احتمال کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی – فناوری

سه‌شنبه 17 بهمن 1396 فناوری
12fdee20 de66 4b7b ad14 b4483b8a41cc

وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی اطلاعیه‌ داد. بنا به دستور رئیس‌جمهور، پیشنهاد کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی متناسب با کاهش مصرف سوخت فسیلی، به دولت ارائه شده است.

مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه خودر آورده است:

نظر به طرح برخی نظرات از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص تعرفه خودرو‌های هیبریدی به اطلاع می‌رسد، وزارت صنعت، معدن و تجارت قبلا و بنا به دستور رییس جمهور ” مصوبه کاهش تعرفه خودروهاى هیبریدى متناسب با میزان کاهش مصرف سوخت فسیلی” و در نتیجه کاهش آلایندگى هوا را تهیه و تقدیم دولت کرده است.

پیش از این و طی مصوبه‌ی دی‌‌ماه ۹۶، بر اساس دستورالعمل جدید فروش خودروهای خارجی، تعرفه‌ی واردات مدل‌های هیبریدی ۱۱ برابر یا به عبارتی ۱۰۰۰ درصد افزایش یافت. در هفته‌های اخیر، باتوجه به آلودگی افسارگسیخته‌ی هوا در تمامی کلان‌شهرهای ایران، افزایش هزینه‌ی واردات خودروهای تمام برقی و هیبریدی، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.

electric car stations

روز گذشته، سیدمهدی مقدسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛ از ارسال نامه ۱۰۴ نماینده مجلس به وزیر صنعت، معدن و تجارت برای کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی خبر داد و به خرنگاران گفت:

با توجه به اینکه اکثر کشورهای دنیا به خودروهای هیبریدی یارانه پرداخت می‌کنندو زیر ساخت استفاده از خودروهای برقی فراهم نیست نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را با ۱۰۴ امضا به آقای شریعتمداری ارسال کردند تا نسبت به اصلاح تعرفه‌های واردات خودروها هیبریدی اقدام کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعرفه واردات خودروهای هیبریدی تا سقف ۲۰۰۰ سی‌سی به میزان گذشته خود برگردد، گفت:

اکثر کشورهای دنیا در این زمینه با پرداخت یارانه و عدم دریافت مالیات به واردکنندگان کمک و حمایت می‌کنند تا کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی را در بر داشته باشد.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فعالان زیست محیطی بر روی این مسئله حساسیت دارند، ادامه داد:

افزایش تعرفه واردات برخلاف روح لایحه هوای پاک است و این لایحه ما را به‌سمت کاهش آلایندگی کشور که بخشی از به خودروها مربوط می‌شود راهنمایی می‌کند. تعرفه‌ خودروهای هیبریدی باید حتما کاهش داده شود و برای استفاده از خودروهای تمام برقی نیز شرایط ایجاد شود.


منبع : زومیت

تسلا به مسابقات اتومبیلرانی عکس فناوری

ورود تسلا به مسابقات اتومبیلرانی (+عکس)-فناوری

5fed85fd 572e 4c32 98be 3cd60cb34c3a

ساعت هوشمند Amazfit Bip با عمر باتری ۴۵ روز معرفی شد - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا