آیا ویتامین E برای پوست مفید است؟

چهارشنبه 22 دی 1400 سلامت
ویتامین‌هایی برای رشد بهتر مو

ویتامین E برای پوست

ویتامین E دارای ویژگی ضد التهابی است که به پیشگیری از قرمزی، پف، و دیگر موارد التهاب عمومی در پوست ما کمک می کند.روی بسیاری از محصولات مراقبت از پوست برچسبی در بیشتر مواقع خودنمایی می کند: حاوی ویتامین E. بر همین اساس، بسیاری از ما این گونه در نظر می گیریم که ویتامین E چیز خوبی برای پوست محسوب می شود. اما آیا این ماده مغذی به آن اندازه که فکر می کنیم برای پوست مفید است؟

ویتامین E برای پوست

ویتامین E برای پوست

 ویتامین E خانواده ای از هشت ماده مغذی مختلف است که برای سلامت انسان ضروری هستند. این ترکیبات همگی محلول در چربی هستند و این به معنای آن است که برای جذب در بدن انسان به نوعی از چربی نیاز دارند.  اما به طور کلی، ویتامین E یک آنتی اکسیدان قدرتمند است و از ما در برابر رادیکال های آزاد که می توانند موجب شکل گیری آسیب های مزمن مانند سرطان و مشکلات قلبی شوند، محافظت می کند و همچنین در مقابله با التهاب نقش دارد. نتایج مطالعه ای جدید نیز به این نکته اشاره داشت که ویتامین E ممکن است به پیشگری از زوال عقل کمک کند.

منابع ویتامین E چه چیزهایی هستند؟ ویتامین E به طور طبیعی در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد و از این رو، دریافت آن از طریق یک رژیم غذایی عادی آسان است. به گفته بریجیت زیتلین، کارشناس تغذیه، این ماده مغذی در آووکادو، بادام، سیب زمینی شیرین، دانه آفتابگردان، غلات کامل، ماهی قزل آلا، روغن زیتون، اسفناج، و بسیاری مواد دیگر یافت می شود. همچنین، این ویتامین به غلات غنی شده اضافه می شود. همچنین، ویتامین E را می توان در قالب مکمل مصرف کرد و به صورت موضعی از طریق کرم ها
مورد استفاده قرار داد.

ویتامین E برای پوست

ویتامین E برای پوست

آیا ویتامین E برای پوست مفید است؟؟

 خوشبختانه به نظر می رسد استفاده از محصولات حاوی ویتامین E بی فایده نیست و اینترکیب اثر مفیدی بر پوست انسان دارد. ویتامین E دارای ویژگی ضد التهابی است که به پیشگیری از قرمزی، پف، و دیگر موارد التهاب عمومی در پوست ما کمک می کند. از سوی دیگر، ویژگی آنتی اکسیدانی این ویتامین به پیشگیری از نشانه های پیری و چین و چروک ها کمک می کند و همچنین در خلاص شدن از شر جای زخم ها نقش دارد.  حال شاید این پرسش مطرح شود که به چه میزان ویتامین E نیاز داریم؟ بنابر گزارش کلینیک مایو، مقدار مصرف توصیه شده روزانه ویتامین E برای بزرگسالان 15 میلی گرم است. بانوان باردار نیز به میزانی مشابه نیاز دارند، اما برای مادران شیرده برابر با 19 میلی گرم است. بیشتر مردم به راحتی میزان لازم از ویتامین E را از رژیم غذایی روزانه خود دریافت می کنند و از این رو، کمبود آن نادر است.

ویتامین E برای پوست

ویتامین E برای پوست

چه اتفاقی رخ می دهد اگر به میزان کافی ویتامین E مصرف نکنیم؟ همان گونه که در بالا اشاره شد، کمبود ویتامین E در میان بزرگسالان نادر است، اما اگر با این شرایط مواجه باشید، ممکن است از دست دادن هماهنگی عضلات، اختلال در بینایی، و اختلال در گفتار را تجربه کنید. افرادی که در معرض خطر کمبود
ویتامین
E قرار دارند، آنهایی هستند که در جذب چربی مشکل دارند زیرا همان گونه که پیش‌تر اشاره شد، این ماده مغذی محلول در چربی است. در همین راستا، اگر با هر گونه بیماری روده تحریک پذیر مواجه باشید به ظور بالقوه در معرض خطر قرار دارید.

 

خواص فلفل قرمز

6 ماده غذایی ضد پیری

لاغری شکم با فیبر

لاغری شکم با فیبر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا