» بیوگرافی » بیوگرافی امینم, جنجالی ترین خواننده رپ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۱:۰۳

زندگینامه امینم

بیوگرافی امینم, جنجالی ترین خواننده رپ

بیوگرافی امینم, جنجالی ترین خواننده رپ

زندگینامه امینم

به گزارش تیپ نیوز:امینم متولد ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ در آمریکا، خواننده رپ می باشد

 

در سال آخر گرفتن مدرک دیپلم ترک تحصیل کرده است، از کار آشپزی و ظرف شوی به عرصه موسیقی وارد شد و حالا به سلطان رپ جهان معروف است

 

بیوگرافی امینم خواننده رپ

 

خانواده

 

نام کاملش مارشال بروس مدرز سوم متولد شهر سنت جوزف میشگان است در ۱۸ ماهگی پدر و مادرش از هم طلاق گرفتند و او زیر نظر مادرش به تنهایی بزرگ شد

 

در همان زمان با برنده شدن در یک اجرا در یک کارخانه آمریکایی-آفریقایی توانست توجه مخاطبانهیپ‌هاپ را به خود جلب کند. وی بعد از دو بار تجدید در کلاس نهم به دلیل مدرسه گریزی و نمرات نزدیک به تجدید، در ۱۷ سالگی ترکتحصیل کرد.

 

ازدواج امینم دو بار با «کیمبرلی آن اسکات»، دوست دوران مدرسه‌اش، ازدواج کرد. کیمبرلی و خواهرش که در زمان نوجوانی از خانه فرار کردهبودند وقتی مارشال ۱۵ ساله بود به خانهٔ او و مادرش رفتند و آنجا ساکن شدند. کیم و مارشال رابطه خود را از سال ۱۹۸۹ آغاز وچهاردهم ژوئن ۱۹۹۹ با هم ازدواج کردند.

 

سال ۲۰۰۰ اندکی پس از این که کیم برای دومین بار به علت رانندگی در حالت مستی دچاردردسر شده بود درخواست جدایی کردند. این دو در سال ۲۰۰۱ از هم جدا شدند اما در ژانویه ۲۰۰۶ دوباره با هم ازدواج کردند. ازدواج دومآنها در دسامبر همان سال پایان یافت و هر دو توافق کرند که حضانت تنها دخترشان، «هیلی جِید مدرز» (متولد ۲۵ دسامبر ۱۹۹۵) رامشترکاً بر عهده بگیرند.

بیشتر بخوانید:بیوگرافی گوگوش خواننده ایرانی

ترک تحصیل

زندگینامه امینم

امینم در کلاس نهم سه بار تجدید شد و بعلت نمره های پایین و فرار از مدرسه در نهایت در ۱۷ سالگی ترک تحصیل کرد، او بعدها گفت اصرار مادرش برای کار باعث ترک تحصیلش شده است

 

در ۱۹ سالگی دایی اش رونالد رانی نلسون بعلت شکست عشقی با شلیک مستقیم اسلحه به زندگی خود پایان داد، این حادثه تاثیر مخربی روی امینم گذاشت

رپر امریکایی - عکس های امینم

کارنامه هنری امینمامینم پس از پخش آلبوم بی‌نهایت خود در اوت ۱۹۹۶، اولین آلبوم حرفه‌ایِ خود را با نام اسلیم شیدی ال‌پی در فوریهٔ ۱۹۹۹ منتشر کرد.امینم برای این آلبوم توانست جایزهٔ گرمی بهترین آلبوم رپ را به‌دست‌آورد.

بعد از اسلیم شیدی ال پی، آلبوم مارشال مترز ال‌پی را در مهٔ۲۰۰۰و نمایش امینم را در مهٔ سال ۲۰۰۲ منتشر کرد که هر کدام توانست گرمیِ بهترین آلبوم رپ را دریافت کند. امینم تنها هنرمندیاست که توانسته برای ۳ آلبوم متوالی، جایزهٔ بهترین آلبوم رپ سال را از جوایز گرمی بگیرد.

 

آلبوم دیگری که در نوامبر ۲۰۰۴ پخش شد،دوباره خوانی نام داشت. امینم بعد از این آلبوم تا مدت ۵ سال از حرفهٔ کاریِ خود فاصله گرفت. سرانجام در مهٔ ۲۰۰۹، ششمین آلبومخود را با نام بازگشت پخش کردوی در ژوئن ۲۰۱۰، وی هفتمین آلبوم را با نام ریکاوری منتشر کرد.

 

ریکاوری آلبوم موفقی در سطح جهانی بود، به طوری که توانست بهترین فروش سال ۲۰۱۰ در جهان را بدست آورد. این برای دومین بار بود که (بعد از نمایش امینم) عنوان پرفروش‌ترین آلبوم سال را ازآنخود می‌کند. امینم برنده گرمی برای آلبوم‌های بازگشت و ریکاوری شد.

هشتمین آلبوم او مارشال مترز ال‌پی ۲ نام داشت، که در نوامبر۲۰۱۳پخش شد و توانست جایزهٔ گرمی بهترین آلبوم رپ را برنده شود.او توسط مجلهٔ رولینگ استون در رتبهٔ ۸۲ فهرست «۱۰۰ هنرمند ماندگار جهان در همه دوران‌ها» قرار گرفت. همچنین او عنوان«بهترینرپر زندهٔ جهان» را از مجلهٔ «وایب» در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد.

بیشتر بخوانید:زندگینامه خواننده محبوب داریوش اقبالی

امینم و گروه دی ۱۲ در کل ۱۰ آلبوم شمارهٔ یک در جدول بیلبورد ۲۰۰ دارد.او ۱۳ قطعه شماره یک در سراسر جهان دارد. امینم در دسامبر ۲۰۰۹ جایزهٔ «هنرمند دهه» را از مراسم جایزهٔ بیلبورد دریافت کرد. بهگفتهٔ مجلهٔ بیلبورد، امینم تنها هنرمندی است که دو آلبومش توانسته‌اند به بهترین فروش سال در دهه ۲۰۱۰ میلادی دست یابند.صفحهٔ امینم در وب‌گاه یوتیوب تا امروز بیش از ۱ میلیارد بازدید داشته‌است.

 

در سال ۲۰۱۰ اعلام شد که موسیقی امینم ۹۴ میلیون بار(بیش از هر خوانندهٔ دیگری) تکثیر شده‌است. او از سال ۲۰۰۲ به حرفهٔ بازیگری روی آورد و تا به امروز نیز در چند فیلم همانند فیلم«هشت مایل» بازی کرده‌است. وی اولین خواننده هیپ‌هاپ است که جایزه اسکار را برای بهترین ترانه دریافت کرده‌است.امینم از ام‌سی‌های زیادی نام برده‌است که بر سبک رپ‌خوانی او تأثیر گذاشته‌اند.

 

نخستین و مهم‌ترین آن‌ها دکتر دره، استاد خودشاست. گریلا بلک در کتاب «چگونه رپ‌خوانی کنیم» اشاره می‌کند که امینم برای ایجاد فن خواندنش پیرامون دیگر ام‌سی‌ها نیز مطالعهمی‌کرده‌است. وی همچنین امینم را این‌گونه توصیف می‌کند:

“امینم همواره به همه‌چیز گوش می‌دهد و همین باعث شده‌است تا او یکی از بزرگترین‌ها باشد.”

زندگینامه امینم - عکس امینم

 

وی به کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز راه یافته‌است. او موفق شد در آهنگ «خدای رپ» ۱۵۶۰ واژه را در شش دقیقه و چهار ثانیه رپ کند. به این ترتیب شنونده رپ او، در هر ثانیه با ۴/۲۸ واژه مواجه می‌شود.

 

عکس های امینم - بیوگرافی امینم

اینستاگرام امینم - عکس اینستاگرام امینم

آلبوم شناسی

به تنهایی

  • بی‌نهایت (۱۹۹۶)
  • اسلیم شیدی ال‌پی (۱۹۹۹)
  • مارشال مترز ال‌پی (۲۰۰۰)
  • نمایش امینم (۲۰۰۲)
  • بازنوازی (۲۰۰۴)
  • ریکاوری (۲۰۱۰)
  • مارشال مترز ال‌پی ۲ (۲۰۱۳)


به همراه دی توالو

  • شب شیطان[و ۵۴] (۲۰۰۱)
  • دنیای دی۱۲ (۲۰۰۴)
عکس امینم - بیوگرافی امینم - اینستاگرام eminem

 

 

منبع : سایت ستاره


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : بیوگرافی
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.