ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

شنبه 19 خرداد 1397 دکوراسیون
ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

 

یکی از کلیدی‌ترین نکات در استفاده حداکثری از پتانسیل یک اتاق نشیمن، خرید دقیق مبلمان است به صورتی که با فضا یک ترکیب زیبا ایجاد کرده و بتواند اهداف گوناگونی را برای صاحب خانه محقق سازد. نکته مهم دیگر در رابطه با خلاقیت در چینش مبلمان، به منظور استفاده از هر متر مکعب است تا بدین وسیله بتوان حتی زاویه‌ها و گوشه‌های عجیب خانه را نیز طراحی کرد. از آنجا به بعد شما نیازمند انتخاب وسایل تزیینی زیبا مانند مولفه‌های هنری چون قاب عکس و … هستید. این وسایل تزیینی که با توجه به سلیقه شما انتخاب می‌شوند، فضایی را اشغال نمی‌کنند. چه شما بخواهید از صفر یک فضا را طراحی کنید و چه از فضای کنونی‌تان خسته شده باشید نگران نباشید، چون برای رفع نگرانی‌های شما همیشه راهی وجود دارد. در این مقاله بهترین ایده‌ها را برای یک دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک ارائه کرده‌ایم تا بتوانید از فضای مورد نظرتان حداکثر استفاده را ببرید.
چ

ویژگی‌های مهم اتاق را برجسته کنید

کریستینا مورفی، طراح داخلی اهل نیویورک، یک روش استراتژیک را برای اتاق نشیمن کوچک ارائه می‌نماید. او می‌گوید: قسمت‌های مهم و ویژگی‌های خاص خانه را شناسایی و این مراکز توجه را به بهترین شکل طراحی کنید تا بتوانید تا حداکثر ممکن خانه را جذاب جلوه دهید. به عنوان مثال اگر خانه شما نور خوبی دارد با استفاده از رنگ‌های روشن‌تر خانه را وسیع‌تر نشان دهید یا اگر یک شومینه جذاب دارید کاری کنید که توجهات به آن جلب شود.

دکوراسیون اتاق نشیمن

مبلمان کوچک تهیه کنید

در یک اتق نشیمن کوچک، هر قسمتی از مبلمان اهمیت بالایی دارد. به عنوان مثال سعی کنید از میزهای کوچک‌تر و چراغ‌های دیواری استفاده کنید تا بتوانید فضای بیشتری داشته باشید. استفاده از مبلمانی با ابعاد کوچکتر و صندلی‌های چوبی برای چنین فضایی مناسب هستند. مورفی می‌گوید چنین مبلمانی بسیار فضای کمتری نسبت به مبلمان‌های حجیم می‌گیرد، در حالیکه مانند همان مبلمان می‌تواند راحت و زیبا باشد. همچنین از قفسه‌های دیواری و میز تحریر شناور استفاده کنید و از قفسه‌های سنگین و حجیم کتاب و میزهای بزرگ کاری دوری نمایید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

از دکور برای جذابیت دیداری استفاده کنید

داشتن منابع نوری مختلف در ارتفاعات گوناگون نگاه شما را به قسمت‌های مختلف اتاق جذب می‌کند و باعث می‌شود اتاق نشیمن شما بزرگتر و روشن‌تر جلوه کند. مورفی پیشنهاد می‌کند از مولفه‌های دیگری مانند آثار هنری و یا قفسه‌های دیواری کتاب نیز برای جلب توجه استفاده کنید. طراحی یک گالری دیواری چشم‌نواز، آثار هنری، آینه‌ها و کاغذدیواری‌های زیبا می‌تواند جذابیت بصری اتاق شما را چندین برابر کند.

دکوراسیون اتاق نشیمن

تعدادی از مبلمان را شناور تنظیم کنید

هر اتاق نشیمنی که فضای تنگی داشته باشد، انسان را وسوسه می‌کند تا بین مبلمان و دیوارها فاصله‌ای نگذارد تا بتواند فضای مرکزی اتاق را باز نگه دارد. اما با وجود این که این روش می‌تواند برای انجام حرکات ژیمناستیکی مناسب باشد و یا آزادی‌هایی را در اختیار شما قرار دهد، روش شناور، کاربردی‌تر است. پیشنهاد می‌شود به عنوان مثال نیمکت را رو به روی دو صندلی چوبی رنگی در وسط اتاق قرار دهید تا بدین وسیله بتوانید قلب اتاق خود را به یک مرکز بحث و گفتگو تبدیل نماید.

لوازم کاربردی برای نظم دادن بیشتر به خانه

دکوراسیون اتاق نشیمن

از میزهای قهوه استفاده کنید

اگر تا کنون میل‌کردن شام روی یک میز قهوه را تجربه کرده باشید، می‌دانید که واقعا این کارامکان‌پذیر نیست، مگر این که از بابت رفتن انگشت شستتان در چشمتان نگران نباشید! با این حال اگر خانه برای یک نفر و یا یک زوج باشد نیازی به یک میز غذاخوری بزرگ برای تأمین نیازهای روزانه نیست. اگر اتاق نشیمن شما به گونه‌ای بود که باید وظیفه اتاق ناهار خوری را نیز به دوش بکشد، شاید استفاده از یک میز کافه با دو صندلی مناسب باشد. این میز‌ها در صورتیکه از دیوار فاصله بگیرد، می‌تواند برای یک مهمانی کوچک ۴ نفره نیز مناسب باشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن

یک میز طاقچه‌ای تهیه کنید

علاوه بر اینکه این نوع طاقچه‌ها می‌تواند مکان مناسب دیگری برای نشستن شما فراهم کند، می‌توان از آن‌ها به عنوان میز نیز استفاده کرد. در طول روز می‌توانید آن را با کتاب، چراغ مطالعه و … پر کرده و یا حتی از آن به عنوان محلی برای گذاشتن دسته کلیدتان موقع رسیدن به خانه استفاده کنید. اما در طول شب می‌توانید بر روی کاناپه تاشوی زیر آن استراحت کنید.

دکوراسیون اتاق نشیمن

قالیچه را فراموش نکنید

برای اینکه بتوانید مرکز نشستن در وسط اتاق را از دیگر قسمت‌های اتاق نشیمن جدا کنید، می‌توانید از یک قالیچه بزرگتر از مبل استفاده کرده و آن را با صندلی‌ها ست کنید. قالیچه چیزی نیست که بخواهید همه قسمت‌های اتاق را دیوار به دیوار با آن بپوشانید، بلکه می‌توانید میز قهوه و طاقچه را در قسمت‌هایی که قالیچه وجود ندارد قرار دهید. مرز بین زمین خالی و قالیچه نشانه‌ای از این است که شما از یک نقطه به نقطه دیگر در حال حرکتید و این باعث می‌شود که احساس نکنید اتاق نشیمن شما شلوغ و غیر قابل تحمل است.

دکوراسیون اتاق نشیمن

منبع:ستاره

شیکترین مدل مبل های اسپرت و ال برای منزل

شیکترین مدل مبل های اسپرت و ال برای منزل

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه در سال 2018

زیباترین دکوراسیون آشپزخانه در سال 2018

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا