آخرین مهلت برای ثبت شماره شبا برای سهام عدالت ۹۷

شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷ دسته‌بندی نشده
سهام عدالت 97

مهلت ثبت شماره شبای بانکی برای دریافت سود بانکی توسط مشمولان سهام عدالت رو به پایان است.

 مشمولان سهام عدالت که تاکنون شماره شبای حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نکرده اند، فقط تا آخر مهر ماه برای ثبت آن فرصت دارند. سهام عدالت

سهام عدالت

مدتی است که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده برای واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان به شماره شبای حساب بانکی آنها نیاز دارد، این مشمولان باید با مراجعه به سامانه سهام عدالت نسبت به ثبت این شماره اقدام کنند.

از فروردین سال ۱۳۹۶ بود که سازمان خصوصی سازی اعلام کرد “مشمولان سهام عدالت می توانند با ورود به سامانه سهام عدالت، شماره شبای بانکی خود را وارد کنند تا در زمان توزیع سود سهام عدالت، این سازمان از طریق آن شماره شبای بانکی اقدام به واریز مبلغ سود کند”.

بعد از اینکه مشمولان سهام عدالت شماره حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت وارد کردند، سازمان خصوصی سازی با همکاری بانک مرکزی اقدام به راستی آزمایی آن شماره ها کرد و در صورت تایید نشدن شماره حساب، دوباره در پیامی از مشمول می خواست شماره شبای جدید را در سامانه وارد کند.

از سال پیش سازمان خصوصی سازی مشمولان را به ۲۰ گروه دسته بندی و به ترتیب سود سهام عدالت را به حساب آنها واریز کرد. در این میان تعدادی از مشمولان سهام عدالت شماره شبای خود را در سامانه اعلام نکردند و در نتیجه سودی هم به حسابشان واریز نشد.

از نیمه اول شهریور ماه بنا به اجازه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در آخرین جلسه این شورا، این فرصت ماکزیمم تا پایان مهرماه سال جاری برای مشمولان تمدید شده است.

بنا بر مصوبه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در آخرین جلسه این شورا، این مهلت حداکثر تا پایان مهر سال جاری برای مشمولان تمدید شده است و بعد از اتمام مهرماه به هیچ وجه مشمولان سهام عدالت که شماره شبا بانکی اعلام نکرده باشند، اجازه این کار را نخواهند داشت.

به تازگی نیز سازمان خصوصی سازی به مشمولان سهام عدالت که تاکنون نسبت به ثبت شماره شبای بانکی خود اقدام نکرده اند، اعلام کرده که از این فرصت استفاده و در اسرع وقت شماره شبای بانکی خود را در سامانه وارد کنند و تأیید آن را از همین سامانه بعد از دو هفته پیگیری کنند.

منبع:نمناک

تیتر روزنامه های امروز یکشنبه 97/07/29

تیتر روزنامه های امروز یکشنبه 97/07/29

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۰۷/۲۸

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا