» آرایش پوست ومو » به جای لیزر این ماسک را استفاده نمایید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۶:۴۱

 کد خبر: 133770
 346 بازدید

به جای لیزر این ماسک را استفاده نمایید.

به جای لیزر این ماسک را استفاده نمایید.

اگر می خواهید لک های پوستی را از بین ببرید ،لیزر چرا؟!این ماسک را استفاده نمایید.

این روزها یکی از دغدغه های اصلی خانم ها مراقیت از پوست و داشتن پوستی زیبا است.که یکی از راه های مراقبت از پوست حذف لکه های پوستی از روی پوستمی باشد.

برای از بین بردن لک ها تنها نباید سراغ لیزر و کرم های گران قیمت رفت، می توان با کرم ها و ماسک های خانگی لک ها را تا حد زیادی کمرنگ کرد یا حتی از بین برد.

ماسک مناسب لک های پوستی

ماسک خیار و جعفری بسازید

یک خیار له کنید و ۵ قاشق غذاخوری از آن را با ۵ قاشق غذاخوری جعفری له شده مخلوط کنید و ۵ قاشق روغن کنجد به آن بیفزایید. این مخلوط را در بطری شیر درداری بریزید و در آن را محکم ببندید و بعد این شیشه را چند روز در محلی تاریک نگهداری کنید و چند روز از آن را  روی جوش ها بمالید تا ۲۰ دقیقه بماند و سپس بشویید.

هم لایه بردار، هم مرطوب کننده و هم تونر

گوجه فرنگی : ۲عدد
لیموترش: یک عدد
آرد جو دوسر
جوش شیرین: ۲ قاشق غذاخوری
عسل: یک قاشق غذاخوری

آب ۲ گوجه فرنگی تازه را بگیرید و آن را صاف کنید البته پالپ های آن را نگه دارید، بعد آب یک لیموی تازه را هم با آب گوجه فرنگی مخلوط کنید. مقداری آردجو دوسر با آب مخلوط کنید تا حالت خمیری شکل پیدا کند  تا ماده لایه بردار درست شود، حالا صورت تان را با این ماده خمیری بشویید و روی قسمت های لک یا دانه های سرسیاه بیشتر تمرکز کنید، بعد صورت را کامل آب بکشید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

ماسکی ضدلک بسازید

شیرخشک: ۲ قاشق غذاخوری
آبلیمو: ۲ قاشق غذاخوری
عسل: ۴ قاشق غذاخوری

همه این مواد را با هم مخلوط کنید تا ماده حالت خمیری پیدا کند، آن را به صورت بمالید و اجازه دهید حدود ۲۰ دقیقه روی پوست بماند، بعد صورت را بشویید و روی صورت مقداری ماست ساده بمالید، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورت را بشویید.

ماسک سیب برای از بین بردن لک ها

سیب: یک عدد
شیر: مقداری، لیموترش: ۲عدد
شکر: ۳ قاشق غذاخوری

یک سیب کوچک را با مقدار کمی شیر در مخلوط کن بریزید و بعد به آن آب دو تا لیموترش را اضافه کنید و درنهایت ۳ قاشق شکر در آن بریزید. خوب مخلوط کنید سپس مخلوط را کمی بجوشانید، اجازه دهید تا خنک شود و حدود ۴۵ دقیقه روی پوست بگذارید، هفته ای سه بار این ماسک را استفاده کنید، بهتر است شب ها روی صورت بگذارید که دیگر بیرون نروید.

لک های کوچک را از بین می برد

لیموترش: یک عدد
شیر: ۲ قاشق غذاخوری
پالپ آلوورا: مقداری

آب لیموترش را بگیرید و با شیر مخلوط کنید و بعد روی مناطق لکه دار پوست بمالید. وقتی این ماده روی پوست خشک شد، روی آن پالپ آلوورا بگذارید و بعد روی آن را با چسب یا پارچه ای ببندید و اجازه دهید تمام شب باقی بماند

منبع:الو دکتر

RelatedPost


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : آرایش پوست ومو
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.