» گوناگون » انواع گردنبند سنگ یشم سبز وخواص آن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۲:۲۶

انواع گردنبند سنگ یشم سبز وخواص آن

انواع گردنبند سنگ یشم سبز وخواص آن

گردنبند سنگ یشم در طرح‌های متنوع به رنگ ‌های سبز و دیگر رنگ‌ها در بازار موجود است. گردنبند یشم در ایجاد آرامش قلب و نشاط تاثیر دارد. در این مطلب تصویر ۲۸ طرح گردنبند یشم سبز و رنگ‌های دیگر ارائه شده است.

انواع سنگ یشم و خواص آن

سنگ یشم دارای دو گروه ژادئیت (Jadeite) و نفریت (Nephrite) است. به نوع ارزان یشم نفریت گفته می‌شود. بنابراین یشم‌های گران‌بها از نوع جادئیت یا ژادئیت و با کیفیت بالاتر هستند. سنگ یشم دارای خواص بسیاری از جمله انرژی بخشی و آرام‌بخشی است. این خاصیت درمانی که به یشم نسبت می‌دهند ریشه در نام آن دارد: نام اسپانیایی این سنگ «پیدرا د ایجادا» به معنای «سنگ شیر» یا «سنگ افسردگی» است. در آمریکای جنوبی اعتقاد بر این است که یشم در درمان بیماری‌های کلیوی موثر است.همچنین خواص ماورایی نیز به این سنگ نسبت می‌دهند. یشم به عنوان سنگ حامی و حرز (برای دفع چشم‌زخم) به کار می رود. به همراه داشتن یشم و یا قرار دادن آن در محل کار یا گوشه‌ای از اتاق، نیروهای منفی را از محیط دور می کند.

از آنجا که اعتقادی هست مبنی بر اینکه یشم سبز و بنفش با چاکرای قلب در تماس است و از نظر عاطفی و فیزیکی روی قلب اثر می گذارد و همچنین در عمیق کردن تنفس نیز موثر است؛ در میان زیورآلات، گردنبند سنگ یشم طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده تا نزدیک به قلب قرار بگیرد.

۱. تصاویر گردنبند سنگ یشم سبز

در قسمت پایین تصاویری از گردنبند سنگ یشم با رنگ سبز را قرار داده ایم. ببینید و لذت ببرید.
گردنبند سنگ یشم توپی
گردنبند سنگ یشم دایره ای
گردنبند سنگ یشم دایره ای مرکز نگین
گردنبند سنگ یشم قلب
گردنبند سنگ یشم دایره ای با قاب و بی قاب
گردنبند سنگ یشم سبز طرح چشم
گردنبند سنگ یشم طرح قطره
گردنبند تشکیل شده از سنگ یشم
گردنبند سنگ یشم طرح صدف و مروارید
گردنبند سنگ یشم با گوی طلا و مروارید
گردنبند سنگ یشم گربه
گردنبند سنگ یشم طرح گربه
گردنبند سنگ یشم لاکپشت
گردنبند سنگ یشم طرح طاووس
گردنبند سنگ یشم سر گربه

۲. تصاویر گردنبند سنگ یشم با رنگ‌های دیگر

سنگ یشم علاوه بر رنگ سبز به رنگ‌های مختلفی از جمله سفید، نارنجی، زرد، خاکستری، سیاه، آبی، اسطوخودوسی موجود است،. البته با ارزش‌ترین نوع سنگ یشم همان رنگ سبز نیمه شفاف آن است. در این قسمت تصاویری از رنگ‌های دیگر سنگ یشم را در قالب گردنبند مشاهده می‌کنید:
گردنبند ترکیبی از رنگ های سنگ یشم
گردنبند سنگ یشم طرح گل
گردنبند سنگ یشم با رنگ های متنوع
گردنبند سنگ یشم طرح صلیب
گردنبند سنگ یشم گل
گردنبند سنگ یشم ترکیبی
گردنبند سنگ یشم اسطوخودوسی
گردنبند سنگ یشم زیبا
گردنبند سنگ یشم سیاه
گردنبند سنگ یشم سفید
گردنبند سنگ یشم سرخ
گردنبند سنگ یشم آبی

نحوه تشخیص یشم تقلبی

ممکن است از خرید نوع تقلبی یشم نگران باشید که البته نگرانی بی‌موردی هم نیست! تعداد سنگ های تقلبی در بازار بسیار زیاد است. اما باید این را بدانید که با چشم غیرمسلح به سختی می‌شود سنگ‌های بی‌کیفیت و رنگ شده را تشخیص داد. با این‌حال بهتر است انواع این سنگ را از نظر کیفیت بشناسید تا این شناخت کمی به شما کمک کند.

  • «یشم امپریال» در سیستم طبقه‌بندی این سنگ، به عنوان «یشم A» شناخته می‌شود.
  • «یشم B» سنگی است که  برای از بین بردن آلودگی‌ها (مثلا اکسید آهن) از شیارهای موجود در آن، در اسید قوی جوشانده می‌شود و در آخر شکاف‌های آن با موم یا رزین مصنوعی پوشانده می‌شوند.
  • «یشم C» کیفیت بسیار پایینی دارد و کاملا رنگ شده است. بسیاری از سنگ‌های شفاف‌ رنگ می‌شوند و به عنوان یشم سبز فروخته می‌شوند!

در نهایت به شما توصیه می‌شود که برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن سنگ یشم، تنها با یک جواهرساز یا واسطه‌ی دانا و مطمئن مشاوره کنید. همچنین «شناسنامه سنگ» مانند دیگر سنگ‌های قیمتی،  می‌تواند اعتبار آن را برای شما تایید کند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : گوناگون
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.