اچ تی سی با وجود ضرردهی در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷، همچنان امیدوار است – فناوری

شنبه 21 مرداد 1396 فناوری

گزارش مالی اچ‌تی‌سی نشان می‌دهد که این شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی، ۷۲.۴۷ میلیون دلار ضرر کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

دیروز شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. طبق این گزارش، اچ‌تی‌سی در یک دوره‌ی سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه ژوئن، ۷۲.۴۷ میلیون دلار ضرر کرده است. ضرر خالص این دوره پس از مالیات، به ۶۴ میلیون دلار می‌رسد. با وجود این، مدیران شرکت تایوانی دلایلی برای خوش‌بین بودن اعلام کرده‌اند؛ اول اینکه سود ناویژه‌ی این بازه، ۱۳.۷ درصد بوده است. به‌علاوه درآمد این سه‌ماهه‌ در مقایسه با سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی، ۱۱ درصد بهبود یافته است. سومین دلیل اینکه عملکرد اچ‌تی‌سی در این دوره، از سال ۲۰۱۵ تا کنون، بهترین عملکرد محسوب می‌شود. تمام این موارد، مدیران اچ‌تی‌سی را امیدوار کرده است که وضعیت مالی این شرکت در آینده‌ی نزدیک به نقطه‌ی سربه‌سر برسد. بر اساس گزارش اچ‌تی‌سی، در سه‌ماهه‌ی دوم امسال، این شرکت توانست فرآیند تولید گوشی‌های خود را بهینه‌تر کند و هزینه‌های تولید را تا ۶.۵ درصد کاهش دهد.

اچ‌تی‌سی اعلام کرده است که استقبال خوب از گوشی یو ۱۱، یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت این سه‌ماهه‌ بوده است. پس از گوشی یو الترا، مدل یو ۱۱ دومین پرچم‌دار اچ‌تی‌سی در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شود. این گوشی توانست بازخورد خوبی از مراجع بررسی گوشی‌های هوشمند به‌دست آورد؛ ولی با وجود این و تبلیغات گسترده‌ی اچ‌تی‌سی در سراسر جهان، یو ۱۱ فروش خیلی خوبی در خارج از تایوان نداشت.

نتیجه مقایسه دوربین گلکسی اس 8، جی 6، آیفون 7 پلاس، یو 11، اکسپریا ایکس زد پریمیوم و پی 10 - فناوری

اچ‌تی‌سی یو۱۱

مقاله‌ی مرتبط:

اچ‌تی‌سی یکی از معدود تولیدکنندگان گوشی‌ هوشمند است که به طور منظم، گزارش‌های مالی خود را منتشر می‌کند. در این دوره به لطف استقبال از گوشی یو ۱۱، اوضاع اچ‌تی‌سی بهتر و انگیزه‌ی سرمایه‌گذاران هم بیشتر شد. به‌علاوه این شرکت اعلام کرد که قصد دارد با تمرکز بر فناوری واقعیت مجازی (VR)، اوضاع مالی خود را بهبود بخشد.

نظر شما در مورد این شرکت تایوانی چیست؟ آیا شما از طرفداران اچ‌تی‌سی محسوب می‌شوید؟


منبع : زومیت

5 خوش فروش 30 تا 50 میلیون تومانی بازار ایران کدامند؟-فناوری

دارندگان آیفون 8 قادرند با نگاه به گوشی پیام‌ها را بی‌صدا کنند-فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا