خواص گلاب/آیا گلاب برای کرونا خوب است

چهارشنبه 28 آبان 1399 سلامت
خواص گلاب

طبع گلاب

گلاب یکی از پر مصرف ترین عرقیات می باشد که طبیعت گرم ومعتدل دارد و به دلیل خواص و طبیعت ویژه ای که دارد، برای تقویت قلب، کبد، معده و اعصاب مفید است. طبیعت انواع گلاب ها گرم و معتدل است

 

خواص بی نظیر گلاب:

خاصیت آرام‌بخشی، درمان آفت دهان، ضد استرس، رفع سردرد، درمان بی‌خوابی، تقویت‌کننده لثه ، گلاب تقویت کننده مغز، قلب، دهانه معده و قوت‌های بدنی است. در طب سنتی آشامیدن گلاب در درمان درد معده، روده ها، کبد و طحال کاربرد داشته است. همچنین غرغره کردن آن برای گرفتگی صدا، خشونت حلق و التهابات و زخم‌های دهان استفاده می شده است. از سویی دیگر بوییدن گلاب را موثر در درمان سردرد، درد چشم، تقویت مغز و مفرح و نشاط آور می‌دانسته اند.از جمله خواص معجزه‌گر گلاب است که تاکنون ناشناخته باقیمانده است.

 

آیا گلاب داروی کرونا است؟

آیا گلاب داروی کرونا است؟

آیا گلاب داروی کرونا است؟

براساس برخی توصیه‌های طب سنتی، استفاده از گلاب به دلیل نقش ضدعفونی که دارد باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید 19 و همچنین بهبود علائم آن می شود. پژوهشگران دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ دادند که آیا محصولاتی مثل گلاب خاصیت ضدعفونی دارند؟

تاکنون در هیچ مطالعه‌ای نقش ضدعفونی‌کنندگی گلاب در برابر ویروس‌ها به خصوص ویروس کرونا به اثبات نرسیده است. اگرچه گلاب از نظر خواص مفید برای سلامتی بدن، خصوصا اعصاب و روان، اهمیت دارد اما نقش ضدعفونی کنندگی آن از نظر علمی تایید نشده است.

یک متخصص بیماری‌های عفونی، داخلی و ریه گفت: میزان تاثیرداروهای گیاهی مانند گلاب، دارچین و زنجبیل در مقابله و درمان بیماری کرونا نیازمند مطالعه و بررسی‌های بیشتر است و نمی‌توان به صراحت گلاب را مهار کننده و درمانگر ویروس کرونا دانست

وی ادامه داد: تأثیر گلاب بر درمان بیماری کرونا نیز ممکن است برای چندین بیمار اثر بخش بوده باشد که آن هم تحت تأثیر عوامل متعددی مانند سیر بیماری، سیستم ایمنی بیمار و سایر عوامل، متغیر است و هنوز ثابت نشده که گلاب به طور مستقیم در درمان بیماری کووید ۱۹ تأثیرگذار باشد.

سرطان کبد

خطرناک ترین بیماری کبد را بشناسید-سلامت

آرترو نخاعی

آرتروز نخاعی /چه کسانی در معرض خطر آرتروز نخاعی هستند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا