بهترین روش ها برای گرفتن شوری غذا

شنبه 14 اسفند 1400 آشپزی
گرفتن شوری غذا

بهترین روش ها برای گرفتن شوری غذا

خیلی از افرادی که تازه شروع به آشپزی کرده اند، درگیر مقیاس و اندازه های مناسب برای ریختن نمک در غذا هستند ، گاهی این مقیاس کم و زیاد میشود و غذای شما شور میشود. در این مطلب یک سری روش برای از بین بردن شوری غذا نام برده شده است

 

برای گرفتن شوری غذا به خصوص غذاهای آبکی مثل آش ، آبگوشت ، خورش یا برنج در حال جوش میتوانید از سرکه ، شکر ، آبلیمو یا سیب زمینی استفاده کنید.شور شدن غذا مشکلی است که برای هر آشپزی پیش می آید و اگر مهمان داشته باشید این مشکل برایتان ناراحت کننده تر خواهد بود ما سعی داریم در این مقاله کاربردی ترین روش ها برای گرفتن شوری برنج یا خورش را به شما آموزش دهیم. برای برطرف کردن شوری غذا  می توانید از سیب زمینی، سرکه، آبلیمو و قند کمک بگیرید.استفاده از این مواد بستگی به نوع غذا دارد.

1. استفاده از سیب زمینی برای گرفتن شوری غذا

ساده ترین و دم دستی ترین روش استفاده از سیب زمینی است ، اگر غذا، آبگوشت، سوپ یا تاس کباب است یک عدد سیب زمینی را پوست گرفته به مدت 10 دقیقه در غذا بجوشانید تا نمک غذا را به خود جذب کند.اگر غذا بدون سیب زمینی است، سیب زمینی را داخل آن قراردهید و پس از پخته شدن سیب زمینی و بر طرف شدن شوری غذا، آن را خارج کنید.

بهترین روش ها برای گرفتن شوری غذا

2. استفاده از ترشی

مواد اسیدی یا ترشی باعث می شوند مزه شوری غذا مخفی شود ، متناسب با طعم غذا می توانید از عصاره مرکبات ، سرکه ، گوجه فرنگی و ترشی در آن ها استفاده کنید.

3. استفاده از شیرینی

افزودن شکر یا عسل به غذای شور هم بسیار سودمند است و شوری آن را مخفی می کند. اگر بتوانید همزمان از شکر و مواد اسیدی استفاده کنید تاثیر بهتری خواهید گرفت. می توانید 1 قاشق سوپخوری شکر را با سرکه سیب مخلوط کرده به غذایتان که شور شده اضافه کنید. این کار را تا زمانی که شوری متعادل شود ادامه دهید.

گرفتن شوری غذا

گرفتن شوری غذا

4. استفاده از آب

اگر خورشتان شور شده یا غذایی که پخته اید آبکی است می توانید برای کم شدن شوری مقداری آب به آن اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید اول کمی آب داخل غذا را خالی کرده سپس آب جدید به آن اضافه نمایید.

5. استفاده از مواد غذایی

اگر وقت کافی و مواد اولیه لازم را دارید می توانید مقدار بیشتری از مواد به غذایتان اضافه کنید تا شوری اش متعادل شود.

6. استفاده از دما

دما بر روی طعم غذا تاثیر زیادی دارد. شوری غذای سرد بیشتر مشخص است بنابراین اگر غذا را گرم کنید شوری اش کمتر حس می شود.

گرفتن شوری غذا

7. استفاده از اسفنج

می توانید یک عدد اسفنج طبیعی را از داروخانه تهیه کرده به مدت 10 دقیقه در آش یا خورش بیندازید تا نمک اضافی را به خودش جذب کند.

8. استفاده از قاشق نقره

می توانید یک عدد قاشق نقره در غذای در حال جوش قرار دهید تا شوری اش را کمتر کند.

گرفتن شوری غذا

گرفتن شوری غذا

Capture 15

قیمه شاه عباسی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه نسکافه با شیر و خامه

طرز تهیه نسکافه با شیر و خامه

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا