» چهره ها » پر درآمدترین بازیگر زن هالیود جولیا رابرتز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۲۰:۴۱

جولیا رابرتز

پر درآمدترین بازیگر زن هالیود جولیا رابرتز

پر درآمدترین بازیگر زن هالیود جولیا رابرتز

جولیا رابرتز متولد ۲۸ اکتبر ۱۹۶۷ در شهر سمیرنا از ایالت جورجیای آمریکاست. او  ریشه ای انگلیسی، اسکاتلندی، آلمانی و سوئدی دارد.  والدین جولیا، هر دو در هنر تئاتر مشغول به کار بودند و همین امر نیز موجب آشنایی آن ها گردیده بود. تاکنون بارها نامزد دریافت اسکار شده و یک بار نیز موفق به دریافت این جایزه بوده او بارها جایزه گلدن گلوب را به دست آورده است.

جولیا رابرتز یکی از زیباترین زنان در جهان محسوب می شود او تا کنون پنج بار عنوان زیباترین زن جهان را به خود اختصاص داه است. او اکنون علاوه بر بازیگری به عنوان تهیه کننده و خواننده نیز فعالیت دارد.

 

شروع فعالیت:

او پس از آنکه شاهد موفقیت های برادرش، اریک رابرتز، در هالیوود بود تصمیم گرفت تا بازیگر شود و اولین بار در سال ۱۹۸۸ به نقش آفرینی پرداخت. در سال ۱۹۹۰ بازی در فیلم” زن زیبا موفقیت و شهرت زیادی برای وی به ارمغان آورد به طوریکه برنده جایزه گلدن گلوب و نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

جولیا در دوران ابتدایی و راهنمایی در چند مدرسه حضور داشت. بر عکس حرفه والدینش جولیا در کودکی عاشق حیوانات و دامداری بود. او در سال های دبیرستان به عنوان یک تفریح به خوانندگی نیز علاقه مند بود. او که در دانشگاه ایالتی جورجیا قبول شده بود، هرگز موفق به فارغ التحصیلی نشد و برای گسترش حرفه بازیگری اش، راهی نیویورک شد. او مدت کوتاهی را به کار مدلینگ مشغول بود و همزمان در کلاس های بازیگری نیز حاضر می شد.

جوایز و افتخارات

  • کاندیدای بفتا بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم زن زیبا
  • گلدن گلوب: بهترین بازیگر نقش اول زن در نقش ارین براکوویچ
  • جایزه اسکار  در نقش ارین براکوویچ
  • برنده بفتای بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم ارین براکویچ در سال

 

نکته های خواندنی درباره جولیا رابرتز

جولیا به دامپزشکی علاقه داشت و قبل از بازیگری روزنامه نگار بود .به طور طبیعی چپ دست است و برای بازی در فیلم( Erin Brockovich )نوشتن با دست راست را آموخت. جولیا اولین بازیگر زنی است که به درآمد ۲۰ میلیون دلار دست پیدا کرد، اولین بازیگر مرد جیم کری است.از اسمش برای جمع آوری کمک های نقدی جهت توسعه درمان سندرم رت( نوعی بیماری کشنده )استفاده کرد.مدتی با کیفر ساترلند نامزد بود و شش روز قبل از ازدواج رسمی در سال ۱۹۹۱ از وی جدا شد.جولیا یکی از حامیان یونیسف است و برای کمک به کشورهای مختلفی از جمله هند سفر می کند.خواننده و ترانه سرای کانادایی پس از آنکه جولیا رابرتز را در یکی از رستوران های لس آنجلس دید ترانه ای با نام” جولیا “نوشت.از طرفداران پروپاقرص آیشواریا رای باچان است و می گوید” زیباترین زن دنیاست، زیباتر از هر بازیگر هالیوودی است در سال ۱۹۹۳ با لیل لوت خواننده و ترانه سرا ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۵ از وی جدا شد.بازیگر موردعلاقه و دوست صمیمی اش “شرلی مک لین” است. طرفدار باشگاه منچستر یونایتد است. از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ با بنجامین برت رابطه عاشقانه ای داشت.در سال ۲۰۰۲ با دنیل مدر فیلمبردار ازدواج کرد و هم اکنون دوقلوهایی با نام های هیزل مودر و فین مودر دارد.

 

لبخند معروف جولیا رابرتز

باستان شناسان پس از آنکه اسکلت زنی ۹۰۰۰ ساله را در سال ۲۰۰۴ در بلغارستان کشف کردند بخاطر دندان های زیبایی که داشت نامش را جولیا گذاشتند، عقیده داشتند که این زن می بایست دندان های زیبایی داشته باشد درست شبیه جولیا رابرتز.جولیا به دلیل لبخند و دندان های زیبا یش معروف است از این رو لبخندش را به ارزش ۳۰ میلیون دلار بیمه کرده است.

 

بیشتر بخوانید :دپییکا-پادوکون–انجلینا جولی


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : چهره ها
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه