۲۲ شهریورماه بلیت سینما نیم بها میشود

دوشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ گوناگون
بلیت نیم بهای سینما ها

بلیت نیم بهای سینما ها

به گزارش تیپ نیوز:۲۱ شهریور به عنوان روز ملی سینما در تقویم ایران ثبت شده است اما به سبب تقارت این روز با سومین روز سالگرد شهات حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا و سالروز شهادت حضرت سجاد(ع)؛ سینماهای سراسر کشور در بیست و دومین روز شهرویور با بلیت نیم بها از روز ملی سینما و مخاطبان این روز میزبانی می کنند. بلیت نیم بها سینما

بلیت نیم بها سینما

مطابق سنت هر ساله، سینماهای سراسر کشور از عصر روز هشتم ماه محرم و در آستانه تاسوعای حسینی تعطیل می شوند و این تعطیلی تا روز سوم شهادت حضرت امام حسین(ع) – عاشورا – که مقارن با سالروز شهادت حضرت سجاد(ع) نیز هست، تعطیل خواهند بود و اکرانی نخواهند داشت.

در سال جاری که ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت سجاد(ع) بازه زمانی ۱۸ تا ۲۱ شهریرماه را در بر می گیرد، روز ملی سینما که در تقویم رسمی کشور در ۲۱ شهریورماه به ثبت رسیده در این بازه زمانی قرار گرفته است.

به سبب همسویی و همراهایی ایرانیان مسلمان با عزاداری امام حسین(ع) در این ایام، سالن های سینمایی از روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) بازگشایی می شوند.

بر این اساس مسئولان سازمان سینمایی که همواره در روز ملی سینما بلیت سالن های سینمایی کشور را به شکل نیم بها ارائه می دهند، مقررر کرده اند تا به بهانه بزرگداشت روز ملی سینما، طی سال جاری میزبانی سالن های سینما از مخاطبان هنر هفتم به شکل نیم بها در تاریخ جمعه بیست و دوم شهریورماه و همزمان با بازگشایی سینماها بعد از ایام تعطیلی سوگواری امام سوم شیعیان صورت گیرد.

همچنین تالارهای مجموعه فرهنگی موزه سینمای ایران نیز در روز ملی سینما (پنجشنبه ۲۱ شهریورماه) میزبان هنردوستان و علاقه مندان به سینما خواهد بود.

در سال ۱۳۷۹ در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران بود که ۲۱ شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و از آن سال روز ۲۱ شهریور ماه به عنوان روزی نمادین وارد تقویم رسمی کشورمان شد.

بلیت نیم بهای سینما ها

با وجود تعطیل سینماها، تماشاخانه سنگلج باز است

نمایش غریبه شام به نویسندگی سیدحسین فدایی حسین و کارگردانی کوروش زارعی که از روز دوم ماه محرم اجراهای خود را در تماشاخانه سنگلج تهران آغاز کرده است، با توجه به مضمون عاشورایی خود، در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز به روی صحنه می رود.

غریبه شام با محوریت زندگی حضرت رقیه(س) و روایت داستان موازی از خانواده یکی از شهدای حرم هرشب حتی روزهای شنبه ساعت ۱۸:۳۰ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

سرمایه گذاری چهارصد( 400) میلیاردی چین در اقتصاد ایران و اهداف آن

بی بی مریم بختیاری که بود؟

آشنایی با تنها سردار زن مشروطه بی بی مریم بختیاری

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا