آیا نارگیل کلید کاهش وزن است؟

یکشنبه 10 بهمن 1400 سلامت
آیا نارگیل کلید کاهش وزن است

آیا نارگیل کلید کاهش وزن است

 

به تازگی اثبات شده نارگیل دارای یک سری ویژگی هایی هست که میتواند انسان را تا مدتی سیر نگه دارد به همین امر باعث شده این میوه بتواند در کاهش وزن به شما کمک کند

آیا نارگیل کلید کاهش وزن است

آیا نارگیل کلید کاهش وزن است

 مدی جدید در دنیای مواد غذایی از نظر کمک به کاهش وزن مورد توجه قرار گرفته است. نارگیل دارای ویژگی هایی است که انسان را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه می دارد. محتوای چربی نارگیل یک تری گلیسیرید زنجیره متوسط است که به احساس سیری کمک می کند. افزون بر این، قند این میوه برای کسب انرژی فوری کارایی دارد، در شرایطی که چربی به آرامی گوارش می شود. این ترکیب فوق العاده بهره مندی از انرژی طولانی مدت و جلوگیری از گرسنگی و هوس های غذایی را به همراه دارد، زیرا قند خون در سطوح متعادل حفظ می شود.

کربوهیدارت نارگیل پایین است

اگر در تلاش هستید تا میزان کربوهیدارت مصرفی خود را به منظور کاهش وزن کم کنید، نارگیل از میزان کم این ریزمغذی سود می برد. به عنوان مثال، یک قاشق غذاخوری از تکه های نارگیل شیرین نشده تنها 3.5 گرم کربوهیدارت دارد. از آنجایی که قند موجود در نارگیل خوشمزه است، به راحتی جذب می شود و فرآوری نشده است، می توانید به راحتی از این ماده غذایی در غذاها و اسموتی های خود استفاده کنید.

اندازه هر وعده مصرفی بسیار مهم است

نارگیل میوه ای مفید است، اما باید به میزان مصرف آن توجه داشته باشید. به رغم این که نارگیل در کاهش هوس های غذایی موفق عمل می کند و از سطح کربوهیدارت پایینی برخوردار است، اما همچنان از جمله مواد غذایی با میزان کالری و چربی اشباع شده بالا محسوب می شود. اگر قصد دارید از نارگیل در رژیم غذایی خود استفاده کنید و وزن خود را کاهش دهید، میزان مصرف آن باید 10 درصد از رژیم غذایی روزانه شما را تشکیل دهد. در نتیجه، اگر روزانه 1,600 کالری مصرف می کنید، حدود 160 کالری باید به نارگیل اختصاص یابد.

همچنین، توصیه می شود میزانمصرف روغن نارگیل برابر با یک قاشق غذاخوری در روز (120 کالری) حفظ شود و اندازه وعده مصرفی تکه های نارگیل شیرین نشده برابر با دو قاشق غذاخوری در روز (حدود 110 کالری) باشد. هنگامی که موضوع شیر نارگیل مطرح می شود، میزان مصرف شیر نارگیل شیرین نشده که از آب تصفیه شده تهیه می شود، برابر با یک فنجان (حدود 110 کالری) باید باشد. اگر به شیر نارگیل غلیظ‌تر علاقه دارید، وعده های مصرفی شیر نارگیل خالص باید برابر با دو اونس (90 کالری) باشد تا میزان چربی اشباع شده مصرفی بیش از اندازه نشود.

آیا نارگیل کلید کاهش وزن است

آیا نارگیل کلید کاهش وزن است

علم هنوز قدرت چربی سوزی نارگیل را تایید نکرده است

چربی موجود در نارگیل با چربی های سنتی که مصرف می کنیم، به نوعی متفاوت است. چربی نارگیل منبعی از تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط است که از نظر ساختاری با بیشتر چربی هایی که مصرف می کنیم، متفاوت هستند. این به معنای آن است که آنها به شیوه ای متفاوت از چربی های زنجیره طولانی‌تر که در روغن زیتون یا گوشت وجود دارند، متابولیز می شوند. چربی موجود در نارگیل به عنوان بافت چربی ذخیره نمی شود و در عوض برای انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر تئوری، این می تواند به کاهش وزن کمک کند. اما مطالعات بالینی که ثابت کنند مصرف نارگیل به کاهش وزن منجر می شود، انجام نشده اند.

جمع بندی

مصرف نارگیل در مقادیر کم می تواند تاثیر مثبتی در برنامه کاهش وزن داشته باشد، اگر به قانون 10 درصد متعهد باشید و اندازه وعده های مصرفی را کنترل کنید. با این وجود، مصرف نارگیل در شرایطی که یک رژیم غذایی ناسالم را دنبال می کنید، اثر مثبتی بر اندازه دور کمر شما نخواهد داشت.

تاثیر رب انار در لاغری

 

خواص کلم بروکلی

علل رنگ های مختلف ادرار

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا