

۶٫ او در سال ۲۰۱۲، چند ماه بعد از به دنیا آوردن پسرش، هم زمان در دو فیلم “شوالیۀ تاریکی بر می خیزد” در آمریکا و “زنگار و استخوان” در فرانسه بازی می کرد.

کوتیار در سال ۲۰۱۶، نقش اصلی گابریل را در “از سرزمین ماه”، فیلمی از نیکول گارسیا، بر اساس رمان پرفروش ایتالیایی نوشتۀ میلنا آگوس بازی کرد.

 

بیوگرافی کامل ماریون کوتیار از کودکی تا به امروز + تصاویر - پروشات

نکاتی  درباره ماریون کوتیار  :

او بارها گفته اگر بازیگر نمی شدم دوست داشتم که خواننده شود.

دو برادر دوقلو به نامهای کوئینتین و گیلائومه دارد. گیلائومه نویسنده و کارگردان است و کوئینتین نیز مجسمه ساز می باشد.

هیچ وقت گوشهایش را سوراخ نکرده و گوشواره ای ندارد

ماریون و گیوم کنه، کارگردان و بازیگر فرانسوی، از سال ۲۰۰۷ با هم زندگی می کنند

زندگینامه: ماریون کوتیار (۱۹۷۵-) - همشهری آنلاین

 آنها یک پسر ۶ ساله به نام مارسل و یک دختر ۶ ماهه به نام لوئیز دارند.

تا کنون تنها بازیگر فرانسوی است که برای بازی در یک نقش فرانسوی زبان موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نفش اصلی شده است.

زمانی که در فیلم « Contagion » بازی می کرد، شش ماه بود که باردار بود

در  انیمیشن سه بعدی  “شازده کوچولو” به کارگردانی مارک آزبورن، برای شخصیت گل سرخ صداپیشگی کرده است

در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، در صدر لیست گران ترین بازیگران فرانسه قرار گرفت، و این اولین بار بود که یک بازیگر زن نفر اول این فهرست بود. او همچنین گران ترین بازیگر زن خارجی هالیوود است.

کوتیار در زمینۀ موسیقی نیز فعال است

او خواننده، ترانه سرا و نوازندۀ گیتار، گیتار باس، کیبورد و دایره زنگی است

وی چهرۀ تبلیغاتی برند دیور است و در کنار فعالیت های هنری خود، در زمینۀ محیط زیست نیز فعالیت های چشم گیری دارد و سخنگوی سازمان محیط زیستی غیر دولتی “صلح سبز” است

یکی از ۱۳ بازیگر زن فرانسوی است که نامزد دریافت اسکار شده اند.

سالروز تولد او و دبورا کر، انجی دیکینسون، مونیکا بلوچی و ازرا میلر یکی است

 دچار ترس از تزریق است و گفته است که هرگز حاضر به تزریق بوتاکس یا انجام جراحی پلاستیک یا هر چیز دیگری که برای زیبای به داخل بدن تزریق می شود، نخواهد بود.

تایگا (tyga) خواننده رپ آمریکایی

بیوگرافی سام اصغری معشوقه بریتنی اسپیرز

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا