13 طرز فکر افراد موفق و شاد

چهارشنبه 13 آذر 1398 موفقیت
طرز فکر افراد موفق و شاد
طرز فکر افراد موفق و شاد، مثبت است. آن‌ها از شکست نمی‌ترسند و گاهی قانون شکنی می‌کنند. افراد موفق به جای اینکه فکر کنند نمی‌توانند، باور دارند که می‌توانند. آن‌ها به الهامات درونیشان گوش می‌سپارند و رو به سوی چشم اندازشان پیش می‌روند.

چه چیزی تعیین می کند که آیا موفق هستید یا خیر؟ همه چیز در مورد چگونگی فکر کردن و نزدیک شدن به موقعیت ها است ،آیا شما یکی از آنهایی هستید که همه کاری را انجام می دهید، یا اینکه دلتان به دریا می زنید و اول امتحان می کنید؟ اگر می خواهید موفق تر شوید، ابتدا در مورد اینکه افراد موفق چگونه فکر می کنند و چه تغییراتی در ذهنشان می دهند را یاد بگیرید

 

 برایان اسکودامور، در وبسایتش چنین می‌نویسد: «طرز فکرتو عوض کن، تا زندگیت عوض بشه!» به نظر ساده می‌رسد، اما ما همیشه به خودمان می‌گوییم که برای تغییر شغل خیلی دیر شده یا اینکه زمان کافی برای یادگیری چیز جدیدی ندارم. زندگی با این طرز فکر محدود کننده، باعث می‌شود پیشگویی ما راجع به خودمون تحقق پیدا کند: «نمیتونم»، پس نخواهی توانست! اگر ما به جای این فکر، «می‌توانم» و «موفق می‌شوم» را زندگی می‌کردیم، تصور کنید که به چه چیز‌هایی دست پیدا می‌کردیم. من معتقدم که افکار ما قدرت باورنکردنی در زندگی روزمره ما دارند و رفتار و حالات ما انعکاسی از تفکر ماست. در طول سالها، من ۷ طرز فکر ایجاد کردم که مطمئن باشم همیشه موفق و خوشحال هستم. طرز فکر افراد موفق و شاد، با تصور ممکن‌ها به جای تمرکز بر موانع شروع می‌شود.

 

طرز فکر افراد موفق و شاد

 

طرز فکر افراد موفق

 

برای آنکه طرز فکرتان مثل افراد موفق باشد این موارد را رعایت کنید

1. بر روی آنچه مهم است تمرکز کنید:

تنها 24 ساعت در روز وجود دارد، اما در آن ساعت ها، کجا وقتی را برای خودتان صرف کنید؟ مردم موفق می دانند که در امروز و روز بعدشان چه اتفاقی می افتد. قبل از تماشای ویدیوهای یوتیوب ویروسی کار لازم را انجام دهید.

2. لیست های بی پایان :

لیست کارهای موجود وجود دارد، اما آنها تنها شامل پروژه های برتری هستند که امروز باید رویشان کار کنید. معمولا تکمیل سه عنصر کلیدی در روز به این معنی است که روز تولیدی و خوبی داشتید اگر آنها را تکمیل کنید، می توانید به پروژه های دیگرتان ادامه دهید. نگاه کردن به فهرست نامحدود کارها چیزی نیست که مردم فکر کنند. لیست وظایفتان را راحت قابل کنترل و قابل انجام کنید.

3. ایده هایتان با دیگران مطرح کنید:

آیا یک ایده عالی دارید که می خواهید راه اندازی کنید؟ خوب، آن را مخفی نگه ندارید. شروع به به اشتراک گذاری ایده تان با دیگران در صنعت خود، دوستان، غریبه ها، مردم در کافی شاپ کنید. ببینید بازخورد آنها به این ایده چیست؟ شاید آنها چیزی را که قبل از آن هرگز فکر نکرده اید، مشخص کنند و به ایده شما بیافزایند.

4. از قانون 80/20 استفاده کنید:

اصل پارتو این است که 80% از نتایج شما از 20% مورد از تلاش های شما حاصل می شود. آن 20% را شناسایی کنید و بر آن تمرکز کنید.

5. یاد بگیرید که ذهنتان را آرام کنید:

مراقبه برای افراد موفق ضروری است. زمانی بین 5 د یا 30 دقیقه طول می کشد تا ذهن شما پاک شود و روزتان را در راه درستش قرار دهد. ما در اطلاعات غرق شده ایم و ذهن باید راهی برای پاک کردن همه سر و صدا ها داشته باشد.

6. داشتن چشم انداز خوش بینانه :

فکر کردن به تمام راه ها و پروژه و ایده هایی که کار نمی کنند و موفق نمی شوند را کنار بگذارید و به سراغ آنچه جواب می دهد، بروید.هنگامی که مثبت فکر می کنید، پروژه شما احتمال بیشتری دارد که موفق شود ؛ افکار منفی ذهن و همه کارهای شما را نابود می کند.

7.پای چیزی که به آن اعتقاد دارید بایستید:

افراد موفق تمایل دارند که در مقابل چیزی که به آن اعتقاد دارند، یک ارتش بسازند شما همیشه ارتشی حمایتگر از خودتان را ندارید، اما می توانید بدو عقب نشینی پای عقاید و ایده های خود بایستید.

8. راه را دنبال کنید:

مردم موفق همیشه راه را پیروی می کنند. اگر می گوئید که قصد انجام کاری دارید، آن کار را انجام دهید فرد یا سازمانی دیگر این را تشخیص می دهد و شما در بالای جمعیت قرار می دهد.

 

طرز فکر افراد موفق و شاد

تیم موفق

9. همکاری با دیگران:

آیا یک پروژه عالی دارید که می خواهید آن را راه اندازی کنید؟ شاید همکاری با کسی برای آنکه بهتر انجامش دهید و راحت تر به هدفتان برسید، بتواند یک دنیا تفاوت را برایتان ایجاد کند. بسیاری از افراد موفق می دانند که پروژه هایشان می توانند از جرقه خلاقیت دیگران بهره بگیرد ؛ شاید شما یک عکاس هستید که همکاری با یک هنرمند گرافیتی را قطع کرده اید و یا یک نویسنده برای نوشتن یک پروژه شگفت انگیز هستید.

10. می دانید که می توانید آن را انجام دهید :

اگر فکر می کنید که می توانید، پس ممکن است همه چیز با اعتقاد به خودتان آغاز می شود اگر می خواهید بهترین نویسنده باشید، ابتدا باید باور کنید که شما یک نویسنده هستید ، بدانیدکه اعتقاد کلید موفقیت شماست.

11. افکار خود را پیشرفت دهید:

یک ایده عالی ممکن است یک شبه اتفاق بیافتد. این ایده تمایل و زمان را برای توسعه اش می خواهد پروژه یک روزه نیست که منجر به راه اندازی موفقیت آمیز شود، اما صبر می خواهد تا این ایده به طور کامل توسعه یابد و شما باید 150% تلاش خود را بکنید تا انجامش دهید، صبور باشید.

12. متفاوت باشید:

همان کارهایی را انجام دهید که مانند فراد بالا و خوبی که دوست دارید باشید متفاوت نباشید، نه بهتر. کپی دقیقی از شخصی نباشید خودتان و منحصر به فرد باشید. مدل منحصر به فرد خودتان باشید.

13.  از شکست ها درس بگیرید:

آیا کار می کند یا خیر، باید وضعیت را پس از آن تحلیل کنید.

 

تکنیک پومودورو چیست؟

بهترین روش مدیریت زمان تکنیک پومودورو

رمز موفقیت افراد موفق

۴ راز مهم در موفقیت‌ افراد تأثیرگذار و ثروتمند جهان ا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi