بیوگرافی امیلیا کلارک بازیگر زن انگلیسی

شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ بیوگرافی

امیلیا کلارک متولد شهر زیبای لندن در  ۲۳ اکتبر سال ۱۹۸۶ میلادی در  کشور  انگلیس است  وی به دلیل بازی در نقش دنریس تارگرین در سریال بازی تاج و تخت به اوج معروفیت رسید.امیلیا متولد شهر لندن است و در برکشر بزرگ شده است و هم اکنون در کالیفرنیا زندگی می کند . پدرش  مهندس صدا در تئاتر بود و مادرش هم یک تاجر است او یک برادر کوچکتر دارد.

شروع فعالیت هنری این هنرپیشه انگلیسی

ایلیا  با تشویق خانواده علل الخصوص پدرش بعد از نمایش موزیکال در قایق که پدرش طراحی و صدا گذاری کرده بود به این هنر علاقه مند شد و وارد حرفه بازیگری گردید .اولین نقشی که بازی کرد در سال ۲۰۰۹  در مرکز درام لندن در تئاتر سنت ادواردز بود و همچنین در یک قسمت از سریال تلویزیونی دکترها بازی کرد وی در سال ۲۰۱۰ در فیلم حمله تریاسی ایفای نقش کردبه این صورت مورد توجه کارگردان سریال بازی و تاج و تخت قرار گرفت و برای این فیلم انتخاب شد و با درخشش در این فیلم با اینکه مدت کوتاهی بود وارد این عرصه شده بود به شهرت زیادی دست یافت .

از دیگر کارهای این بازیگر زیبا و جذاب می توان به بازی در فیلم Spike Island در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد .همچنین وی در فیلم دوم همیتگوی با بازیگر معروف جود لا ایفای نفش کرد . با بازی در فیلم پرطرفدار نابودگر به عنوان یکی از شخصیت های اصلی سارا کانر به صحنه آمد و همچنین فیلم من پیش از تو هم از دیگر کارهای وی می باشد .

ازدواج و همسر امیلیا کلارک

امیلیا کلارک  در سال ۲۰۱۲ با  کمدین و فیلمساز  ست مک فارلین وارد رابطه عاشقانه شد اما این رابطه  شش ماه  بیشتر دوام نیاورد ولی این دو هنر مند هنوز هم با هم  رابطه نزدیکی دارند و دوست هستند.

جوایر دریافتی امیلیا کلارک

دریافت جایزه  Ewwy در سال ۲۰۱۱ به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در  نقشش دنریس تارگرین

شناخته شدن به عنوان خواستنی ترین زن جهان در سال ۲۰۱۴

همچنین در سال ۲۰۱۵ به عنوان جذاب ترین زن زنده جهان توسط مجله اسکوایر انتخاب شد.

ماجرای خونریزی مغزی امیلیا کلارک در حین تمرین

در یازدهم فوریه سال ۲۰۱۱  که امیلیا ۲۴ سال بیشتر نداشت در حین آماده سازی و تمرین با مربی امیلیا کلارک دچار خونریزی مغزی شده و بی هوش به بیمارستان انتقال یافت و به سرعت  در بیمارستان لندن تحت عمل جراحی قرار گرفت در حالی که این عمل طولانی و حساس بود معلوم نبود این هنر پیشه دوست داشتنی جان سالم به در می برد یا نه.

وی چند روزی را در بیمارستان گذراند اما حافظه اش دچار مشکل شده بود و حتی نام خود را به خاطر نمی آورد و از این مشکل رنج میبرد .اما خوشبختانه بعد از گذشت یک هفته مشکل برطرف شد و با اینکه گاها” دچار سردرد های شدید می شد از بیمارستان مرخص شد و چون دوست نداشت این اتفاق رسانه ای شود و تمرکز را از بین نبرد هیچگاه داستان را فاش نکرد.

بعد از دو سال و بعد از اتمام فصل سوم سریال گیم آو ترونز، نتایج اسکن‌های مغزی نشان دادند که آنوریسمی در سمت دیگر مغز هم دارد که اندازه‌اش در حال بزرگ شدن است. واحتمال خونریزی مغزی  مجدد در سمت دیگر مغز وجود دارد به همین دلیل مجدد مورد عمل جراحی قرار گر فت اما جراجی ناموفق بود و پزشکان مجدد وی را با شکافتن جمجمه مورد عمل جراحی قرار دادند .همه نگرانی امیلیا این بود که آیا مثل گذشته می تواند روی کارهایش تمرکز بگیرید یا نه

بعد از جان به در بردن از این دو عمل جراحی سخت، امیلیا تصمیم گرفت که در یک برنامه خیریه شرکت کند. این برنامه SameYou نام دارد و هدف از آن فراهم آوردن امکانات درمانی برای افرادی است که دچار سکته یا آسیب‌های مغزی شده‌اند.

نکاتی  جالب در مورد امیلیا کلارک که نمی دانید:

  • در سال ۲۰۱۲ از طرف Independent Critics رتبه ۱  زیباترین چهره ها را در بین صد نفر از آن خود کرد .
  • به خاطر اینکه موهای طبیعی خودش  مشکی است و موهای بلوند ندارد، هنگامی که در جمع حاضر می شود، کسی او را نمیشناسد.
  • چشمان او ناهمرنگی عنبیه دارد.
  • او  قبل از این که بازیگر شود می خواست  معمار یا طراح گرافیک شود.
  • پیانو، فلوت و گیتار می نوازد . او استعداد بالایی در آوازخوانی دارد.
  • قبل از اینکه  بازیگر شود به عنوان منشی تلفن و گارسون رستوران بوده است.
  • برای ایفای نقش در فیلم کاپیتان آمریکا  تست بایگزی داد ولی قبول نشد .
  • در رشته های ورزشی  اسکیت، قایق رانی ، روئینگ شنا، اسکیو دو  مهارت دارد.
  • بیشتر وقت خود را صرف کمک به سازمان های خیریه می کند.
  • امیلیا کلارک اجداد هندی دارد.

بیوگرافی خواننده محبوب حجت اشرف زاده

بیوگرافی اپرا وینفری

بیو گرافی اپرا وینفری مطرح‌ترین مجری تلویزیونی آمریکا و جهان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا