براشینگ مو چیست و روش‌ صحیح براشینگ مو

پنج شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ آرایش پوست ومو
براشینگ
براشینگ مو، به حالت دهی مو با استفاده از برس و سشوار گفته می‌شود که احتمالا همه با آن آشنا هستید. اما نکاتی وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید این کار را سریع‌تر و بهتر اجرا کنید و موی بلند، کوتاه یا موی فر خود را به حالتی که دوست دارید در بیاورید.

خبر خوب این است که براشینگ مو را می‌توانید خودتان در خانه نیز انجام دهید، البته اگر نکات و فوت کوزه گری آن را بدانید. شما می‌توانید با کمترین هزینه و کمترین آسیب به موها، حالت دلخواه و طبیعی به موهایتان بدهید. تا به حال به مو‌های سشوار کشیده شده در آرایشگاه‌ها دقت کرده‌اید؟ مو‌ها درخشان، نرم و خوش حالت هستند. اما چگونه این اتفاق می‌افتد؟
  • آرایشگرها، قبل از شروع کار، برای مرطوب کردن مو مایعی روی آن اسپری می‌کنند که برخلاف تصور شما، آب خالص نیست. این مایع حاوی یک چهارم فنجان نرم کننده و یک پنجم فنجان آب است. این محلول همزمان با اینکه مو‌ها را مرطوب می‌کند، باعث می‌شود عمل برس کشیدن و البته حالت دهی به مو‌ها راحت‌تر انجام شود، علاوه بر اینکه درخشش خاصی به موهایتان نیز می‌بخشد.
براشینگ مو
  • دقت داشته باشید که موی شما برای براشینگ، باید مرطوب باشد نه خیس؛ بنابراین اگر تازه از حمام آمده اید، ابتدا سرتان را با حرارت ملایم سشوار کمی خشک کنید و بعد کار را شروع کنید. به علاوه، اگر می‌خواهید موهایتان را رنگ، دکلره و یا مش کنید، چند روز قبل از براشینگ این کار‌ها را انجام دهید تا آسیب کمتری به مو‌ها برسد.
  • برای جلوگیری از آسیب به موها، همیشه از سشوار استفاده نکنید. سشوار رطوبت مو را از بین می‌برد و در نتیجه موهایتان شکننده و آسیب پذیرتر می‌شوند. تنها در موقعیت‌های خاص یا در زمان‌هایی که عجله دارید با سشوار موهایتان را خشک کنید یا حالت دهید. همچنین فاصله‌ای در حدود ۱۰ سانتی متر میان سشوار و مو‌ها ایجاد کنید تا موهایتان نسوزد.

روش‌ صحیح براشینگ مو

براشینگ مو روش‌های مختلفی دارد و اینکه از کدام روش استفاده کنید، به جنس مو‌ها و حالتی که می‌خواهید به آن‌ها بدهید بستگی دارد. در اینجا اصلی‌ترین روش براشینگ مو را توضیح می‌دهیم.
همانطور که گفتیم، مو‌های خود را خوب بشوئید تا چرب نباشند چرا که براشینگ روی موی چرب نتیجه‌ی مطلوبی ندارد. همچنین مو باید تنها کمی رطوبت داشته باشد. اگر این شرایط مهیاست، اسپری مخصوص براشینگ را که قبل‌تر توضیح داده شد، به مو‌ها بزنید و بعد به سراغ مراحل بعدی بروید:
  • مو‌ها را به چهار قسمت تقسیم بندی کنید. ابتدا از وسط به دو طرف و بعد از مرکز بالای سر تا هر گوش مو‌ها را جدا کنید و هر قسمت را با گیره‌ای جداگانه محکم کنید.
  • از قسمت پشت سر و از زیر شروع کنید و مو‌ها را به دور برس گرد بپیچید و سشوار کنید. دقت کنید که هر لایه از مو باید ضخامتی متوسط داشته باشد؛ نه ضخیم و نه نازک.
  • در حرکاتی از بالا به پایین، برس و سشوار را چند بار روی هر لایه بکشید.
  • همه‌ی این مراحل را برای هر قسمت تکرار کنید. دقت داشته باشید که در نهایت فرق اصلی مورا جدا کنید. همچنین مو‌های جلو را به سمتی که می‌خواهید حالت بگیرد، سشوار کنید و برس بکشید.

براشینگ انواع مو

براشینگ مو، براساس نوع و مدل مویی که دارید متفاوت است. ما در ادامه به شما می‌گوییم که چه مدلی را بر روی موهایتان پیاده کنید.

براشینگ موی کوتاه

اگر موهایتان کوتاه است، می‌توانید از اتوی مو نیز کمک بگیرید. مدل موی کوتاه را لازم است با توجه به فرم صورتتان انتخاب کنید. برسی که برای براشینگ موی کوتاه انتخاب می‌کنید، باید با قطر کم و ترجیحا از جنس فلز باشد. اگر مو‌های کوتاه و کم حجمی دارید، باید بیشتر مراقب باشید تا حرارت سشوار پوست سرتان را نسوزاند.
درصورتی که مدل کوتاهی موهایتان خرد است، لازم است قبل از شروع، وقت بگذارید و هر لایه‌ی خرد مو را جدا کنید و جداگانه برس و سشوار بکشید.
براشینگ موی کوتاه

براشینگ موی بلند و متوسط

علاوه بر مدل صاف، برای مو‌های متوسط تا بلند، می‌توانید مو‌ها را رو به بیرون یا رو به داخل هم حالت دهید. سایز برس را به گونه‌ای انتخاب کنید که مو‌ها حداقل یکبار دور برس پیچیده شود. در صورتی که موهایتان الکتریسیته ساکن زیادی دارد، می‌توانید از موس استفاده نمایید.
براشینگ موی بلند

براشینگ موی فر

براشینگ مو‌های فر، به زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین ضروری است که قبل از شروع به سشوار کشیدن، از اسپری‌های دوفاز بر روی موهایتان استفاده کنید تا موهایتان وز نباشد و حرارت سشوار را ملایم نگاه دارید. پس از براشینگ نیز از تماس آب یا حالت دهنده‌های بر پایه آب با مو‌ها خودداری کنید.
براشینگ مو فر
منبع:ستاره
انواع زیبا مدل بافت موی جلوی سر

انواع زیبا مدل بافت موی جلوی سر

ماسک شیرین بیان

ماسک‌ گیاهی و طبیعی مناسب برای روشن کردن پوست

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا