بهترین روغن ماساژ

پنج‌شنبه 30 دی 1400 آرایش پوست ومو
بهترین روغن برای ماساژ بدن

بهترین روغن ماساژ

بهترین روغن ماساژ:برای آرامش، هیچ چیز مؤثرتر از یک ماساژ خوب نیست. و برای آن استفاده از روغن ماساژ خوب برای آرامش مطلق توصیه می شود.

ماساژ برای آرامش بخشیدن و از بین بردن برخی تنش های عضلانی عالی است. با این حال، یک ماساژ خوب فقط زمانی کار می کند که با روغن ماساژ انجام شود. روغن ماساژ یک متحد عالی برای ایجاد احساس سلامتی فوری، چه برای پوست و چه در ذهن شماست. روغن‌های ماساژ به لطف ترکیبات غنی از روغن‌های گیاهی خالص که به آرامش کمک می‌کنند، دارای خواص شگفت‌انگیزی هستند.

چرا از روغن ماساژ استفاده کنیم؟

اگر می خواهید پوست خود را ماساژ دهید، استفاده از روغن ماساژ باعث می شود تا حرکات نرم تری روی بدن شما انجام شود. با روغن ماساژ بدن، دست ها راحت تر روی پوست می لغزند. نه تنها حرکت دست ها روی پوست را تسهیل می کند. روغن ماساژ همچنین به شما امکان می دهد از مزایای مختلف روغن های موجود در فرمول بهره مند شوید. با ماساژ دادن پوست، روغن های ماساژ سریعتر و عمیق تر عمل می کنند. اگرچه روغن‌های ماساژ بسته به روغن‌هایی که آن‌ها را تشکیل می‌دهند، خواص متفاوتی دارند، اما وظیفه اصلی آن تغذیه پوست با اطمینان از حفظ رطوبت طبیعی اپیدرم پوست است.

استفاده از روغن ماساژ نیز برای تسکین و تسکین دردهای عضلانی و مفاصل توصیه می شود. به عنوان مثال، ماساژ همراه با روغن ماساژ فرموله شده با آرنیکا، با گرم کردن کمی پوست به تسکین درد عضلانی کمک می کند.

استفاده از روغن ماساژ نیز برای ایجاد احساس خوشایندی به خصوص برای نوزادان و افراد مضطرب بسیار مفید است.

بهترین روغن برای ماساژ بدن، روغن نارگیل، کنجد، آفتاب گردان، هسته انگور، زیتون و … است. این روغن‌ها حرکات ماساژ را راحت‌تر می‌کنند و خود دارای خواص خوبی برای پوست هستند.

 

بهترین روغن ماساژ

بهترین روغن ماساژ

1. روغن کنجد

روغن کنجدروغنی سنگین است و پوست را چرب و روغنی می‌کند.روغن کنجد در طب ایورودا به عنوان بهترین روغن برای ماساژ بدن شناخته می‌شود. ماساژ با روغن کنجد، ساختار بدن، ماهیچه‌ها، رباط‌ها و تاندون‌ها را تقویت می‌کند.

-روغن کنجد برای تسکین درد التهابی در مفاصل استفاده می‌شود.

-روغن کنجدکمک می‌کند تا آسیب‌های پوستی از جمله آفتاب سوختگی، لک و چین و چروک همه از علائم آسیب نور خورشید است که باعث می‌شود پوست پژمرده به نظر برسد.ازبین برود.

-در آیورودا، این روغن برای آبیانگا استفاده می‌شود. این یک تکنیک ماساژ آیورودایی است که روغن را گرم می‌کنند و سپس با گیاهان دارویی ترکیب کرده و روی بدن می‌مالند.

 

2. روغن بادام شیرین

-روغن بادام شیرین زرد کمرنگ با عطری ملایم و شیرین است.

-یکی دیگر از بهترین روغن‌ها برای ماساژ بدن، روغن بادام شیرین است که به طور گسترده در ماساژ درمانی استفاده می‌شود. این روغن،

-روغن بادام شیرین، کمی چرب است و به دست‌ها اجازه می‌دهد که به آرامی روی پوست حرکت کنند. اگرچه، این روغن سنگین نیست و سریع به پوست جذب می‌شود روغن بادام برای انواع پوست مناسب است.

-روغنی بسیار ملایم و لطیف که خواص ضد التهابی است.

-این روغن پوست شما را هیدراته می‌کند و خارش را تسکین می‌دهد؛ بخصوص در شرایط پوستی سخت مثل اگزما.
-روغن بادام پوست را تغذیه و از آفتاب سوختگی محافظت می‌کند.

-روغن بادام باعث آرامش ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد و خواص تسکین درد ملایمی دارد؛ بنابراین اگر شما ماهیچه‌های دردناکی دارید، ماساژ با روغن بادام بسیار تسکین دهنده و مفید است.

 

بهترین روغن ماساژ

بهترین روغن ماساژ

3. روغن زیتون

از آنجا  روغن زیتون سنگین است و با سرعت کمی جذب پوست می‌شود از آن بیشتر در ماساژ‌هایی استفاده می‌شود که حرکات تکراری و رفت و برگشتی روی بدن انجام می‌دهند.روغن زیتون به طور کلی برای ماساژ‌های سبک، مانند ماساژ سوئدی استفاده می‌شود.

-روغن زیتون برای پوست و خشکی آن مفید است.

-این روغن با کاهش استرس اکسیداتیو، پوست آسیب دیده را بهبود می‌بخشد.

-همچنین برای درمان هرگونه اسپاسم، درد و تورم ماهیچه‌ای مفید است.

-این روغن با کمک به افزایش گردش خون در بدن، انرژی را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا سلول‌ها مواد مغذی بیشتری دریافت کنند.

4. روغن هسته‌ی انگور

روغن هسته‌ی انگور بهترین روغن برای ماساژ‌ بدن و آرامش‌بخشی است، روغنی سبک است که وقتی روی پوست قرار می‌گیرد احساسی شبیه به ابریشم می‌دهد.

در مقایسه با هر روغن ماساژ دیگری، این روغن حسی غنی ایجاد و پوست را براق می‌کند. روغن هسته انگور تقریبا هیچ بویی ندارد و بهترین روغن برای ماساژ‌ بدن و آرامش‌بخشی است.

-روغن هسته‌ی انگور حاوی رزوراتول است که خواص ضد میکروبی دارد.

-روغن هسته‌ی انگور حاوی ویتامین E، اسید لینولئیک و ترکیبات فنلی است که پوست را سالم نگه می‌دارد و از التهاب جلوگیری می‌کند.

-این روغن یک روغن حامل کامل است که می‌توانید آن را با اسانس‌ها و سایر روغن‌های گیاهی ترکیب کنید.

بهترین روغن ماساژ

بهترین روغن ماساژ

5. روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی تری گلیسیرید  این روغن سبک و غیر چرب بوده و به سرعت در پوست جذب می‌شود و بنابراین برای ماساژ‌هایی که دارای حرکات کوتاه‌تری هستند (برای ماهیچه‌های هدف استفاده می‌شود) مفید است.

روغن نارگیل به طور عمده در ماساژ سنگین، مثل ماساژ بافت عمیل و ماساژ قبل از تولد، Shiatsu و رفلکسولوژی به کار می‌رود.

– وقتی پوست را با روغن نارگیل ماساژ می‌دهید، روغن فاسد نمی‌شود بلکه اگر اجازه دهید مدتی بماند به پوست جذب می‌شود.

– چربی پوست حفظ می‌شود و از خشکی جلوگیری می‌کند.

-روغن نارگیل حاوی مقدار زیادی ویتامین E و آنتی اکسیدان هاست که پوست شما را سالم نگاه می‌دارد.

 

6. روغن آفتاب گردان

روغن آفتاب گردان   خیلی زود فاسد می‌شود؛ بنابراین بهتر است که در مقادیر کم آن را خریداری کنید و در مکانی خنک و خشک نگهداری نمایید. درصورتی که دو کپسول ویتامین E در آن بریزید، عمر روغن افزایش پیدا می‌کند.

-روغن آفتابگردان باعث می‌شود بافت پوست با حفظ رطوبت بهتر شود.

-روغن آفتابگردان مانع نشانه‌های  چین وچروک می‌شود چرا که پوست را مرطوب نگه می‌دارد و تمام سموم را پاک می‌کند.

-این روغن سبب بازسازی سلول و جوانسازی پوست می‌شود. ماساژ منظم با این روغن، پوست شما را روشن و درخشان می‌کند.

 

بهترین روغن ماساژ

بهترین روغن ماساژ

7. روغن بادام زمینی

روغن بادام زمینی باعث میشه درد ماهیچه، بافت و مفاصل را تسکین دهد.

حاوی ویتامین E است که پوست را تغذیه می‌کند و بدن را تقویت. این روغن درد عضلانی و مفصلی را از بین می‌برد (اگر به طور منظم استفاده شود)

این روغن همچنین در چشمه‌های آب گرم برای ماساژ استفاده می‌شود. با این حال ممکن است برخی به آن آلرژی داشته باشند. به همین خاطر است که قبل از استفاده باید حساسیت نسبت به آن بررسی گردد.

-روغن بادام زمینی درد ماهیچه، بافت و مفاصل را تسکین می‌دهد.

-روغن بادام زمینی رطوبت پوست را حفظ می‌کند.

-با توجه به رایحه‌ی ملایمش، روغن بادام زمینی بیشتر برای ماساژ آروماتراپی استفاده می‌شود که تجربه‌ای جوان کننده و آرامش بخش است.

 

توصیه های ما را برای یک ماساژ موفقد:

مرحله 1: با ریختن مقدار کمی روغن ماساژ در کف دست خود شروع کنید. از قرار دادن روغن ماساژ به طور مستقیم بر روی ناحیه ای از بدن که قرار است ماساژ داده شود، خودداری کنید، در غیر این صورت در معرض خطر هدر رفتن مقدار زیادی از روغن برای ماساژ هستید. چند قطره برای ماساژ کافی است.

مرحله 2: دست ها را به آرامی مالش دهید. این به دستان شما اجازه می دهد تا برای ماساژ آماده شوند زیرا کاملاً در محصولی که قرار است ماساژ دهید آغشته می شوند. علاوه بر این، اصطکاک به نرم شدن دست ها کمک می کند.

مرحله 3: روغن را به طور یکنواخت و بهینه در ناحیه مورد ماساژ پخش کنید: پاها، پشت، بازوها، گردن… از روش ماساژی که ترجیح می دهید استفاده کنید، چه حرکات دایره ای یا حرکات واضح برای شل کردن عضلات. همیشه قبل از داشتن حرکات قوی تر، ماساژ را با حرکات سبک و روان شروع کنید. برای شروع ماساژ از تمرین روش صاف کردن شک نکنید.

مرحله 4: اگر احساس می کنید دستان شما مانند پوست ناحیه کار خشک می شود و روغن مایع بسیار کمتری می شود، این نشانه آن است که باید کمی روغن اضافه کنید. سپس مرحله اول را تکرار کنید.

مرحله 5: ماساژ خود را همانطور که شروع کردید به پایان برسانید: با حرکات بسیار سبک و ملایم.

 

بهترین روغن ماساژ

بهترین روغن ماساژ

اصول درست شستشوی پوست

اصول درست شستشوی پوست

خواص فوق العاده زردچوبه برای پوست

خواص زردچوبه برای پوست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا