بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

شنبه 9 اردیبهشت 1402 موفقیت
بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

شاید تیتر مقاله برای شما گنگ بنظر بیاید اما اگر فهوم کلی آن را بخواهید بدانید ، بدین معناست که زندگی کنید ، قدر دقایقی که از عمرتان میگذرد را بدانید و لذت ببرید ، گریه و خنده ، خوشحالی و ناراحتی ، همگی بخشی از زندگی هستند ، بدون آنهاها زندگی معنایی ندارد.

نحوه صحیح زندگی کردن به معنای داشتن یک زندگی سالم، معنوی و رضایت‌بخش است. برای زندگی بهتر و سالم، باید به موارد زیر توجه کرد:سلامتی: حفظ سلامتی بدن و ذهن با تغذیه مناسب، ورزش و استراحت کافی بسیار مهم است.روابط اجتماعی: داشتن روابط اجتماعی قوی و صمیمی با خانواده، دوستان و همکاران باعث شادی و رضایت در زندگی می‌شود.تعادل کار-زندگی: باید تلاش کرد که زندگی شخصی و شغلی خود را در تعادل نگه دارید تا به هر دو جنبه زندگی با تمرکز کافی بپردازید.

یادگیری و توسعه شخصی: همیشه باید در حال یادگیری و بهبود خود باشید و به توسعه شخصی خود بپردازید.روحانیت: داشتن روحانیت و اعتقادات مذهبی باعث آرامش و اطمینان در زندگی می‌شود. اهداف و رویاها: باید هدف‌های واقعی و قابل اندازه‌گیری داشته باشید و به دنبال رسیدن به آن‌ها با تلاش و کوشش بپردازید.بهره‌وری: باید به بهره‌وری منابع خود، از جمله زمان، پول و انرژی توجه کافی را داشته باشید تا به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنید.

بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

از هر روز نهایت استفاده را ببرید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید‎ در حالی که روی صندلی راحتی‌ نشسته‌اید و مشغول بافتن شالی برای نوه‌تان هستید یا در حال نوازش حیوان خانگی‌تان هستید، مطمئنا دوست ندارید یاد گذشته بیفتید و با حسرت با خود بگوید: ”ای کاش این کار را انجام داده بودم”. بسیاری از ما با نگاه به گذشته با خود می‌گوییم که بهتر بود از فلان فرصت‌ها استفاده می‌کرد.

حال وقت آن رسیده که از هر روز نهایت استفاده را ببری و کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم. جرات کنید و گام اول را بردارید و تا هنوز شور و نشاط جوانی را از دست نداده‌اید و گرفتار صدها و شاید هزاران حسرت نشده‌اید، ”زندگی” را شروع کنید.

خانه‌نشینی

خانه‌نشینی

خانه‌نشینی

تمام آن شب‌هایی که پای تلویزیون نشستید را بهتر نبود به یک کنسرت یا سالن سینما می‌رفتید؟ هرگز حدسش را نمی‌زنید ممکن بود با چه کسانی دوست شوید یا چه نکات تازه‌ای یاد بگیرید.

 مسافرت نکردن

با مسافرت کردن چیزهائی یاد می‌گیرید که هیچ مدرسه‌ای قادر به آموزش آنها نیست و به خاطر داشته باشید که با بچه‌دار شدن، انجام این مهم بسیار سخت‌تر می‌شود.

عدم توانایی تصمیم گرفتن

آن چه که دوست دارید را انجام دهید و نه آن چه که دیگران از شما انتظار دارند. عزم‌تان را جزم کنید، مسئولیت تصمیم‌تان را بپذیرید و حرکت کنید.

عدم یادگیری یک زبان جدید

تنبلی را کنار بگذارید و برای این کار همین الان اپلیکیشن رایگان Duolingo را نصب کنید.

عدم رها کردن شغلی که دوستش ندارید

چرا یک جا نشسته‌اید و مرتبا از شغل فعلی‌تان که دوستش ندارید شکایت می‌کنید؟ به جای این کار بی‌حاصل شجاع باشید و شغل دیگری را امتحان کنید.

عدم پس‌انداز پول

رو به پیری می‌روید و هنوز مستاجرید یا خانه‌ کوچکی دارید. وقت آن نرسیده که پول‌تان را پس‌انداز کنید؟

 خسیس نباشید

بین این گزینه و مورد قبلی مرز باریکی وجود دارد. مقدار زیادی پول پس‌انداز کرده‌اید اما چه فایده که هیچ لذتی از آن نمی برید؟

عدم توانایی تصمیم گرفتن

عدم توانایی تصمیم گرفتن

 عدم بروز احساسات

بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

ماندن در یک رابطه بد عاطفی

اگر در یک رابطه بد دست و پا می‌زنید احتمالا بعد از مدتی آن را کنار خواهید گذاشت اما اکثر مردم حسرت این را می‌خورند که چرا زودتر این کار را نکرده‌اند.

 آمیزش کمتر با همسر

بهتر است تا جوان هستید این کار را انجام دهید. بدون شک این امر موجب محکم‌تر شدن پیوند دوستی‌ با همسرتان خواهد شد و فراموش نکنید که با افزایش سن انجام این کار سخت‌تر و کمتر خواهد شد.

 احاطه شدن توسط دوستان بد

شما که به خوبی آنها را می‌شناسید پس بهتر است برای آرامش خودتان هم که شده، رهایشان کنید.

 ترس از گفتن جمله “دوستت دارم”

خیلی زود، دیر می‌شود. اگر این احساس را نسب به کسی دارید، شک و تردید را کنار گذاشته و به او بگویید. تردید حاصلی جز پشیمانی نخواهد داشت.

 اهمیت قائل شدن برای حرف‌های دیگران

زمانی که سن‌تان بالاتر می‌رود متوجه می‌شوید که این مساله هیچ ارزشی ندارد. هر کاری که دوست دارید را انجام دهید. هر لباسی که خوش‌تان می‌آید را بپوشید و هر آن چه که گفتن‌اش، خوشحال‌تان می‌کند را بگویید.

قبل از این که دیر شود برای کسانی که ارزش دارند وقت گذاشته و سعی کنید کنار آنها باشید‎

 عدم صرف وقت برای قدردانی از نعمت‌ها

لحظه‌ای درنگ کنید. نفس عمیقی بکشید. به اطراف‌تان نگاهی بیندازید و به خاطر برخورداری از نعمت‌های گوناگون خداوندی، سپاسگزار باشید.

 تسلیم شدن

اگر اکنون تمام تلاش‌تان را برای دستیابی به اهداف نکنید در آینده حسرت خواهید خورد که چرا اندکی بیشتر تلاش نکرده‌اید.

عدم ریسک‌پذیری

شغل رویایی‌تان که مدت‌‌ها در آرزوی آن بوده‌اید را به شما پیشنهاد می‌دهند اما برای انجام آن مجبورید به شهر یا کشور دیگری نقل مکان کنید. آیا جرات خطر کردن دارید؟!

عدم گذران اوقات با کسانی که دوست‌شان دارید

افراد زیادی به زندگی ما وارد یا از آن خارج می‌شوند. قبل از این که دیر شود برای کسانی که ارزش دارند وقت گذاشته و سعی کنید کنار آنها باشید.

عدم ترک محدوده امن

عدم ترک محدوده امن

دائما نگران بودن

آرام باشید. کارها به خوبی پیش‌ می‌رود و همه چیز ختم به خیر خواهد شد. ضمنا تا به حال کجا شنیده یا دیده‌اید که ”نگرانی” چیزی را درست کرده باشد؟

عدم ترک محدوده امن

اگر امکانش برای شما مهیاست کارهایی مثل پرش از صخره، چتربازی، قایق‌سواری و یا حتی پرش بانجی را برای یک بار هم که شده امتحان کنید. تلویزیون را کنار بگذارید، در جمع برقصید یا افسار سخن را به دست بگیرید.

کار زیاد

شاید حجم قابل توجهی پول را در بانک پس‌انداز کرده باشید اما خاطره‌ای هم ساخته‌اید؟

عدم استفاده از وسایل ضدبارداری

تولد یک فرزند ناخواسته در اوج جوانی یا سال‌های اولیه ازدواج احتمالا انجام بخش بزرگی از کارهایی که در لیست اهداف و برنامه‌ها نوشته‌اید را اگر نگوییم غیرممکن اما فوق‌العاده سخت خواهد کرد.

عدم دنبال کردن رویاها

بزرگ بیاندیشید و رویاهایتان را دنبال کنید.

 عدم چشیدن غذاهای گوناگون

بد نیست غذاهای مکزیکی، هندی، ایتالیایی، مصری و در کل غذاهای سایر ملل را امتحان کنید. گاهی اوقات با چشیدن مزه‌های متنوع آنها شگفت‌زده خواهید شد.

 ورزش نکردن

بخش زیادی از سال‌های اوج تناسب بدنی را در رختخواب یا جلوی تلویزیون هدر می‌دهیم. بلند شوید و روزانه چند دقیقه‌ای بدوید یا یوگا کار کنید. بعد از رساندن وزن بدن‌تان به حد مطلوب، از سلامتی بیشتر لذت خواهید برد.

عدم سخت‌کوشی در مدرسه یا دانشگاه

زمانی که نمی‌توانید یک گفتگوی ساده درباره آثار ادبی کلاسیک یا مباحث ساده جامعه‌شناسی یا روان‌شناسی را با رئیس‌تان یا با فرد جذابی که به تازگی با او آشنا شده‌اید را برای چند دقیقه کوتاه ادامه دهید، احتمالا آرزو خواهید کرد که ای کاش در مدرسه یا دانشگاه توجه بیشتری به تدریس معلم یا استاد کرده و بهره‌ بیشتری از مطالب می‌بردم.

عدم پیدا کردن مهارت یا استعدادی که برای آن ساخته شده‌اید

سرگرمی یا کاری را پیدا کنید که از انجام آن واقعا لذت می‌برید. شاید انجام این کار در روزهای سخت تنها مایه آرامش‌تان باشد.

عدم درک عظمت وجودی‌تان

جدا هنوز متوجه نشده‌اید که چقدر شگفت‌انگیزید؟! هر چه زودتر به این مساله پی ببرید، به نفع‌تان است. پس تفکر درباره آن را شروع کنید!

 

سیزده روش برای انرژی بالا در حین کار

توصیه هایی جهت بالا بردن اعتماد به نفس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا