انواع ماسک صورت با عسل

شنبه 16 بهمن 1400 آرایش پوست ومو
انواع ماسک صورت با عسل

انواع ماسک صورت با عسل

استفاده از انواع ماسک صورت با عسل یک روش بسیار مناسب برای زیبایی پوست صورت است و کمک زیادی به انواع مشکلات پوستی مانند درمان چین و چروک، پیری پوست و جوش های صورت می کند.

 

عسل بر روی صورت؟ بله این شگفت انگیز است ؛ این را می توان به عنوان یک شستشوی صورت استفاده کرد (فقط 1-2 قاشق عسل خام را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا یک یا دو دقیقه روی صورت بماند و سپس با یک دستمال گرم آن را پاک کنید)برای رفع جوش و شادابی پوست مفید است ؛ ولی چرا عسل؟ عسل خام (غیر پاستوریزه شده) دارای آنتی اکسیدان است که به مبارزه با چین و چروک و پیری پوست میپردازد در واقع، کلئوپاترا یک طرفدار بزرگ عسل بود و به طور منظم برای زیبایی از آن استفاده می کرد. عسل نیز یک ضد باکتری طبیعی است که از بروز آکنه جلوگیری می کند، تصفیه کننده (به آرامی منافذ ) و مرطوب کننده پوست نیز هست ؛

8 دستورالعمل ماسک صورت عسل با ترکیب روغن های گیاهی:

1. متعادل کردن پوست با عسل و اسطوخودوس:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا (مقدار زیادی آنتی اکسیدان برای پوست) را با 2-3 قطره روغن اسطوخودوس مخلوط کنید. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

انواع ماسک صورت با عسل

انواع ماسک صورت با عسل

2. ماسک صورت شفاف با عسل و لیمو:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا را با 2-3 قطره اسانس لیمو مخلوط کنید. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید. مراقب باشید تا از تماس مستقیم با نور خورشید در عرض 24 ساعت بعد از استفاده از ماسک اجتناب شود، زیرا روغن لیمو حساس به نور خورشید است.

3. ماسک صورت آبرسان عسل با ماست:

بهترین روش کاشت ناخن

یک قاشق غذا خوری عسل خام یا مانوکا، 2 قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

انواع ماسک صورت با عسل

انواع ماسک صورت با عسل

4. ماسک صورت پاک کننده عسل و پچولی :

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا مانوکا با 2-3 قطره اسانس پچوئلی مخلوط کنید. و بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

5. ماسک مرطوب کننده عسل و آواکادو:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا و 1/2 آووکادو رسیده را مخلوط کنید. و بگذارید 15-20 دقیقه روی پوست بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

انواع ماسک صورت با عسل

انواع ماسک صورت با عسل

6. ماسک صورت تغذیه رسان عسل و جو دوسر:

یک قاشق غذا خوری عسل خام یا عسل مانوکا را با 2 قاشق غذاخوری از جو دوسر پخته شده مخلوط کنید . و بگذارید 15-20 دقیقه بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

7. ماسک صورت لایه بردار عسل و جو دوسر:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا، را با1 قاشق غذاخوری جو دوسر مخلوط کنید (می توان از پودر جو دوسر استفاده کرد). و بگذارید 15-20 دقیقه بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

انواع ماسک صورت با عسل

انواع ماسک صورت با عسل

8. ماسک عسل عادی صورت:

آیا یک ماسک ساده نیاز دارید؟ پس این ماسک را امتحان کنید.فقط 1-2 قاشق غذا خوری عسل خام یا عسل مانوکا را روی صورت بگذارید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند.برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید. این فوق العاده مرطوب کننده است.شما حتی می توانید ترکیب خود را با مواد تشکیل دهنده در آشپزخانه خود امتحان کنید.

 

 

خواص ماسک خیار

خواص ماسک خیار

لوسیون بدن

لوسیون بدن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا