پیوستن ناو جنگی استرالیایی به ائتلاف دریایی آمریکا در آبهای خلیج فارس

دوشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۸ گوناگون
ائتلاف دریایی آمریکا

وزارت دفاع استرالیا از اعزام یک ناو جنگی این کشور به منطقه غرب آسیا برای مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در منطقه خبر داد.

شبکه خبری «ای بی سی نیوز» استرالیا از اعزام یک ناو این کشور به همراه ۲۰۰ ملوان نیروی دریایی ارتش به آبهای خلیج فارس خبر داد.براساس این گزارش، ناو «اچ ام ای اس توومبا» روز دوشنبه حرکت خود را آغاز می‌ند و به مدت شش ماه در این ماموریت در تنگه هرمز خواهد بود.این ناو کلاس ANZAC به ائتلاف دریایی آمریکا خواهد پیوست که به بهانه تهدید ایران با حضور چند کشور معدود در خلیج فارس تشکیل شده است.شبکه ای بی سی به نقل از منابعی گزارش داد که این ناو ممکن است در صورت نیاز به دیگر نقاط منطقه نیز اعزام شود.

ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس آغاز به کار کرد

«لیندا رینولدز« وزیر دفاع استرالیا مدعی شد: ناو اچ ای ام اس به همراه ۱۹۰ ملوان از تعهد این کشور بر آزادی ناوبری و کشتیرانی حمایت خواهد کرد. و بر ارتقای امنیت دریایی، ثبات، مبارزه با تروریسم و آزادی کشتیرانی در منطقه متمرکز خواهد بود.

پیش بینی شده است این ناو استرالیایی بعد از چهار شبانه روز به منطقه غرب آسیا وارد شود

و ماموریت آن تا ماه جولای ادامه خواهد داشت.

دولت آمریکا از چند ماه پیش اعلام کرده قصد دارد این ائتلاف را برای محافظت از عبور و مرور کشتی‌ها تشکیل دهد. با این حال، شمار زیادی از کشورها به خصوص کشورهای اروپایی دعوت آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرده‌اند.

بحرین که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است در ماه آگوست به این ائتلاف پیوست. عربستان سعودی و امارات هم از ماه سپتامبر به ائتلاف آمریکا پیوستند.

از میان کشورهای غربی، استرالیا و انگلیس با اعزام کشتی به منطقه با هدف ادعایی محافظت از عبور و مرور کشتی‌ها موافقت کرده‌اند. آلبانی جدیدترین عضو این ائتلاف است که جمعه هفته گذشته پیوستن خود به آن را اعلام کرد.

 

فال روزانه

مجله دایان

سامانه پات

رونمایی از سامانه پات بانک کشاورزی

بوی بد دهان

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ها یکی از علل بوی بد دهان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا