ارتقا سلامت با صبر

چهارشنبه 27 بهمن 1400 سلامت
ارتقا سلامت با صبر

ارتقا سلامت با صبر

شکل گیری همدلی و ارتقا سلامت با صبر باعث می شود در برابرددیگران تحمل را فرا گیرید و در درک احساسات تواناتر عمل کنید.

ارتقا سلامت با صبر

دنیای امروز به واسطه پیشرفت چشمگیر فناوری از سرعت قابل توجهی برخوردار شده و ما دوست داریم هر کاری را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهیم. اما بی تابی و ناشکیبایی می تواند بر سلامت ما تاثیر منفی به همراه داشته باشد.به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “ریدرز دایجست”، بی تابی و ناشکیبایی می تواند به استرس و خشم افزایش یافته و موارد دیگر منجر شود. اما تمرین صبر می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشیده و امکان مقابله با این آثار منفی را فراهم کند.

به بهبود سلامت قلب کمک می کند

به طور کلی، افراد دارای شخصیت نوع A – افرادی که حس رقابت، بلندپروازی، عجله و/یا پرخاشگری در آنها بارزتر است – و آنهایی که از سطوح بالای خصومت برخوردار هستند، هر دو از سطوح صبر و شکیبایی پایین برخوردار هستند. نتایج پژوهش های صورت گرفته نشان می دهند افرادی که در هر یک از این گروه ها قرار دارند به طور قابل توجهی با خطر افزایش یافته ابتلا به بیماری قلبی مواجه هستند که پیوند بین صبر و خطرات قلبی کاهش یافته را پیشنهاد می دهد.

بدن و ذهن را آرام می سازد

آثار ناشکیبایی و عجله می تواند موجب تنفس نامنظم، تنش عضلانی، پرخاشگری های شفاهی یا غیر شفاهی و موارد دیگر شود. تکنیک های کسب آرامش مانند تنفس عمیق یا تجسم موضوعی خوشایند می توانند در مقابله با این شرایط موثر باشند.

تفکر خود را دوباره شکل دهید

به عنوان مثال، اگر هنگام حضور در صف خرید فروشگاه بی تاب شده اید، نگاهی به اطراف خود انداخته و ببینید که افراد دیگر نیز باید در صف منتظر باقی بمانند و اجازه دهید این به بخشی از روند تفکر شما تبدیل شود. به خود بگویید که من دوستدار انجام سریع کارهای خود هستم، اما این مساله همواره واقع بینانه نیست. اگر چند دقیقه منتظر بمانم مشکلی پیش نخواهد آمد.

تمرکز حواس را تمرین کنید

تمرکز حواس به ما اجازه می دهد تا در زمان حاضر زندگی کنیم. روش های مختلفی برای تمرین تمرکز حواس با هدف دستیابی به صبر وجود دارند. شما می توانید از حواس پنج گانه خود برای کمک به آغاز یک تمرین تمرکز حواس استفاده کنید. این کار می تواند به سادگی تماشای غروب آفتاب و یا اختصاص چند دقیقه برای توقف و حضور در حال حاضر باشد.

همدلی را ترویج می دهد

صبر به شکل گیری همدلی کمک می کند زیرا زمانی که در برابر دیگران صبور هستید، تحمل را فرا می گیرید و در درک آنها تواناتر خواهید بود.

پیش از صحبت فکر کنید

پیش از آن که درباره مساله ای صحبت کنید یا چیزی درباره آن بنویسید و از طریق ایمیل یا پیامک ارسال کنید، اندکی تامل کنید. گاهی اوقات ما بدون در نظر گرفتن عواقب حرف هایمان شروع به صحبت می کنیم، اما اگر اندکی زمان اختصاص داده و درباره آنچه قصد بیانش را داریم، فکر کنیم می توانیم از آزار دیگران و یا حتی خودمان جلوگیری کنیم.

محرک های خود را شناسایی کنید

فهرستی از چیزهایی که موجب تحریک شما یا تشدید احساس بی تابی می شوند، تهیه کنید. هر فردی باید با نشانه های استرس و عوامل محرک بی تابی و ناشکیبایی خود آشنا باشد.

چکونگی آرام کردن خود را فرا بگیرید

مواجهه با عوامل تنش‌زا در زندگی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما با استفاده از مهارت های مقابله می توانید احساس بهتری در خود ایجاد کنید. در همین راستا، گزینه هایی مانند ورزش، پیاده روی در طبیعت، بازی با حیوان خانگی یا نوشتن می توانند به کاهش آثار استرس کمک کنند.

۱۸درمان خانگی طبیعی وبینظیر برای رشد مو

 

ارتقا سلامت با صبر

نشانه های ارگاسم زن

نشانه های ارگاسم زن

نوزاد خود را شدید تکان ندهید

نوزاد خود را شدید تکان ندهید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا