بهترین مرطوب کننده های پوست

یکشنبه، ۱ تیر ۱۳۹۹ آرایش پوست ومو
بهترین مرطوب کننده های پوست
برای سالم مانند پوست بدن، علل الخصوص پوست دست و صورت می بایست مدام پوست را مرطوب نگهداریم چه پوست خشک و چه پوست های چرب می توانند به میزان لازم از مرطوب کننده ها بهره ببرند. در طول شبانه روز ، پوست ما رطوبتش را از دست می دهد. مرطوب کننده همانطور که از نام آنها پیداست  می توانند پوست را مرطوب نگه دارند همچنین  با افزایش سن ، غدد تولید کننده چربی  در پوست از بین می رود . این می تواند باعث خشک شدن پوست و آسیب دیدگی گردد .مرطوب کننده ها با حفظ آب و احیا مجدد پوست  ، این روند را معکوس می کنند.

از مرطوب کننده های موثر برای پوست بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد :


گلیسیرین : یکی از مؤثرترین مواد مرطوب کننده ، گلیسیرین است که  پوست را مرطوب نگه می دارد.

وازلین :یکی دیگر از ترکیبات عالی است این مرطوب کننده با ایجاد یک پوشش محافظ روی پوست شما ایجاد می کند و باعث جلوگیری از تبخیر رطوبت پوست می شود .

اسید هیالورونیک: یکی دیگر از ماده های مرطوب کننده می باشد که در بسیاری از مرطوب کننده ها یافت می شود ، این ماده  به طور طبیعی توسط پوست شما نیز برای حفظ آب تولید می شود. با این حال ، با افزایش سن ،  پوست شروع به از دست دادن اسید هیالورونیک در  خود می کند و باعث خشک شدن بیشتر پوست می شود. این بدان معنی است که افراد مسن ممکن است بخواهند به دنبال ماده مرطوب کننده با اسید هیالورونیک به عنوان یک ماده اصلی باشند.

کره شی : اگر پوست مرطوب و موهای سالم می خواهید کره شیا  استفاده کنید  این ماده طبیعی فوق العاده می تواند پوست خشک و موهای زبر شده را به مرطوب و نرم  کند. کره شیا در بسیاری از کشورها در آفریقا ، مانند غنا ،گامبیا ، سودان و بورکینا فاسو ، تولید می شود .و  از دانه های درخت شا (یا کارایت)بدست می آید . کره شیا مملو از اسیدهای چرب مفید مانند اسیدهای استرئیک ، اولئیک و لینولئیک و همچنین ویتامین ها ، مواد معدنی و کاتچین ها است. هر دو شکل تصفیه شده و غیرقابل تصفیه از کره shea وجود دارد ، کره شیا بدلیل بوی بسیار تندی که دارد برای قبل استفاده بودن بصورت خالص ابتدا تصفیه شده وسپس مورد استفاده قرار می گیرد.

پيورا-لاكس

پيورا-لاكس روشی برای ترمیم موهای آسیب دیده و خشک

خوردن این میوه ها ازسفید شدن موها جلوگیری میکند

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا