استفاده های جالب از تفاله قهوه

شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ آرایش پوست ومو

تفاله قهوه یکی از موادی است که دور ریخته می شود و از نظر ما ارزشی ندارد در این جا کاربردها بی نظیز آن را برای شما بیان می کن

 

۱:استفاده از تفاله قهوه در کشاورزی

تفاله قهوه غنی از فسفر ،منیزیم، پتاسیم و مس است . کافی است مقداری تفاله قهوه را از کافی شاب  تهیه کنید و آن را در باغچه حیاط بریزید.این کار هم باعث تامین املاح خاک می شود و هم باعث می شود حلزون و خزنده ای مزاحم را دور کند ودر عین حال کرم های خاکی مفید برای کشاورزی را جذب می کند .این کرمها با حفر تونل اکسیژن مورد نیاز ریشه را فراهم می کند.و علف های  هرز را تا حدی ازبین می برد .اگر قصد استفاده از تفاله قهوه را برای گلدان گیاهان یا باغچه  را  دارید مطمئن  شوید گیاه شما اسید دوست است.چون اضافه کردن تفاله قهوه به خاک گلدان یا باغچه خاک را اسیدی می کند .

 

۲:شادابی بیشتر پوست و مو با تفاله قهوه

کافی است مقداری تفاله قهوه را تهیه کنید و و اجازه دهید خشک شود و در ظرف سربسته گذاشته ودر حمام قرار دهید و برای کاهش سلولیت پوست بدن استفاده کنید (سلولیت همان پوست پرتقالی ،شدن پوست که بیشتر در ناحیه ران و بازوی خانم ها دیده می شود)پس از دوش گرفتن مقداری از تفاله قهوه را به قسمتهای از بدن که سلولیت دارد بمانید به مدت ۲ تا ۳ دقیقه به آرامی ماساژ دهید و در نهایت بدن را آب کشی کنید .این کار باعث لایه برداری طبیعی پوست هم می شود .هفته ای ۱ یا ۲ بار این کار را انجام دهید.

۳:رفع شوره سر:

زمانی که حمام می کنید مقداری از تفاله قهوه یا قهوه دم شده را به کف سر زده چند دقیقه ماساژ دهید سپس به خوبی موها را شسته تا باقی مانده قهوه از موها خارج شود .با این کار سلولها مرده کف سر از بین می رود و شوره سر را تا حدی درمان  می شود.البته کسانی که موهای بلند دارند یا موهای خود را دکلره کردن از قهوه دم کرده یا تفاله آن استفاده نکنند چون موها را بد رنگ می کند

۴:دفع گربه :

گربه بلای جان سبزیجات است .آن های که در حیاط خانه سبزیجات می کارند مقداری تفاله قهوه و پوست پرتقال را مخلوط کرده وبا ریختن آن دور باغچه آسوده خاطر باشند که گربه سمت باغچه نخواهد رفت.

۵: بوی نا مطبوع یخچال و لوله های فاضلاب را از بین می برد

مقداری تفاله قهوه را در یخچال قرار دهید و از بدی نامطبوع آن خلاص شوید .با ریختن مقداری تفاله قهوه در لوله فاضلاب بوی بد فاضلاب از بین میرود .

 

۶ :خوشبو کننده دست بعد از آشپزی :

اگر سیر و پیاز خرد کردید و بوی آن روی دست تان مانده   با ماساژ مقداری تفاله قهوه  و آب دستها خودرا خوشبو کنید.

۷: تهویه هوا

اگر بااسپری خوش بو کننده هوا مشکل دارید و دوست ندارید ار مواد شیمیایی برای خوش بو کردن هوا استفاده کنید.متوانیدمقداری تفاله قهوه را در پارچه نایلونی یا جوراب زنانه نایلونی قرار دهید و در جایی که می خواهید هوای آنجا تازه شود قرار دهید (در کمد ، اتاق،جا کفشی )یا با مقداری موم و فتیله و تفاله قهوه شمع قهوه تهیه کنید که بسیار خوش بو است .

.

ماسک صورت با تفاله قهوه :

سفیده یک تخم مرغ را با ۱ قاشق غذا خوری تفاله قهوه مخلوط کرده و روی پوست صورت  به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید .این ماسک باعث شادابی و سفتی پوست میشود و درخشندگی خاصی به پوست صورت می دهد.

نقش کرم های آبرسان در زیبایی پوست صورت

مزایا و عوارض کراتینه کردن مو

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا