آنچه در مجموعه «ممنوعه» می‌بینید، مصداق اشاعه ابتذال نیست!

چهارشنبه 21 شهریور 1397 سینما
آنچه در مجموعه «ممنوعه» می‌بینید، مصداق اشاعه ابتذال نیست!

معاون ارزشيابی و نظارت سازمان سينمايی در خصوص واكنش‌های بوجود آمده درباره محتوای مجموعه «ممنوعه» توضیحاتی ارائه کرد که بیش‌تر جنبه توجیه دارد. چنان‌چه او می‌گوید که صبر کنید! آن‌چه امروز می‌بینید مصداق اشاعه ابتذال نیست!

«ابراهیم داروغه‌زاده» در گفـت‌وگو با فارس در توضیح برخی صحنه‌ها و محتوای نامناسب مجموعه «ممنوعه» که تا به حال ۳ قسمت از آن در شبکه نمایش خانگی توزیع شده، گفت‌: به طور طبیعی وقتی موضوع یک سریال درباره آسیب‌های اجتماعی است و در این سریال به طور خاص ولنگاری و کژ رفتاری تعدادی جوان مطرح است، فیلمنامه‌نویس ناگزیر است برای پی‌ریزی شخصیت و شالوده فکری آنها رفتارهایی را طراحی کند که در زمره تخلفات و کنش‌های غیرمتعارف است.

 

وی در پاسخ به این موضوع که نمایش و تصویر چنین صحنه‌هایی که پر از روابط نامشروع و صحنه‌های نامناسب است، در حقیقت به اشاعه و عادی‌سازی آن در جامعه منجر می‌شود نیز عنوان داشت: البته آنچه که مشاهده می‌شود مصداق اشاعه ابتذال نیست و جنبه عبرت‌آموز آن مورد تاکید است.همان‌طور که گفتم فیلمنامه‌نویس مجبور است در برخی موارد ناگزیر به تصویر برخی موارد است.

 

داروغه‌زاده در پاسخ به اینکه آیا هدف وسیله را توجیه می‌کند؟ چرا که تصویر این صحنه‌ها چه‌بسا اثرگذاری بیشتری هم بر مخاطب داشته باشد، اظهار داشت: آنچه که در ممنوعه تصویر شده مشمول چنین چیزی نمی‌شود. به همین خاطر بیننده باید با بردباری در انتظار قسمت‌های بعدی مجموعه باشد تا فرجام و عاقبت سوء رفتار شخصیت‌ها و یا اصلاح و انابه آنها را در پرتو ارشادات و دلسوزی‌های خیرخواهانه شخصیت‌های مصلح داستانی نظاره‌گر باشد.

 

وی افزود: واکنش اخیر جمعی از مخاطبان قبلاً در برابر بعضی از سریال‌های تلویزیونی پخش شده مثل خط قرمز و میوه ممنوعه هم دیده شده بود که خوشبختانه در ادامه دیدگاه آنان تغییر کرد.

 

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تاکید کرد: سریال ممنوعه نیز از این امر مستثنی نیست و با اطمینان از اینکه مراقبت‌های نظارتی لازم نسبت به آن اعمال شده است، در ادامه امیدواریم دغدغه خاطر و نگرانی مخاطبان محترم را برطرف کند.

 

مجموعه «ممنوعه» به کارگردانی امیر پورکیان و تهیه‌کنندگی علی‌اکبر نجفی ساخته شده و نمایش برخی صحنه‌های هنجارشکنانه و نامتعارف در آن منجر به واکنش بسیاری از مخاطبان شد.

 

در این سریال میلاد کی‌مرام، هادی حجازی‌فر، نیکی کریمی، الهه حصاری، خاطره اسدی، امیرحسین آرمان و … ایفای نقش کرده‌اند.

منبع:سرپوش

بازیگران و چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی

بازیگران و چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی

رامبد جوان اگر دوباره به دنیا می‌آمد سر از چه شغلی درمی‌آورد

رامبد جوان اگر دوباره به دنیا می‌آمد سر از چه شغلی درمی‌آورد

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا