» بیوگرافی » بیوگرافی شقایق فراهانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۶:۰۰

بیوگرافی شقایق فراهانی

بیوگرافی شقایق فراهانی

 

شقایق فراهانی متولد ۲ / ۵ / ۱۳۵۱ میباشد

شقایق فراهانی متولد ۲ مرداد ۱۳۵۱ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون ایران اسـت. دیپلم گرافیک را از هنرستان هنرهای تجسمی گرفته و فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی اسـت. وی فرزند بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا، خواهر بزرگ‌تر گلشیفته فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون می باشد. شقایق از همان کودکی همراه پدر و مادرش «بهزاد فراهانی و فهیمه رحیمی نیا» بـه بازی در تئاتر پرداخت.

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

 

بهزاد فراهانی بازیگر و فیلمنامه‌نویس متولد ۱ بهمن ۱۳۲۳ روستای درمنک از توابع فراهان واقع در استان مرکزی «اراک» میباشد. دوره‌هایي از تئاتر را در فرانسه گذراند ودر کارگردانی، بازیگری و نویسندگی فارغ التحصیل شد. او فرزند دوم غلامرضا، همسر فهیمه رحیم نیا و پدر شقایق فراهانی و گل شیفته فراهانی و آذرخش فراهانی اسـت.

 

ورود شقایق فراهانی به دنیای بازیگری

شقایق فراهانی با حضوری کوتاه در فیلم “لیلا” وارد عرصه سینما شد. وی در فیلم “چتری برای دو نفر” توانست توانایی‌هاي خود رابه نمایش بگذارد. بازی او دراین فیلم کاملا بر بازی بازیگران مقابلش رضا کیانیان و هدیه تهرانی برتری داشت. شقایق فراهانی با بازی بسیار خوبش در فیلم پروانه در سطح بین المللی هم توانست موفقیت‌هایي را بدست آورد.

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

مصاحبه با شقایق فراهانی

 

“کلاه پهلوی” پس از کیف انگلیسی، دومین سریال تاریخی سید ضیاءالدین دری اسـت کـه بـه تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان برای پخش از شبکه اول سیما تولید شده اسـت کـه شقایق فراهانی در آن نیز نقش آفرینی کرده اسـت. درسال‌هاي اخیر شقایق فراهانی بـه یكی از چهره‌هاي پركار سینما و تلویزیون تبدیل شده و اتفاقا این پركاری همراه با نقش‌هاي متفاوت و متنوع بوده اسـت.

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

 

شقایق فراهانی علاوه بر حضور در نقشی متفاوت حتی ظاهر خود رابه‌شدت تغییر داد؛ كاری كه تعداد زیادی از بازیگران حاضر بـه انجام آن نیستند و دوست دارند ظاهر لوكس خودرا حفظ كنند. شقایق فراهانی كه حالا پنجمین دهه زندگی خودرا سپری می‌كند، روزهای خوشی را در كنار پسرش سام می‌گذراند.

 

شقایق فراهانی در مورد پسرش می گوید

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

عکس پسر شقایق فراهانی

 

در رابطه با پسرم بیشتر از انچه بخواهم وی را در بازیگری یا در كار دیگری تشویق كنم، دلم می خواهد كاری را انجام دهد كه بـه آن عشق می‌ورزد؛ حالا اگر عشق او بـه بازیگری بود وی را تشویق می‌كنم و اگرهم كار دیگری را دوست داشته باشد، بازهم حمایتش خواهم كرد. البته شدت علاقه پسرم بـه بازیگری بـه میزان علاقه مـن بـه این رشته در آن زمانی‌كه هم‌سن و سال او بودم، نیست.

 

علایق و آرزوهای شقایق فراهانی

رفتن سمت كاری بجز بازیگری یا بیزینس برای مـن پیش نیامده و تا بحال موقعیتش ایجاد نشده اسـت چون فارغ از هر نكته‌ای مهم این اسـت كه کار از نظر روحی برایم خوشایند باشد. این را میدانم كه اگر كار دیگری را شروع كنم قطعا مورد علاقه‌ام نخواهد بود؛ مثلاً پیش آمده كه برای دل خودم عكاسی كرده‌ام ولی چیزی نبوده كه بخواهم بـه دیگران هم نشان دهم.

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

عکس شقایق فراهانی و خواهرش

 

دلم میـــخواهد كاری را انجام دهم كه دوستش دارم؛ یعنی فكر می‌كنم آدم موفق و راضی كسی اسـت كه كاری را كه انجام میدهد، دوست داشته باشد. اگر در دنیا نگاه كنیم میبینیم حال آدم‌ها خیلی خوب نیست و این شاید بهمین علت باشد كه عمده افراد كاری را انجام میدهند كه آنرا دوست ندارند! مساله این اسـت كه همه ی مـا كودک درونی داریم كه دوست دارد در جایی كه لازم اسـت بروز پیدا كند.

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

عکس شقایق فراهانی و گلشیفته | اصالت شقایق فراهانی،

 

اما وقتی این كودک درون را سركوب می‌كنیم، دست بـه انتقام‌جویی میزند و این انتقام بـه شكل افسردگی و احساس نارضایتی خودش را نشان میدهد. همین مساله بـه نارضایتی شغلی هم می‌انجامد و چون كاری را انجام میدهیم كه دوست نداریم، دل‌مان نمیخواهد شنبه‌ها كه شروع كارمان اسـت در محل كارمان حاضر شویم و بهمین علت اسـت كه شاید آمار سكته‌ها در ایران در روز شنبه بیشتر اسـت!

 

معیارهای انتخاب نقش شقایق فراهانی

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

عکس های داغ شقایق فراهانی + سن شقایق فراهانی

 

هیچ موقع در قید بلندی و كوتاهی نقش نبودم،؛ این نصیحتی اسـت كه همیشه خانواده بـه مـن داشته‌اند. هم پدر و هم مادرم همیشه بـه مـن گفته‌اند بهتر آن اسـت كه بـه‌درستی ودر جایگاه خودت قرار بگیری؛ مثلاً در «محاكمه در خیابان» نقش خیلی كوتاهی داشتم اما نقشی بود كه كوتاهی آن مشخص نبود و كاملا بـه چشم آمد.

 

شقایق فراهانی و نقاشی یا بازیگری؟

زمانی كه می خواستم در دانشگاه ادامه تحصیل دهم، رشته بازیگری بـه این صورت وجود نداشت ضمن آنكه مـن خودم از كودكی بـه نقاشی علاقه داشتم و همیشه نقاشی می‌كردم حتی در هنرستان گرافیك ‌خواندم یا مثلاً عكاسی همیشه از علایقم بود. از طرفی برادر و خواهرم استعداد خوبی در موسیقی داشتند؛ چیزی كه در وجود مـن استعدادش بـه آن خوبی نبود! بـه هرحال استعدادهای هر کسی متفاوت اسـت.

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + مصاحبه داغ و عکس های شقایق فراهانی

بیوگرافی شقایق فراهانی و همسرش + گفت‌وگو داغ و تصاویر شقایق فراهانی

 

یادم می آید آن زمان در دوره مـا یك دانشگاه نمایش در اراک بودو مـن نمی‌توانستم بـه آنجا بروم اما همیشه دوست داشتم آن رابا پایه آكادمیک دنبال كنم. هم اکنون وضعیت خیلی فرق كرده، دانشگاه آزاد و مراکز بسیاری وجوددارد كه بچه‌هاي علاقه‌مند میتوانند برای آموزش بازیگری بـه آنجا بروند. در زمینه آموزش بازیگری، بچه‌هاي حالا موقعیت بهتری نسبت بـه مـا دارند.

 

نخستین كلمه یا جمله‌ ای كه در مورد اسامی زیر بـه ذهنت ان میرسد

 

بهزاد فراهانی: امیدوارم بـه آرزوهایش برسد.

بهرام بیضایی: امیدوارم هر سال كار كند نه ده سال یك بار.

فهیمه رحیمی نیا: یك پدیده.

گلشیفته: ره آورد.

سام: امیدوارم عاقبت بـه خیر شود.

شقایق فراهانی: با اسم مستعار شاناتا.

داریوش مهرجویی: همیشه دوست داشتم باهاشون كار كنم.

خسرو شكیبایی: یك انسان عاشق و بـه تمام معنا ماندگار.

 


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.