از اسموتی‌ تا بمب پروتئین

یکشنبه 26 دی 1400 سلامت
Capture 28

اسموتی‌

عادات غذایی بد باعث می شود که شخص در طول روز احساس خستگی کند.یکی از نوشیدنی های که باعث تقویت بدن می شود اسموتی است.در اسموتی انواع اسیدهای چرب ضروری اسید امینه و مواد معدنی وجود دارد.خوردن یک اسموتی علاوه بر برآورده کردن نیازهای بدن انرژی بالای برای فعالیتهای روزانه به شما می دهد.اسموتی های سرشار از پروتئین گزینه ای خوبی برای میان وعده غذایی در رژیم غذایی محسوب می شود.در ادامه با چند نمونه از این نوشیدنی های مفید بیشتر آشنا می شویم.

 

اسموتی‌

اسموتی‌

 

اسموتی توت فرنگی ماست

این اسموتی از محتوای بالای انرژی برخوردار است و مقدار قابل توجهی از پروتئین و آنتی اکسیدان ها را در اختیار بدنقرار می دهد. اسیدهای چرب ضروری، اسید آمینه ها، و مواد معدنی موجود در اسموتی توت فرنگی ماست عملکرد جسمانی و روانی شمارا بهبود می بخشند و از این رو، در تمام طول روز می توانید بهره‌وری خود را حفظ کنید.

 • مواد تشکیل دهنده:
  1. 6 عدد توت فرنگی رسیده
  2. یک قاشق غذاخوری جو دوسر (10
   گرم)
  3. نصف فنجان ماست طبیعی (100
   گرم)
  4. یک قاشق غذاخوری روغن تخم
   بزرک (10 گرم)
  5. نصف فنجان آب (100 میلی
   لیتر)

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی ماست

 ابتدا، تمام مواد را درون دستگاه مخلوط کن ریخته و تا زمانی که مواد یکدست شوند و مایعی کرمی حاصل شود به مخلوط کردن ادامه دهید.  برای بهره‌مندی از بیشترین میزان مواد مغذی و جلوگیری از نابودی آنها این اسموتی را بلافاصله مصرف کنید.  اسموتی توت فرنگی ماست را می توانید در وعده صبحانه یا زمانی که احساس می کنید سطح انرژی شما افت کرده است، مصرف کنید.

اسموتی‌

اسموتی‌

اسموتی سیب

این اسموتی خوشمزه با سیب وماست تهیه می شود و از محتوای چشمگیر پروتئین سود می برد. مواد مغذی موجود در این اسموتی به خوبی جذب بدن می شوند و عملکرد جسمانی و روانی را بهبود می بخشند، به ویژه اگر قصد انجام فعالیت های شدت بالا را داشته باشید.

 • مواد تشکیل دهنده:
  1. یک عدد سیب سبز
  2. یک فنجان ماست طبیعی (150
   گرم)
  3. یک قاشق غذاخوری عسل (25
   گرم)
  4. چهار دانه بادام خرد شده

طرز تهیه اسموتی سیب

سیب را خرد کرده و به همراه ماست و عسل درون دستگاه مخلوط کن بریزید.  برای چند دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید تا به خوبی ترکیب شوند، سپس دانه های خرد شده بادام را اضافه کنید. دو بار در روز می توانید از این اسموتی مصرف کنید.

اسموتی‌

اسموتی‌

اسموتی شکلات جو

این اسموتی حاوی آنتی اکسیدان ها، فیبر، و اسید آمینه های ضروری است که به تقویت انرژی جسمانی و روانی شما کمک می کند.  مشخصات تغذیه ای اسموتی شکلات جو عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد، در شرایطی که از بروز مشکلات تمرکز و حافظه پیشگیری می کند. اگرچه این اسموتی از محتوای کالری بالایی برخوردار است، اما اگر حد اعتدال را در مصرف آن رعایت کنید می تواند در کنترل اشتها و مدیریت وزن نیز کمک حال شما باشد.

 • مواد تشکیل دهنده:
 1. یک قاشق غذاخوری شکلات
  پودرشده (10 گرم)
 2. سه قاشق غذاخوری جو دوسر (30
  گرم)
 3. یک فنجان شیر (200 میلی
  لیتر)
 4. یک قاشق غذاخوری گل تاج خروس
  (10 گرم)

طرز تهیه:

تمام مواد تشکیل دهنده را درون دستگاه مخلوط کن ریخته و تا زمانی که به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند به مخلوط کردن ادامه دهید.  این اسموتی را می توانید اواسط صبح یا هر زمانی که احساس می کنید به افزایش انرژی خود نیاز دارید مصرف کنید.

اسموتی‌

اسموتی‌

اسموتی گردو ماست

این اسموتی سرشار از پروتئین است و از محتوای بالای اسیدهای چرب ضروری و پروبیوتیک ها بهره می برد. از این رو،گزینه ای مغذی برای افزایش سطوح انرژی محسوب می شود.  مواد مغذی موجود در اسموتی گردو ماست گوارش را بهبود می بخشند و شرایط جسمانی و ذهنی شما را تقویت می کنند.

 • مواد تشکیل دهنده:
  1. شش عدد گردو
  2. یک فنجان ماست (150 گرم)
  3. یک قاشق غذاخوری عصاره وانیل
   (10 میلی لیتر)
  4. یک قاشق غذاخوری کشمش (8
   گرم)

طرز تهیه:

گردو، ماست و وانیل را درون دستگاه مخلوط کن ریخته و تا زمانی که بافتی کرمی حاصل شود به مخلوط کردن ادامهدهید.  یک قاشق غذاخوری کشمش به این اسموتی اضافه کرده و از آن لذت ببرید.  یک لیوان از این اسموتی را اواسط صبح یا بعد از ظهر مصرف کنید.

اسموتی‌

اسموتی‌

اسموتی موز، پنیر، و شیر

ممکن است افزودن پنیر به اسموتی عجیب به نظر برسد، اما در واقع می تواند روشی سالم و خوشمزه برای تامین مقدار قابل توجهی پروتئین برای بدن باشد. این اسموتی برای ورزشکاران یا افرادی که کار آنها نیازمند انجام فعالیت جسمانی زیاد است، توصیه شده است زیرا به عضله سازی و افزایش بهره‌وری کمک می کند.

 • مواد تشکیل دهنده:
  1. دو قاشق غذاخوری پنیر خرد
   شده (28 گرم)
  2. یک عدد موز
  3. یک فنجان شیر بدون چربی (200
   میلی لیتر)
  4. سه قاشق غذاخوری جو دوسر (30
   گرم)

طرز تهیه:

تمام مواد تشکیل دهنده را درون دستگاه مخلوط کن بریزید و تا زمانی که مایعی کرمی حاصل شود به مخلوط کردنادامه دهید.  برای بهره‌مندی از بیشترین میزان مواد مغذی بلافاصله این اسموتی را مصرف کنید.یک بار در روز می توانید از آن لذت ببرید.

 

چند دقیقه مطالعه در روز

چند دقیقه مطالعه در روز

زبان و مغز گوسفند را نخورید

زبان و مغز گوسفند را نخورید

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا