اولین خودروی الکتریکی اینفینیتی سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌ شود – فناوری

پنج‌شنبه 28 دی 1396 فناوری

اینفینیتی تائید کرده است که اولین خودروی تمام الکتریکی خود را در سال ۲۰۲۱ میلادی روانه بازار خواهد کرد. همه‌ی مدل‌های اينفینیتی پس از آن سال نیز، مجهز به موتور برقی مستقل یا کمکی خواهند بود.

شرکت اینفینیتی ، با بیش از ۵۰ نمایندگی خارجی در بازار جهانی خودرو حضور دارد. این برند در سال ۱۹۸۹ راه‌اندازی شد و طیف وسیعی از برترین خودوهای حال حاضر در ژاپن، ایالات متحده، انگلستان و چین در این شرکت تولید می‌شود. استودیوهای طراحی اینفینیتی در اتسوگی-شی نزدیک یوکوهاما، لندن، سن‌دیگو و پکن قرار دارند. اینفینیتی خط تولید وسیع و قدرتمندی دارد و به‌ خاطر طراحی جسورانه و فناوری‌ دستیار راننده بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. از فصل ۲۰۱۶، اینفینیتی به عنوان شریک فنی تیم فرمول یک رنو اسپرت فعالیت می‌کند و تخصص خود را در زمینه عملکرد هیبریدی ارائه می‌دهد. 

اینفینیتی قدم در مسیر درستی گذاشته است، اما متاسفانه دیر به این نتیجه رسیده و از بسیاری رقبا عقب مانده است. بنابراین احتمال دارد که در سال‌های آینده کمی از پیشرفت باز بماند و البته اقداماتی در جهت حرکت به سمت تولید خودروی الکتریکی می‌تواند این فاصله را هر روز کم‌تر کند. 

اینفینیتی / infiniti Q Inspiration

هیروتو سایکاوا مدیر عامل اینفینیتی می‌گوید: 

مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که خودروهای طراحی شده جدید اینفینیتی در نمایشگاه خودروی دیترویت مانند Q اینسپریشن، با سطح کاملا جدیدی از عملکرد رانندگی الکتریکی همراه شوند و به عنوان نسلی تکامل یافته از سیستم محرکه و طراحی فعلی اینفینیتی در آینده معرفی شوند. 

اینفینیتی به عنوان برترین برند تجاری نیسان، ترکیبی از خودروهای کاملا الکتریکی (EV) و خودروهای الکتریکی هیبریدی ارائه می‌دهد که طیف وسیعی از فناوری خودروی الکتریکی در اختیار آن را نشان می‌دهد. در همین راستا برند ژاپنی قصد دارد از سال ۲۰۲۱ به بعد مدل‌های جدید خود را به سیستم محرکه الکتریکی مجهز کند و در همین سال از اولین خودروی کاملا الکتریکی رونمایی کند. 

اینفینیتی / infiniti Q Inspiration

مقاله‌های مرتبط:

این مسئله اینفینیتی را پشت سر بسیاری از رقبای سرسختش قرار می‌دهد و برند لوکس ژاپنی در این بازی مجبور است دنبال رقبا بدود. پیش از این اینفینیتی اولین بار ۶ سال قبل وعده نخستین خودروی الکتریکی خود را داده بود. این پروژه چندین بار منحل شد و دوباره ادعا می‌شد که به زودی اجرایی خواهد شد؛ اما اخیرا اینفینیتی سال تولید اولین خودروی الکتریکی خود را ۲۰۱۹ اعلام کرد که با توجه به اظهارات مدیران به نظر می‌رسد ۲۰۲۱ رقم قابل قبول‌تری باشد. زیرمجموعه لوکس نیسان گفته که خودروهای الکتریکی به لطف فناوری‌های جدید مانند ای‌پاور (ePower) بیش از نیمی از سهم فروش جهانی اینفینیتی را تا سال ۲۰۲۵ تشکیل خواهد داد.

فناوری اختصاصی ای‌پاور  اینفینیتی دارای یک پیشرانه بنزینی کوچک است که باتری با خروجی بالا را شارژ می‌کند، نیاز به منبع شارژ خارجی را از بین می‌برد و راحتی سوختگیری با بنزین را فراهم می‌کند و در عین حال تجربه‌ی رانندگی با خودروی کاملا الکتریکی نیز ارائه می‌دهد.


منبع : زومیت

چگونه می توانید ارتباط مؤثری با مربی کسب و کارتان داشته باشید؟ - فناوری

چالش‌ها و هزینه‌های رهبری - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا