اسموتی چیست؟

سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹ آشپزی

دسر یا نوشیدنی محبوبی به نام اسموتی وجود دارد که معادل فارسی آن نرم نوش است.

اسموتی در طعم های مختلف میوه های گوناگون وجود دارد که جزو دسر های خوش طعم و پر طرفدار است.

 

آبمیوه

ابمیوه همانگونه که از اسمش پیداست به عصاره میوه گفته میشود. اینگونه که آب میوه ها را توسط آبمیوه گیری دستی یا آبمیوه گیری های پیشرفته میگیریم و مینوشیم.

آبمیوه ها هیچگونه باغتی ندارند و مستقیم جذب بدن میشوند.

اسموتی

اسموتی یک نوشیدنی ترکیبی و گاهی شیرین است که از مخلوط میوه‌ های تازه با یخ به اضافه شکر، عسل، شکلات، بادام‌ زمینی، ماست و یا یخ خرد شده تهیه می‌شود.
اسموتی‌ها تقریبا شبیه میلک شیک‌ ها هستند اما نسبت به آن‌ ها کمی غلیظ‌ تر بوده و به جای بستنی از شیر در آن‌ ها استفاده می‌شود.
این نوشیدنی سالم، در سال ۱۹۳۰ از برزیل وارد بازار آمریکا شد و در دهه ۱۹۶۰ به یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ های جهان تبدیل شد.
تنوع اسموتی‌ ها بی‌نهایت است زیرا برای تهیه آن‌ ها می‌توان بدون پیروی از چارچوب خاصی و بر اساس سلیقه شخصی اجزای تشکیل دهنده را تغییر داده و از میوه‌ های مختلف استفاده نمود.
از محبوب‌ترین اسموتی‌ها می‌توان به اسموتی موز، اسموتی توت‌ فرنگی و اسموتی شکلات اشاره نمود.

تفاوت ارزش غذایی اسموتی و آبمیوه

آبمیوه با خاصیت درمانی بالاست و برای افرادی که مشکلات گوارشی داشته و هضم غذا و نوشیدنی‌‌ ها برای‌ آن‌ ها مشکل است بسیار مناسب است؛ زیرا حذف بافت میوه، باعث آزاد شدن تمام مواد مغذی شده و بدن، بدون آنکه برای هضم آن زحمتی زیادی بکشد، ویتامین‌ ها و سایر مواد مفید این نوشیدنی را جذب خواهد کرد.
اما اسموتی یک نوشیدنی مقوی پوره مانند است که بعضی از افراد از آن حتی به عنوان یک وعده غذای کامل به خصوص بعد از ورزش استفاده می‌کنند.
از آنجا که در تهیه اسموتی‌ها دست‌تان باز است، می‌توانید با انتخاب بهترین گزینه‌ها یک وعده غذای ملایم، کم‌کالری و مقوی داشته باشید. اسموتی همچنین به دلیل داشتن فیبر، باعث پاکسازی روده‌ها شده و سموم بدن را بهتر دفع می‌کند.

طرز تهیه حلوای شیر خوشمزه

تهیه ترشی انبه کال باروغن زیتون

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا