» بیوگرافی » بیوگرافی شهره سلطانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۹

بیوگرافی شهره سلطانی

بیوگرافی شهره سلطانی

 

شهره سلطانی متولد سال ۱۳۴۸ در بجنورد بازیگر سینما و تلویزیون اسـت. وی لیسانس موسیقی از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. بازی در تئاتر را از سال ۱۳۶۶ و هم چنین کار در سینما را از سال ۱۳۷۲ با فیلمی بنام «عبور از تله» بـه کارگردانی «غلامرضا رمضانی» آغاز کرد. هم اکنون شهره سلطانی سرپرستی گروه موسیقی بانوان تیک را عهده دار اسـت.

 

ازدواج شهره سلطانی

وی ۴ سال اسـت کـه ازدواج کرده اسـت . همسر وی از سابقه کارگردانی تئاتر داشته اسـت و وی از همین طریق با او ازدواج کرده اسـت.وی گفته اسـت همسرش دوست خوبی برای او می باشد و همیشه وی را حمایت کرده اسـت.

 

هنر موسیقیایی شهره سلطانی

شهره سلطانی میگوید:مـن فارغ‌التحصیل هنرستان موسیقی هستم و زمانی کـه در هنرستان درس می خواندم ساز سنتور را نزد خانم مینا افتاده و پیانو را توسط خانم سحرخیزان و بصیری و دیگر اساتید یاد گرفتم. از همان روزها کار تئاتر را شروع کردم و چون مشهور شدم همه ی فکر کردند مـن باید در رشته تئاتر و سینما درس بخوانم.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

 

 

در آن زمان مـن حتی سر کلاس تئاتر دانشگاه تهران هم می رفتم. اما در رشته موسیقی امتحان دادم ودر دانشگاه هنر و معماری زیر نظر اساتیدی مثل استاد فخرالدینی، مشکاتیان، سریر و دیگر اساتید تحصیل موسیقی کردم. هم دوره اي هاي مـن هم حسین شریفی، عماد نکویی، علی تفرشی، آقای دیبازر، فواد حجازی، ایمان جعفری و خیلی هاي دیگر بودند.

 

بیماری شهره سلطانی

او می‌گوید:بیماری مـن ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن اسـت کـه عوارض دیگری هم برایم بـه بار آورد. دراین بیماری بدن بـه خودش حمله کرده و سلول ها را نابود میکند. وقتی سیستم ایمنی بدنم دچار اختلال شد، با کمبود همه ی ویتامین ها مواجه شدم. با کمبود همه ی ویتامین ها بـه خصوص ویتامین هاي گروه B، ید و منیزیم، احساس خستگی مفرط و اضافه وزن داشتم.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

 

 

بـه علاوه ریزش موی شدید و مشکلات تنفسی هم همراه این بیماری برایم بـه وجود آمد. زبان و حلقم متورم شده و راه گلویم را هم بسته بود. مشکلات گوارشی، اختلال در عملکرد تیروئید و البته کم خونی هم بـه دنبال عوارض دیگر درمن بـه وجود آمد.

 

دلیل دوری شهره سلطانی از بازیگری

این بیماری مشکلاتی را در کارم ایجاد کرد، ۹ ماه خانه نشین شدم و از دنیای بازیگری فاصله گرفتم. مـن کـه از نوجوانی فعالیت کرده ام برایم سخت بود کـه روزهای زیادی در خانه بنشینم و کار نکنم. این بود کـه اضطراب بیشتری هم سراغم آمد. تورم زبان و حلقم باعث شده بود صدایم درنیاید، بـه اسانی نتوانم صحبت کنم و شاید باورتان نشود بعد از مدتی لکنت زبان هم گرفتم.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

 

بـه علاوه چهره ام تغییر کرده بودو چاق هم شده بودم. در نتیجه دچار شوک فشار روانی شدم کـه همه ی این ها افسردگی را هم برایم بـه دنبال داشت. روزهای سختی را گذراندم اما دیگر نمیخواستم اینروزها ادامه پیدا کند. اگرچه هنوز بطور کلی از این بیماری خلاص نشده ام اما معتقدم تقویت روحیه می‌تواند روند التیام را تسریع کند.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

عکس پدر شهره سلطانی

 

تصمیم گرفتم خوب باشم و همین کار را هم کردم. مـن یک سامورایی و مبارز هستم؛ یاد گرفتم زمین بخورم و بلند شوم و دستم را روی زانوی خودم بگذارم. اگرچه اینبار پروسه طولانی شد و زمان برد تا احیا شوم اما بـه عشق مادرم، خانواده ام و مردم با بیماری ام مبارزه کردم تا دوباره زندگی ام را از نو بسازم.

 

رژیم گیاه خواری شهره سلطانی

مـن هرگز اهل خوردن غذا هاي فوری یا پرچرب نبوده ام. پیش از بیماری ام خیلی اهل ورزش بودم و حتی بـه اتفاق عده اي از دوستانم عضو تیم والیبال هنرمندان بودیم و بـه شکل مرتب ورزش می‌کردیم. اسکواش را هم خیلی دوست دارم ودر حال حاضر و پس از بهبودی هم این ورزش را دنبال میکنم.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

 

البته مـا بچه هاي تئاتر از همان ابتدای کار و دوره آموزش تئاتر، ورزش را شروع میکنیم چون بخشی از یادگیری تئاتر تمرینات بدنی اسـت. قبلا سوارکاری هم کرده ام اما از وقتی علاقه ام بـه حیوانات شدت گرفت احساس کردم این ورزش را دوست ندارم چون در آن مجبوریم بـه اسب ها لگام بزنیم کـه قطعا باعث اذیت شان میشود.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

 

در حال حاضر ترجیح میدهم اسب هاي آزاد را ببینم و از دیدن شان در طبیعت لذت ببرم. یکی از آرزوهای مـن این اسـت کـه مردم دنیا بـه سمت گیاهخواری روی بیاورند. رژیم گیاهخواری اگر بـه شکلی درست و زیر نظر متخصص تغذیه با درنظر گرفتن برخی فاکتور ها انجام شود، بسیار هم رژیم مناسبی اسـت.

بیوگرافی شهره سلطانی و همسرش + عکس های شهره سلطانی + مصاحبه و اینستاگرام

 

بنظر می‌رسد رژیم خانم شهره سلطانی بسیار منعطف و مناسب اسـت. او فقط باید مراقب کمبود ویتامین ۱۲ B خود باشد. کمبود این ویتامین ۵ تا ۷ سال بعد از گیاهخواری نمود پیدا میکند و میتواند موجب کم خونی، اعصاب ضعیف و موارد زیان بار دیگری شود. در حال حاضر دسته اي از گیاهخواران هستند کـه منعطف ترند و ماهی یک تا دو بار هم فرآورده هاي حیوانی و گوشتی مصرف می‌کنند.

 

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.