اثرات منفی قرص های آنتی هیستامین بر ناباروری مردان

یکشنبه 20 اسفند 1396 سلامت
اثرات منفی قرص های آنتی هیستامین بر ناباروری مردان
مطالعات نشان میدهد که مصرف قرص های آنتی هیستامین مضرراتی از جمله افزایش خطر ابتلا به ناباروری در مردان را به همراه دارد.
محققان می گویند، نتایج این مطالعه نشان می دهد که مردان زمانی که می خواهند بچه دار شوند باید مصرف قرص های آنتی هیستامین را که بدون نسخه پزشک در داروخانه ها به فروش می رسند، محدود کنند.
آنتی هیستامین
از هر شش زوج حدود یک زوج برای باورشدن با مشکل مواجه هستند و ناباوری مردان با دست کم یک سوم موارد ناباروری زوج ها ارتباط دارد.
میلیون ها مرد در سراسر جهان برای درمان علائم حساسیت مانند حساسیت فصلی قرص های آنتی هیستامین مصرف می کنند.
حساسیت فصلی یا آلرژی فصلی یا تب یونجه (hayfever) یکی از حساسیت های شایع است که معمولا در فصل های بهار، تابستان و پاییز، هنگامی که گیاهان گرده افشانی می کنند، بیشتر مشاهده می شود.
تخمین زده می شود که یک سوم بزرگسالان به چنین حساسیت هایی که باعث آبریزش بینی، گرفتن بینی، خارش چشم ها، خس خس سینه، عطسه یا بروز دانه هایی بر پوست می شود، مبتلا هستند.
 آنتی هیستامین

تاثیرات منفی قرص آکاربوز بر باروری مردان

داروی آنتی هیستامین با کنترل سطح هیستامین – مولکولی که در واکنش به یک تهدید بالقوه توسط سیستم ایمنی تولید می شود- عمل می کند.
همچنین بخوانید : تاثیر منفی مسکن ایبوپروفن بر قدرت باروری مردان
محققان موسسه زیست شناسی و آزمایشگاه پزشکی در آرژانتین در این مطالعه با بررسی بیش از 60 مطالعه که بیشتر بر حیوانات در خصوص نحوه تاثیر این دارو ها بر قدرت باروری مردان انجام شده بود، نتیجه گرفتند که قرص های آنتی هیستامین با تحت تاثیر قرار دادن تولید هورمون های جنسی مردانه، کیفیت و تعداد اسپرم های تولیدی را ضعیف می کنند.
محققان به مردانی که می خواهند بچه دار شوند، توصیه کردند که نسبت به مصرف بیش از حد آنتی هیستامین احتیاط کنند.
آنها ادامه دادند، نتایج این مطالعه می تواند به ابداع درمان های جدیدی منجر شود که علائم آلرژی را بدون به مخاطره انداختن قدرت باروری مردان، برطرف می سازند.

قرص هیستامین

هیستامین یکی از مهم ترین واسطه های شیمیایی آزاد شده در بدن از سلول ها است که عملکردهای متفاوت و مهمی دارد. مثلاً هیستامین در حساسیت ها، التهاب و بیماری های ساده مانند سرماخوردگی آزاد می شود. هیستامین در معده با تحریک گیرنده نوع دو هیستامین موجب تحریک ترشح اسید معده می شود. داروهای بلوک کننده این نوع گیرنده مانند سایمتیدین، رانیتیدین و… می باشند.

آلرژی در دوران بارداری

 

آنتی هیستامین

مضررات قرص آنتی هیستامین

معمولاً منظور از آنتی هیستامین ها بلوک کننده های گیرنده نوع یک می باشند. این داروها مانند کلرفنیرامین، دیفن هیدرامین، پرومتازین، ترفنادین، کلماستین، فکسوفنادین، ستریزین و… در حساسیت، التهاب و اثرات گرد و خاک و ریزگردها وبیماری های ویروسی تنفسی مانند سرماخوردگی به کار می روند. آنتی هیستامین های غیراختصاصی عوارضی چون خواب آلودگی و عوارض آنتی کولینرژیک مانند خشکی دهان دارند. نسل های جدیدتر آنتی هیستامین ها مانند لوراتادین و فکسوفنادین چون از سد خونی مغزی عبور نمی کنند معمولاً خواب آور نیستند.

به دلیل اثرات مختلف هیستامین در بدن داروهای آنتی هیستامینی نیز کاربردهای متفاوتی دارند مثلاً پرومتازین در درمان سرگیجه و تهوع کاربرد دارد یا سیپروهپتادین اشتهاآور است.

منبع:نمناک

۹کار ممنوعه بعد از دعوای زن و شوهری چیست

۹کار ممنوعه بعد از دعوای زن و شوهری چیست

خواب یا ورزش، کدام برای سلامتی مفیدتر است؟

خواب یا ورزش، کدام برای سلامتی مفیدتر است؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا