باغچه خودت رو بساز !

دوشنبه 29 خرداد 1402 گل و گیاه

باغچه خودت رو بساز !

شما می‌توانید این کار را انجام دهید! حتی اگر از باغبانی آنچنان آگاه نیستید!
امروزه ما همه بیشتر از قبل وقت خود را در خانه می‌گذرانیم و بیشتر غذاهای خود را خودمان طبخ می‌کنیم. پس چرا امتحان نکنیم که خودمان سبزیجات و میوه‌های خودمان را کشت کنیم؟ حتی اگر فکر می‌کنید دارای “انگشت سیاه” هستید، تقریباً هر کسی می‌تواند این سبزیجات آسان را کشت کند.شما نیازی به حیاط برای کشت خوراکی‌های خود نداریدساکنین آپارتمان‌ها هم می‌توانند این کار را انجام دهند؛ بسیاری از سبزیجات می‌توانند در داخل منزل یا در بالکن کشت شوند.

کاهو 

کاهو

کاهو

کاهو می‌تواند در داخل خانه در یک گلدان کوچک یا در فضای باز، بر روی بالکن یا در باغ کشت شود. این به راحتی از دانه رشد می‌کند و شما می‌توانید به میزان نیازتان برگ‌های آن را بردارید. لطفاً پول خود را برای سبزیجات بی‌طعم موجود در فروشگاه‌های بزرگ تلف نکنید! سعی کنید خودتان کاهو بکارید – این خیلی آسان است!

لوبیای سوئیسی

لوبیای سوئیسی

لوبیای سوئیسی

لوبیای سوئیسی، مانند کاهو، بسیار آسان در نگهداری و کشت است. آن را به راحتی می‌توان از دانه رشد داد، اما بهتر است در فضای باز کشت شود. اگرچه ممکن است در یک گلدان بزرگ یا بر روی بالکن کشت شود، اما در یک باغچه سبزی بهترین عملکرد را دارد. این گیاه برای مدت زمان طولانی باقی می‌ماند، شما می‌توانید برگ‌های آن را بردارید و آن به راحتی دوباره رشد می‌کند. لوبیای سوئیسی تقریباً امکان ندارد به دلیل کمبود مراقبت از بین برود، به عنوان گیاهی برای مبتدیان کشت مناسب است.

گل کلم

گل کلم

گل کلم

گل کلم به دلیل وضعیت سوپرفودی آن، بسیار محبوب شده است. گل کلم ارگانیک به راحتی می‌تواند از دانه رشد کند و کشت آن بسیار سودآور است. اگر می‌خواهید برخی از گل کلم را زودتر بخورید، از نگهداری‌های محلی خود بذر بخرید. گل کلم به اندازه کمی آب نیاز دارد و از آفتاب خیلی خوشش می‌آید. گل کلم در باغ یا در یک نقطه خوب و آفتابی بر روی بالکن عملکرد خوبی دارد.

اسفناج

اسفناج

اسفناج

اگر هنوز به این مهم توجه نکرده‌اید، کشت سبزیجات خود بسیار ساده است! اسفناج به شکلی مشابه با لوبیای سوئیسی و گل کلم کشت می‌شود. برای نتیجه‌گیری سریعتر، بهتر است نهال‌ها را خریداری کنید، اما اگر زمان کافی و بودجه کمتری دارید، بهتر است از بذرها استفاده کنید.

پیاز

پیاز

پیاز

اگرچه خرید پیاز بسیار ارزان است، اما کشت آن خود بسیار رضایت‌بخش است. چند بمب‌ پیاز را از نگهداری محلی خود بخرید و آن‌ها را در خاک مرطوب کاشت کنید. آن‌ها نیز می‌توانند در بالکن کشت شوند و نگهداری آن‌ها بسیار آسان است. پیاز زمان زیادی برای رسیدن به اندازه مناسب دارد، اما قابلیت استفاده از پیاز تازه را از باغ خود، ارزش آن را دارد.

هویج

هویج

هویج

کشت هویج بسیار آسان است! آنها می‌توانند در یک باغچه سبزی یا در گلدان‌های عمیق بر روی بالکن کشت شوند. گلدان‌ها باید عمیق باشند زیرا شما می‌خواهید هویج خود را به سمت پایین برای رشد بدهید؛ در غیر این صورت، هویج‌های کوتاهی خواهید داشت. از بذر رشد داده شود، زیرا هویج به سرعت سبز می‌شود.

لوبیای سبز

لوبیای سبز

لوبیای سبز

لوبیای سبز حدود دو ماه از کاشت تا برداشت به طول می‌انجامد اگر با نهال‌ها شروع کنید. لوبیای سبز مناسب برای بالکن است، اما مهم نیست کجا کشت کنید، شما باید از چوب‌ها یا یک قاب پشتیبانی برای چندین گلدان استفاده کنید تا ساقه‌ها بتوانند به آنها چسبید. یکبار که شروع به تولید لوبیا کردند، باید آنها را برای بارهای بعدی بچینید و گیاه شما به تولید ادامه خواهد داد.

کدو تنبل

کدو تنبل

کدو تنبل

کدو تنبل به آفتاب و آب علاقه دارد و برای گلباغی‌های مبتدی بسیار مناسب است. کدو تنبل به فضای بسیاری نیاز دارد، بنابراین نمی‌تواند بر روی بالکن کشت شود و برای کسانی که باغچه بزرگی دارند، بهترین گزینه است. شما می‌توانید بذرها را خریداری کنید یا از داخل کدو سوپرمارکت استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که پس از رشد کدوها، آنها را بچرخانید تا به یک طرف تخت نشوند.

منبع : MSN

با گیاهانتان صحبت کنید!

با گیاهانتان صحبت کنید!

گیاه آلوکازیا مراکش

نحوه رشد و مراقبت گیاه آلوکازیا مراکش یا اژدهای صورتی آلوکازیا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا