اجاره انبار: مزایا، انواع و قیمت

چهارشنبه 9 اسفند 1402 بازار

بسیاری از واحدهای آپارتمانی مسکونی و تجاری فاقد انباری هستند یا حجم وسایل برخی مردم آنقدر زیاد است که به یک محیط امن دیگر برای نگهداری وسایل خود نیاز دارند؛ به همین سبب مردم اجاره انبار روی می‌آورند. اجاره انبار مزایای بسیاری برای همه افراد در هر کسب و کاری دارند به شرط آنکه مردم بتوانند از یک شرکت انبارداری خوب اقدام به کرایه انبار نمایند. در این مطلب قصد داریم تا همه موارد در ارتباط با اجاره انبار را بررسی نماییم.

اجاره انبار چیست؟

اجاره انبار سالیان است که به یکی از نیازهای اساسی مردم تبدیل شده است برای مثال بسیاری از واحدهای آپارتمانی و تجاری فاقد انباری هستند یا حتی برخی از تولیدی‌ها و کارخانه‌های صنعتی نیاز دارند که مواد اولیه یا دستگاه‌های خود را در محیطی امن نگهداری نمایند به همین سبب از خدمات کرایه انبار شرکت‌های انبارداری استفاده می‌کنند تا با هزینه‌ای اندک از وسایل خود نگهداری نمایند.

اجاره انبار روشی مطمئن و ایمن برای انبار کردن و نگهداری از انواع وسایل است که برای استفاده از اینگونه خدمات نیازی به هیچگونه چک و سفته‌ای نیست و می‌توان به سادگی یک محیط امن برای نگهداری از کالاهای خود پیدا کرد.

انواع انبارها

انبارهای گوناگونی برای اجاره وجود دارند که معمولا شرکت‌های انبارداری چند نوع از آنها را در مجموعه خود به مشتریان ارائه می‌دهند تا هر مشتری با توجه به صلاحدید خود یکی از انواع آنها را انتخاب نمایند. برخی از معروف‌ترین و بهترین انبارها عبارتند از:

 • انبارهای کانتینری: اجاره انبار کانتینری در میان دیگر انبارها از خواهان بیشتری برخوردار است زیرا کرایه این انبارها نسبت به دیگر انواع انبارها ارزان‌تر است و دارای مقاومت خوبی می‌باشند زیرا یک اتاقک تمام فلزی هستند که به وسایل درون آنها هیچگونه آسیبی وارد نمی‌شود.
 • کانکس‌ها: کانکس‌ها از نظر ظاهری شباهت بسیاری به کانتینرها دارند با این تفاوت که کانکس‌ها بسیار مقاوم‌تر از کانتینرها می‌باشند و به همین علت وزنی سنگین‌تر از آنها دارند. برخی از کانکس‌ها دارای امکانات بیشتری همچون سیستم لوله‌کشی، گاز و برق می‌باشند و به علت امکانات بیشتری که کانکس‌ها نسبت به کانتینرها و دیگر انبارها دارند بنابراین قیمت اجاره کانکس انباری از دیگر انبارها بیشتر می‌باشد.
 • سوله‌ها: سوله‌ها سازه‌هایی فلزی هستند که از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند و معمولا دارای سقفی شیب‌دار می‌باشند. سالهاست که از سوله‌ها برای ساخت مکان‌هایی همچون کارخانه‌ها، مرغداری، سالن‌های بدنسازی و … استفاده می‌شود. امروزه نیز از سوله‌ها برای ساخت انبارها که محلی برای نگهداری وسایل اضافی هستند استفاده می‌شود. (منبع: مقاله اجاره سوله سایت انبار VIP تهران) سوله‌ها دارای انواع گوناگونی می‌باشند که برخی از پرکاربردترین آنها عبارتند از سوله سرپوشیده، سوله قوسی، سوله تک شیب و سوله دارای ستون.
 • انبارهای یخچالی: برخی دیگر از انبارها که از آنها با عنوان انبار یخچالی یا سردخانه‌ای یاد می‌شود برای نگهداری و انبار کردن مواد غذایی و داروها مناسب می‌باشند. معمولا کارخانه‌های تولید کننده مواد غذایی از این انبارها استفاده می‌کنند.
 • انبارهای عمومی: انبارها عمومی جزو انبارهای ارزان به حساب می‌آیند زیرا در این انبارها وسایل چند مشتری در کنار یکدیگر نگهداری می‌شود. بنابراین اگر قصد انبار کردن وسایل قیمتی و ارزشمند را دارید از کرایه انبارهای عمومی خودداری کنید.

مزایای اجاره انبار

اجاره انبار نسبت به نگهداری وسایل در انبارهای خانگی مزایای بیشتری دارد که عبارتند از:

امنیت بالا

معمولا شرکت‌های انبارداری سعی می‌کنند تا امکانات امنیتی را انبارهای خود فراهم نمایند تا از آسیب رسیدن و سرقت وسایل مشتریان خود جلوگیری به عمل آورند زیرا شرکت‌های انبارداری خود را در برابر مشتریانشان مسئول می‌دانند.

بیمه

برخی از شرکت‌های انبارداری خوب انبارها و کالاهای درون انبارها را تحت پوشش بیمه حوادث (سرقت و آتش سوزی و …) قرار می‌دهند تا در صورت بروز هر گونه حادثه‌ای بیمه بتواند خسارت مشتریان را جبران نماید.

نظافت دوره‌ای

شرکت‌های انبارداری دارای پرسنل نظافت هستند و به صورت ماهیانه انبارها را نظافت می‌کنند تا از ورود حشرات موذی، گرد و غبار و … به درون انبارها جلوگیری به عمل بیاورند در صورتی که مردم معمولا به صورت سالیانه یا چندین سال یکبار انبار خانگی خود را تمیز می‌کنند و در طی این مدت ممکن است حشرات موذی به درون کالاهای درون انبار آنها نفوذ کرده باشند. انبارهای شرکت‌های انبارداری معمولا به علت نظافت دوره‌ای که برای آنها انجام می‌شود تمیز و بهداشتی هستند.

ابعاد مختلف

شرکت‌های انبارداری دارای انبارهای گوناگون در متراژهای مختلف هستند و مشتریان می‌توانند با توجه به حجم وسایل خود یک انبار را انتخاب نمایند؛ در صورتی که انبارهای خانگی متراژ محدودی دارند.

قیمت اجاره انبار چقدر است؟

قیمت کرایه انبار در هر شرکت انبارداری متفاوت می‌باشد زیرا هزینه کرایه انبار به عواملی مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • نوع انبار
 • متراژ انبار
 • امنیت انبارها
 • شهرت شرکت انبارداری
 • مدت زمان کرایه انبار
 • لوکیشن و شهری که از آنها انبار کرایه می‌کنید.

نحوه اجاره انبار

برای اجاره انبار لازم است تا در ابتدا یک شرکت‌ انبارداری خوب با پرس و جو از دیگران یا جستجو در اینترنت پیدا نمایید سپس با آنها تماس بگیرید تا یک روز را برای بازدید از مجموعه و انبارهایشان برای شما در نظر بگیرند. پس از بازدید از انبارها می‌توانید یک انبار را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید و حتما بررسی کنید که آیا آن شرکت انبارداری که انتخاب کرده‌اید دارای قرارداد میان طرفین و امنیت مناسب برای انبارها می‌باشد یا خیر.

پس از عقد قرارداد لازم است تا یک روز را برای انبار کردن کالاهای خود در نظر بگیرید و از مجموعه‌ای که انبار کرایه کرده‌اید بخواهید تا ساعات بازدید از انبارها را به شما اعلام نمایند تا در صورت نیاز بتوانید از وسایل انبار خود استفاده نمایید.

سخن آخر

اجاره انبار از شرکت‌های انبارداری نسبت به نگهداری و انبار کردن کالاها در انبارهای خانگی مزایای بیشتری دارد به شرط آنکه مردم شرکتی را برای اجاره انبار انتخاب نمایند که معتبر باشد و تمام نکات امنیتی را برای انبارها و نگهداری از وسایل مشتریان فراهم کرده باشد. اجاره انبار از شرکت‌های انبارداری شامل مزایایی همچون قیمت مناسب و معقول، بیمه انبار و کالاها، انبارهای متنوع و …می‌شود.

حقوق اداره کار 1403

حقوق اداره کار 1403 چقدر است؟ + معافیت مالیات حقوق ۱۴۰۳

فیلم ضد

نگاهی به فیلم «ضد» ساخته امیرعباس رییعی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا