ایمجینیشن، شرکت طراح تراشه‌ گرافیکی آیفون فروخته می‌شود – فناوری

شنبه 3 تیر 1396 فناوری

تنها دو ماه پس‌ازاینکه اپل اعلام کرد که دیگر برای تولید تراشه‌های گرافیکی دستگاه‌های خود، با شرکت ایمجینیشن همکاری نمی‌کند، این شرکت خود را برای فروش به‌صورت کلی آماده می‌کند.

هیات مدیره‌ی ایمجینیشن در بیانه‌ی روز گذشته‌ی خود اعلام کرد که با توجه به پیشنهادهای زیادی که دریافت کرده‌اند، آمادگی فروش شرکت را به‌صورت رسمی اعلام می‌کند. در این بیانه اعلام شده که نام افراد و شرکت‌هایی که قصد خرید ایمجینیشن را دارند، اعلام نخواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

ایمجینیشن تکنولوژیست (Imagination Technologies)، خالق معماری تراشه‌های گرافیکی PowerVR است که در تعداد زیادی از دستگاه‌های موبایل مثل گوشی‌ها و تبلت‌ها استفاده می‌شود. شرکت اپل مشتری اصلی ایمجینیشن بود و این معماری را در اکثر دستگاه‌های خود از جمله آیفون، آیپد، اپل تی‌وی، اپل واچ و آیپاد استفاده می‌کرد.

ایمجینیشن

اواسط فروردین‌ماه امسال، اپل اعلام کرد که قرارداد همکاری دوساله‌ی این شرکت و ایمجینیشن به پایان رسیده و قصد تمدید آن را ندارد؛ موردی که ضربه‌ی محکمی به وضعیت مالی شرکت ایمجینیشن زد. برای مثال، تنها در سال مالی ۲۰۱۶-۲۰۱۵، درآمد ایمجینیشن از اپل، ۷۵.۸ میلیون دلار بود و این رقم در سال مالی ۲۰۱۷ (تا پایان ماه آوریل) به ۸۱ میلیون دلار رسید.

در سال مالی ۲۰۱۶-۲۰۱۵، درآمد ایمجینیشن از اپل، بیش از ۷۵ میلیون دلار بود!

اپل قرار بود که سال گذشته، شرکت ایمجینیشن را خریداری کند، اما این مورد به نتیجه‌ نرسید. پس‌ازاین، اپل اعلام کرد که قصد دارد خودش شرکتی برای طراحی پردازنده‌های گرافیکی محصولاتش تاسیس کند. برای همین منظور، تعداد زیادی از مهندسان و طراحان ایمجینیشن، به استخدام اپل درآمدند. این افراد به اپل کمک خواهند کرد که بتواند معماری گرافیکی جدیدی طراحی کرده تا حتی نیازی به پرداخت هزینه بابت حق ثبت شرکت‌های دیگر نداشته باشد. در بیانه‌ی شرکت ایمجینیشن اعلام شده که همکاری نکردن اپل با این شرکت، به دعوی قضایی می‌انجامد؛ اپل حتی اگر نخواهد از تراشه‌های گرافیکی ایمجینیشن استفاده کند، باید بابت حق ثبت این شرکت، مبلغ از پیش مشخص‌شده را پرداخت کند. برای حل این موضوع، اپل باید مدارک خواسته‌شده توسط ایمجینیشن را به آن شرکت ارائه دهد؛ مدارکی که تا به امروز، ارائه‌ی نشده است.

نظر شما در مورد همکاری نکردن اپل با ایمجینیشن چیست؟


منبع : زومیت

ثروت این ۵ مرد با دارایی نیمی از مردم دنیا برابری می‌کند - فناوری

سامسونگ تولید انبوه تراشه‌ Exynos i T200 برای اینترنت اشیا را آغاز کرد - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا