» گوناگون » با دود کردن این گیاهان از سرماخوردگی در امان باشید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۰۴

با دود کردن این گیاهان از سرماخوردگی در امان باشید

با دود کردن این گیاهان از سرماخوردگی در امان باشید

در پاییز و زمستان به خاطر برودت هوا آنفلانزا و سرماخوردگی شیوع پیدا می کند و به دلیل اینکه هوا سرد است تمامی دریچه ها و در ها را می بندیم و این امر باعث آلوده شدن هوا و انتقال بیماری به دیگر افراد می گردد.برای جلوگیری از انتشار سرماخوردگی و ضد عفونی کردن هوا ی منزل هفت راهکار ساده را به شما آموزش می دهیم .

پژوهشگران طب سنتی استفاده از بخور و دود کردن برخی گیاهان دارویی را برای ضذ عفونی کردن ، تصفیه هوا و از بین بردن آلودگی منزل در زمان سرماخوردگی و سلامت محیط اطراف پیشنهاد می کنند.

۷ ترفند برای ضد عفونی کردن هوای منزل و محافظت از سرماخوردگی

۱– اسپند یا اسفند :دود کردن اسفند به تنهایی یا به همراه زاج و کندر و گلپر علاوه بر خوشبو کردن هوا باعث ضد عفونی شدن و تصفیه هوا می گردد .

۲-گل مریم :دود کردن یا بخور گل مریم موجب رفع آلودگی محیط و همچنین معطر و پاکسازی هوا می شود .

۳– عنبرالنسا :از گذشته های بسیار دور مردم برای از بین بردن آلودگی ها و میکروبهای قوی از دود کردن عنبرالنسا بهره می بردند .برای این کار عنبر النساء را در ذغال می اندازیم دود عنبر النساء شدید ترین عفونت ها را از بین می برد .

۴- آویشن: با دود کردن انواع آویشن مخصوصا آویشن پهن که خاصیت انتی باکتریال دارد می توان آلودگی ها و باکتری های موجود در هوا را از بین برد و باعث تصفیه هوا منزل شد .

۵-آلوئه ورا : با استفاده از بخور عصاره آلوئه ورا می توان باعث پاکسازی هوا و درمان بیماران تنفسی و آسم شوید .

۶- اوکالیپتوس :با مصرف کردن بخور برگ اوکالیپتوس تازه علاوه بر ضدعفونی هوای منزل از آلودگی ها می توانید از خاصیت ، خاصیت ضدآسم و آن هم استفاده کنید.

۷-سیر و پیاز :سیر و پیازخواص آنتی باکتریالی دارد و میکروب ها را به خود جذب می کند ، بریدن پیاز و قرار دادن در اتاق به ضد عفونی کردن محیط کمک زیادی می کند همچنین استفاده از بخور سیر یا پیاز برای پاکسازی هوای منزل بسیار کار ساز است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : گوناگون
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه