با این قانون هرگز از کمبود وقت شکایت نمی کنید

شنبه 9 اردیبهشت 1402 موفقیت

رفع کمبود وقت

بر ای اینکه دچار کمبود وقت نشوید چندین راهکار مختلف وجود دارد که اگر آن ها را رعایت کنید به مشکل کمبود وقت برنخواهید خورد ، برای مثال برنامه ریزی کنید: قبل از شروع به کار، برنامه ریزی کنید و زمان لازم برای هر کار را تخصیص دهید. اولویت بندی: کارهای مهم را در اولویت قرار دهید و به ترتیب اهمیت آن‌ها را انجام دهید.مدیریت زمان: از تکنیک‌های مدیریت زمان مانند تکنیک پومودورو استفاده کنید تا به بهترین نحو از زمان خود استفاده کنید.

محدود کردن اشتباهات: سعی کنید از اشتباهات گذشته خود در استفاده از زمان یاد بگیرید و در آینده آن‌ها را تکرار نکنید.تمرین کنید: با تمرین و تجربه، می‌توانید بهبود چشمگیری در مدیریت زمان خود داشته باشید.استفاده از ابزارهای مدیریت زمان: استفاده از ابزارهای مدیریت زمان مانند برنامه‌های تقویم و یادآوری می‌تواند به شما در مدیریت زمان کمک کند.همه این نموونه های به شما کمک میکند زمان خود را به شکل صحیح بین کارهایتان تقسیم کنید

کمبود وقت و قانون هایی برای از بین بردن آن

کمبود وقت و قانون هایی برای از بین بردن آن

کمبود وقت و قانون هایی برای از بین بردن آن

زمان فرار، زودگذر و با ارزش است. سهم زیادی از آن در طول زندگی به ما اختصاص داده شده و با مدیریت آن می توانیم زمانی که در اختیار داریم را به حد اعلی برسانیم. یکی از بهترین روش ها برای این که زمان بیشتری داشته باشیم استفاده از قانون ۸۰/۲۰ می باشد. قانون ۲۰/۸۰ یا به عبارت دیگر قانون پارتو (که نام آن از اقتصاددان ویلفردو پارتو گرفته شده است) این فرضیه را بیان می کند که ۸۰ درصد خروجی ها از ۲۰ ورودی یا تلاش ها نشات می گیرد. این قانون معمولا در کسب و کار به کار برده می شود. مثال های زیر را در نظر بگیرید:

  • ۸۰% رخدادها از ۲۰% دلایل بوجود می آید.
  • ۸۰% سود شرکت ها از ۲۰% مشتریان حاصل می شود.
  • ۸۰% شکایات شرکت ها از ۲۰% مشتریان حاصل می شود.
  • این قاعده در بسیاری از مسائل دیگر نیز ثابت شده است:
  • ۸۰% جنایات توسط ۲۰% شهروندان انجام می شود.
  • ۸۰% پیروزی ها در ورزش توسط ۲۰% تیم های ورزشی کسب می شود.
  • ۸۰% ثروت دنیا برای ۲۰% از جمعیت دنیا می باشد.

حقیقت این است که بیشتر زمان و انرژی ما به خاطر انجام کارهای بی ارزش تلف می شود. تصور کنید اگر عدم خلاقیت خودتان را به نیم می رساندید اکنون چه جایگاهی داشتید و به چه چیزهایی رسیده بودید. زمان خود را با استفاده از قانون ۲۰/۸۰ بیشتر کنید

اکنون که با این قانون کاملا آشنا شده ایم درک می کنیم که بیشتر زمانمان را تلف کرده ایم. چگونه می توانیم در این دنیا که پر از وظایف سخت و خسته کننده است از این قانون در زندگی روزانه استفاده کنیم. و اما در این جا چند توصیه و نکته که به شما کمک می کند زمان تان را بیشتر کنید و باعث می شود تلاش های تان به نتایج بهتری برسد:

قانون ۲۰/۸۰

قانون ۲۰/۸۰

قانون ۲۰/۸۰ را ساده کنیم

اجرای این قانون کاری ساده است. در ابتدا از خودتان این سوال ها را بپرسید:

۲۰% از دارایی های با ارزش تان چیست؟

در ۲۰% زمانی که ۸۰% درصد خوشحالی شما را فراهم می کند چه کارهایی انجام می دهید؟

۲۰% از کسانی که باعث خوشحالی شما می شوند چه کسانی هستند؟

۲۰% از لباس هایی که ۸۰% زمان خود را صرف پوشیدن آن ها می کنید چه لباس هایی هستند؟

۲۰% از غذاهایی که ۸۰% زمان خود را صرف خوردن آن ها می کنید چه غذاهایی هستند؟

پاسخ دادن به این سوال ها بسیار ساده و آسان است. اماهرگز پیش از این به آن ها توجه نکرده بودید. اکنون که به آن ها پاسخ داده اید می توانید در زندگی فردی موثر باشید. به عنوان مثال ۸۰% کسانی که با آن ها وقت می گذرانید و باعث تنها ۲۰% خوشحالی شما می شوند. زمان کمتری با آن ها بگذرانید. ۸۰% از وسایلی که ۲۰% از زمانتان را صرف آن ها می کنید دور بریزید. لباس هایی که ۲۰% از زمانتان را صرف پوشیدنشان می کنید کنار بگذارید.

این قانون یک حکم مطلق نیست که بخواهید با آن زندگی کنید. به آن به دید یک ابزار و لنزی که بتوانید جنبه های زندگی تان را با آن ببینید نگاه کنید. هدف ساده کردن زندگی و استفاده خردمندانه از زمان است.

 

وقتی از کسی خوشمان نمی آید، چطور با او رفتار کنیم؟

چگونه برای آینده برنامه ریزی کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا